6.09.2014
Sobota
16:00
Lubiąż, kościół klasztorny Wniebowzięcia NMP, pl. Klasztorny 3
SPASIMO
Giovanni Sollima – wiolonczela
Gabriele Bellu – skrzypce
Matteo Amadasi – altówka
Andrea Waccher – wiolonczela
Marco Amico – gitara
Giovanni Caruso – instrumenty perkusyjne i klawiszowe
Riccardo Scilipoti, Luigi Sollima – flety
Program:
G. Sollima I canti (wybór)
Komitas Trzy pieśni
G. Sollima Spasimo
Bilety: VIP 250 zł, N 90 zł, U 70 zł
6.09.2014
Sobota
19:00
Bolesławiec, kościół MB Nieustającej Pomocy, pl. Zamkowy 1
ET LUX PERPETUA
Václav Luks – dyrygent
Hana Blažíková, Alena Hellerová – soprany
Kamila Mazalová – alt
Václav Čížek – tenor
Tomáš Král, Jaromír Nosek – basy
Collegium Vocale 1704
Collegium 1704
6.09.2014
Sobota
19:30
Trzebnica, bazylika pw. św. Jadwigi, pl. Jana Pawła II 3
„A PRZED KOŃCEM POKUTA”
Tõnu Kaljuste – dyrygent
Estonian Philharmonic Chamber Choir
Program:
A. Pärt Kanon Pokajanen na chór mieszany a capella
Wstęp wolny
6.09.2014
Sobota
20:00
Wrocław, kościół pw. św. Marii Magdaleny, katedra Kościoła polskokatolickiego, ul. Szewska 10
LUX AETERNA
Koncert poświęcony pamięci Andrzeja Markowskiego, Twórcy Festiwalu Wratislavia Cantans, w dziewięćdziesiątą rocznicę urodzin Artysty
Program:
I. Strawiński Gwiazdolicy (Le roi des étoiles) – kantata na chór męski i orkiestrę
K. Szymanowski III Symfonia op. 27 „Pieśń o nocy"
G. Ligeti Lux aeterna
K. Szymanowski Stabat Mater op. 53
Bilety: VIP 200 zł, N 70 zł, U 50 zł
7.09.2014
Niedziela
19:00
Wrocław, kościół pw. św. Marii Magdaleny, katedra Kościoła polskokatolickiego, ul. Szewska 10
ET LUX PERPETUA
Václav Luks – dyrygent
Hana Blažíková, Alena Hellerová – soprany
Kamila Mazalová – alt
Václav Čížek – tenor
Tomáš Král, Jaromír Nosek – basy
Collegium Vocale 1704
Collegium 1704
7.09.2014
Niedziela
19:00
Bolesławiec, Ratusz, Rynek 41
SENTYMENTALIZM I ROMANTYZM. NIEMIECKIE SONATY NA INSTRUMENTY KLAWISZOWE Z TOWARZYSZENIEM SKRZYPIEC
Program:
F.W. Rust Sonata h-moll na skrzypce i pianoforte
C.Ph.E. Bach Clavier-Fantasie mit Begleitung einer Violine fis-moll H. 536, Wq. 80
W.A. Mozart Sonata G-dur KV 301, Sześć wariacji g-moll na temat Hélas, j'ai perdu mon amant na skrzypce i pianoforte KV 360/374b
L. van Beethoven IX Sonata op. 47 „ Kreutzerowska”
Wstęp wolny
7.09.2014
Niedziela
21:30
Wrocław, kościół Uniwersytecki pw. Najświętszego Imienia Jezus, pl. Uniwersytecki 1
„A PRZED KOŃCEM POKUTA”
Tõnu Kaljuste – dyrygent
Estonian Philharmonic Chamber Choir
Program:
A. Pärt Kanon Pokajanen na chór mieszany a cappella
Bilety: VIP 200 zł, N 70 zł, U 50 zł
8.09.2014
Poniedziałek
19:00
Wrocław, ewangelicko-augsburgski kościół Opatrzności Bożej, ul. Kazimierza Wielkiego 29
DŹWIĘKI I OBRAZY
Giovanni Antonini – flet prosty, kierownictwo artystyczne
Stefano Barneschi, Marco Bianchi – skrzypce
Paolo Beschi – wiolonczela
Riccardo Doni – klawesyn
Evangelina Mascardi – teorba
Program:
D. Castello X Sonata z II Księgi Sonate concertate in stil moderno, XII Sonata z II Księgi Sonate concertate in stil moderno
A. Vivaldi Concerto g-moll „La Notte” RV 104, Sonata d-moll „La Follia” op. 1 nr 12, RV 63
A. Scarlatti Sonata c-moll
H.I.F. von Biber Partia VI D-dur z Harmonia Artificiosa-Ariosa
A. Vivaldi Concerto D-dur „Il Gardellino” RV 90
8.09.2014
Poniedziałek
19:00
Bardo, bazylika mniejsza Nawiedzenia NMP, pl. Wolności 5
„A PRZED KOŃCEM POKUTA”
Tõnu Kaljuste – dyrygent
Estonian Philharmonic Chamber Choir
Program:
A. Pärt Kanon Pokajanen na chór mieszany a cappella
Bilety: N 25 zł, U 15 zł
8.09.2014
Poniedziałek
19:30
Krotoszyn, kościół pw. św. Jana Chrzciciela, ul. Farna 10
TE LUCIS ANTE TERMINUM
Andrzej Kosendiak – dyrygent
Aldona Bartnik, Agnieszka Ryman – soprany
Matthew Venner – alt
Maciej Gocman – tenor
Tomaš Kràl, Jaromír Nosek – basy
Zespół instrumentów dawnych
8.09.2014
Poniedziałek
21:30
Wrocław, Aula Leopoldina, pl. Uniwersytecki 1
SENTYMENTALIZM I ROMANTYZM. NIEMIECKIE SONATY NA INSTRUMENTY KLAWISZOWE Z TOWARZYSZENIEM SKRZYPIEC
Liana Mosca – skrzypce
Pierre Goy – pianoforte
Program:
F.W. Rust Sonata h-moll na skrzypce i pianoforte
C.Ph.E. Bach Clavier-Fantasie mit Begleitung einer Violine fis-moll H. 536, Wq. 80
W.A. Mozart Sonata G-dur KV 301, Sześć wariacji g-moll na temat Hélas, j'ai perdu mon amant na skrzypce i pianoforte KV 360/374b
L. van Beethoven IX Sonata op. 47 „ Kreutzerowska”
Bilety: VIP 250 zł, N 90 zł, U 70 zł
9.09.2014
Wtorek
18:00
Wrocław, ewangelicko-augsburgski kościół Opatrzności Bożej, ul. Kazimierza Wielkiego 29
WYDARZENIE TOWARZYSZĄCE MUSMA
LutosAir Quintet
Marta Kluczyńska – dyrygent
Ars Cantus
Tomasz Dobrzański – kierownictwo artystyczne
Program:
Mikołaj z Radomia, J. Golob, J. Ciconia, D. Janssens, K. Takahashi
Bilety: VIP 50 zł, N 30 zł, U 20 zł
9.09.2014
Wtorek
19:00
Syców, kościół ewangelicko-augsburski Apostołów Jana i Piotra, pl. Królowej Jadwigi 3
SENTYMENTALIZM I ROMANTYZM. NIEMIECKIE SONATY NA INSTRUMENTY KLAWISZOWE Z TOWARZYSZENIEM SKRZYPIEC
Liana Mosca – skrzypce
Pierre Goy – pianoforte
Program:
F.W. Rust Sonata h-moll na skrzypce i pianoforte
C.Ph.E. Bach Clavier-Fantasie mit Begleitung einer Violine fis-moll H. 536, Wq. 80
W.A. Mozart Sonata G-dur KV 301, Sześć wariacji g-moll na temat Hélas, j'ai perdu mon amant na skrzypce i pianoforte KV 360/374b
L. van Beethoven IX Sonata op. 47 „ Kreutzerowska”
Bilety: N 25 zł, U 15 zł
9.09.2014
Wtorek
19:00
Bielawa, kościół Wniebowzięcia NMP, pl. Wyszyńskiego 1
MSZA NOSTRE DAME
graindelavoix
Björn Schmelzer – kierownictwo artystyczne
Program:
G. de Machaut Messe de Nostre Dame
Bilety: N 25 zł, U 15 zł
9.09.2014
Wtorek
21:00
Wrocław, katedra pw. św. Jana Chrzciciela, pl. Katedralny 1
TE LUCIS ANTE TERMINUM
Andrzej Kosendiak – dyrygent
Aldona Bartnik, Agnieszka Ryman – soprany
Matthew Venner – alt
Maciej Gocman – tenor
Tomaš Kràl, Jaromír Nosek – basy
Zespół instrumentów dawnych
10.09.2014
Środa
19:00
Wrocław, sala koncertowa Filharmonii, ul. Piłsudskiego 19
VIOLONCELLO CANTANS
Sol Gabetta – wiolonczela
Bertrand Chamayou – fortepian
Program:
L. van Beethoven Siedem wariacji Es-dur na wiolonczelę i fortepian na temat arii Bei Männern welche Liebe fühlen z opery W.A. Mozarta Czarodziejski flet WoO 46, IV Sonata wiolonczelowa C-dur op. 102 nr 1
J. Brahms Sechs Lieder (wybór): An ein Veilchen op. 49 nr 2, Alte Liebe op. 72 nr 1, Wie Melodien zieht es mir op. 105 nr 1 (aranż. S. Gabetta), Sonata wiolonczelowa e-moll op. 38 nr 1
F. Chopin / A. Franchomme Grand Duo concertant E-dur na temat opery Robert Diabeł Giacomo Meyerbeera op. 16A
Bilety: VIP 250 zł, N 90 zł, U 70 zł
10.09.2014
Środa
19:00
Szczawno-Zdrój, Teatr Zdrojowy im. H. Wieniawskiego, ul. Kościuszki 19
SENTYMENTALIZM I ROMANTYZM. NIEMIECKIE SONATY NA INSTRUMENTY KLAWISZOWE Z TOWARZYSZENIEM SKRZYPIEC
Liana Mosca – skrzypce
Pierre Goy – pianoforte
Program:
F.W. Rust Sonata h-moll na skrzypce i pianoforte
C.Ph.E. Bach Clavier-Fantasie mit Begleitung einer Violine fis-moll H. 536, Wq. 80
W.A. Mozart Sonata G-dur KV 301, Sześć wariacji g-moll na temat Hélas, j'ai perdu mon amant na skrzypce i pianoforte KV 360/374b
L. van Beethoven IX Sonata op. 47 „ Kreutzerowska”
Bilety: N 25 zł, U 15 zł
10.09.2014
Środa
19:30
Oława, Sanktuarium pw. NMP Matki Pocieszenia, pl. Kolbego 1
SZLACHETNA ŚMIERĆ I SZLACHETNE ŻYCIE
Benjamin Bayl – dyrygent
NFM Leopoldinum – Orkiestra Kameralna
Uczestnicy 39. Kursu Interpretacji Muzyki Oratoryjnej i Kantatowej
Program:
L. van Beethoven Kantata na śmierć cesarza Józefa II WoO 87, arie: WoO 89–93, Kantata na intronizację cesarza Leopolda II WoO 88
Wstęp wolny
10.09.2014
Środa
21:30
Wrocław, kolegiata Świętego Krzyża i św. Bartłomieja, pl. Kościelny 1
MSZA NOSTRE DAME
graindelavoix
Björn Schmelzer – kierownictwo artystyczne
Program:
G. de Machaut Messe de Nostre Dame
Bilety: VIP 200 zł, N 70 zł, U 50 zł
11.09.2014
Czwartek
19:00
Wrocław, kościół pw. św. Marii Magdaleny, katedra Kościoła polskokatolickiego, ul. Szewska 10
IN TE DOMINE SPERAVI
Václav Luks – dyrygent
Martina Janková, Isabel Jantschek – soprany
Wiebke Lehmkuhl – alt
Krystian Adam Krzeszowiak – tenor
Felix Rumpf – bas
Dresdner Kammerchor
Olaf Katzer – przygotowanie chóru
Wrocławska Orkiestra Barokowa
Jarosław Thiel – kierownictwo artystyczne
Program:
J.D. Zelenka Te Deum D-dur ZWV 146, Missa dei Filii C-dur ZWV 20
Bilety: VIP 250 zł, N 90 zł, U 70 zł
11.09.2014
Czwartek
19:00
Ząbkowice Śląskie, kościół parafialny pw. św. Anny, ul. św. Wojciecha 12
MSZA NOSTRE DAME
graindelavoix
Björn Schmelzer – kierownictwo artystyczne
Program:
G. de Machaut Messe de Nostre Dame
Wstęp wolny
11.09.2014
Czwartek
19:00
Wałbrzych, Zamek Książ, ul. Piastów Śląskich 1
DŹWIĘKI LEONARDA
Wykonawca:
Sławomir Zubrzycki – viola organista
Program:
A. Forqueray I Suita
M. Marais Suita h–moll z II Księgi Pièces de Viole
V. Galilei Dialogo
O. di Lasso Ricercar
J. de Sainte-Colombe Concert nr 44 „Tombeau les Regrets”
M. Marais Les Folies d 'Espagne z II Księgi Pièces de Viole
Bilety: N 25 zł, U/R 15 zł
11.09.2014
Czwartek
20:00
Głogów, kościół pw. NMP Królowej Polski, pl. Wyszyńskiego 1
SZLACHETNA ŚMIERĆ I SZLACHETNE ŻYCIE
Benjamin Bayl – dyrygent
NFM Leopoldinum – Orkiestra Kameralna
Uczestnicy 39. Kursu Interpretacji Muzyki Oratoryjnej i Kantatowej
Program:
L. van Beethoven Kantata na śmierć cesarza Józefa II WoO 87, arie: WoO 89–93, Kantata na intronizację cesarza Leopolda II WoO 88
Wstęp wolny
12.09.2014
Piątek
19:00
Wrocław, sala koncertowa Filharmonii, ul. Piłsudskiego 19
SZLACHETNA ŚMIERĆ I SZLACHETNE ŻYCIE
Benjamin Bayl – dyrygent
NFM Leopoldinum – Orkiestra Kameralna
Uczestnicy 39. Kursu Interpretacji Muzyki Oratoryjnej i Kantatowej
Program:
L. van Beethoven Kantata na śmierć cesarza Józefa II WoO 87, arie: WoO 89–93, Kantata na intronizację cesarza Leopolda II WoO 88
Bilety: VIP 50 zł, N 30 zł, U 20 zł
12.09.2014
Piątek
19:00
Ślęza, Zamek Topacz, ul. Główna 12
DŹWIĘKI LEONARDA
Wykonawca:
Sławomir Zubrzycki – viola organista
Program:
A. Forqueray I Suita
M. Marais Suita h–moll z II Księgi Pièces de Viole
V. Galilei Dialogo
O. di Lasso Ricercar
J. de Sainte-Colombe Concert nr 44 „Tombeau les Regrets”
M. Marais Les Folies d 'Espagne z II Księgi Pièces de Viole
Bilety: N 25 zł, U 15 zł
12.09.2014
Piątek
21:30
Wrocław, budynek Starej Giełdy, pl. Solny 16
CHIAROSCURO
13.09.2014
Sobota
12:00
Wrocław, kościół pw. św. Marii Magdaleny, katedra Kościoła polskokatolickiego, ul. Szewska 10
MUSICA DI GIOIA
Lee Mosca, Antonio Mosca – dyrygenci
Małgorzata Podzielny – dyrygent, przygotowanie chóru
Chór Chłopięcy NFM
Zespół Wokalny „Rondo" Szkoły Muzycznej I st. im. G. Bacewicz we Wrocławiu
Orchestra Suzuki di Torino
Program:
G. Tartini Symfonia A-dur na orkiestrę smyczkową
A. Vivaldi Laetatus sum RV 607
A. Corelli Concerto grosso g-moll op. 6 nr 8 „Fatto per la notte di Natale”
B. Galuppi Dixit Dominus Es-dur
G.B. Sammartini Concerto C-dur na wiolonczelę piccolo, smyczki i b.c.
J. Handl-Gallus Musica noster amor
G.P. da Palestrina Exsultate Deo – motet na pięć głosów
M. Lanaro Haec dies
W.A. Mozart Ave verum corpus D-dur – motet KV 618
G. Rossini Largo al Factotum – aria z opery Cyrulik sewilski (aranż. Mark Goddard)
G. Fauré In paradisum z Requiem d-moll op. 48
G. Verdi Va, pensiero – aria z opery Nabucco
G. Rossini La Danza: tarantella napoletana na chór i orkiestrę
Bilety: N 25 zł, U 15 zł
13.09.2014
Sobota
18:00
Wałbrzych, kościół pw. Świętych Aniołów Stróżów, ul. Moniuszki 21
IN TE DOMINE SPERAVI
Václav Luks – dyrygent
Martina Janková, Isabel Jantschek – soprany
Wiebke Lehmkuhl – alt
Krystian Adam Krzeszowiak – tenor
Felix Rumpf – bas
Dresdner Kammerchor
Olaf Katzer – przygotowanie chóru
Wrocławska Orkiestra Barokowa
Jarosław Thiel – kierownictwo artystyczne
Program:
J.D. Zelenka Te Deum D-dur ZWV 146, Missa dei Filii C-dur ZWV 20
Wstęp wolny
13.09.2014
Sobota
19:00
Wrocław, kościół pw. św. Marii Magdaleny, katedra Kościoła polskokatolickiego, ul. Szewska 10
HAIL, BRIGHT CECILIA
Philippe Herreweghe – dyrygent
Grace Davidson – sopran
Damien Guillon – kontratenor
Alex Potter – kontratenor
Samuel Boden, Thomas Hobbs – tenory
Peter Kooij, Matthew Brook – basy
Collegium Vocale Gent
Program:
H. Purcell March Z. 860, Man that is born of a woman Z. 27, Canzona Z. 860, In the midst of life Z. 17, Canzona Z. 860, Thou knowest, Lord Z. 58c, March Z. 860, Let mine eyes run down with tears Z. 24, O, I'm sick of life Z. 140, Rejoice in the Lord alway Z. 49, Hail, bright Cecilia: Ode for St. Cecilia’s Day Z. 328
Bilety: VIP 250 zł, N 110 zł, U 90 zł
13.09.2014
Sobota
19:00
Środa Śląska, Kościół pw. Narodzenia NMP, ul. Legnicka
DŹWIĘKI LEONARDA
Wykonawca:
Sławomir Zubrzycki – viola organista
Program:
A. Forqueray I Suita
M. Marais Suita h–moll z II Księgi Pièces de Viole
V. Galilei Dialogo
O. di Lasso Ricercar
J. de Sainte-Colombe Concert nr 44 „Tombeau les Regrets”
M. Marais Les Folies d 'Espagne z II Księgi Pièces de Viole
Wstęp wolny
13.09.2014
Sobota
21:30
Wrocław, budynek Starej Giełdy, pl. Solny 16
CHIAROSCURO
14.09.2014
Niedziela
16:00
Wrocław, ewangelicko–augsburski kościół Opatrzności Bożej, ul. Kazimierza Wielkiego 29
DŹWIĘKI LEONARDA
Wykonawca:
Sławomir Zubrzycki – viola organista
Program:
A. Forqueray I Suita
M. Marais Suita h–moll z II Księgi Pièces de Viole
V. Galilei Dialogo
O. di Lasso Ricercar
J. de Sainte-Colombe Concert nr 44 „Tombeau les Regrets”
M. Marais Les Folies d 'Espagne z II Księgi Pièces de Viole
Bilety: VIP 200 zł, N 70 zł, U 50 zł
14.09.2014, niedziela, 19:00
Wrocław, kościół pw. św. Marii Magdaleny, katedra Kościoła polskokatolickiego, ul. Szewska 10
STWORZENIE ŚWIATA
Paul McCreesh – dyrygent
Sophie Bevan – sopran
Robert Murray – tenor
David Wilson-Johnson – baryton
Chór NFM
Agnieszka Franków-Żelazny – kierownictwo artystyczne
Gabrieli Players
Program:
J. Haydn Stworzenie świata Hob. XXI:2
Bilety: VIP 250 zł, N 110 zł, U 90 zł
Organizator zastrzega sobie możliwość dokonania zmian w programie.
Karnety / Festival Pass (oferta dotyczy koncertów we Wrocławiu / this offer is valid for the concerts in Wrocław):
Karnet Wratislavia Cantans (obejmuje wszystkie koncerty festiwalu / all the festival’s concerts)
Normalny / Normal (N): 1120 zł
Ulgowy (U) / Reduced (R): 800 zł
Karnet MIX 3+ 1: 3 bilety na różne koncerty + 1 gratis (według cennika 3 x cena regularna + 1 gratis nie droższy od pozostałych) / MIX Passs 3 + 1: 3 tickets for different concerts + 1 free of charge (according to the price list 3 x regular price + 1 gratis at the same or lower price)
Sibelius 7 Photo|Audio program do edycji nut + program PhotoScore Ultimate 7 + program AudioScore Ultimate 7
Sibelius 7 Photo|Audio EDU program do edycji nut + program PhotoScore Ultimate 7 + program AudioScore Ultimate 7, wersja edukacyjna dla nauczycieli i instytucji (szkoy, domy kultury)
Sibelius 7 Photo program do edycji nut + program PhotoScore Ultimate 7
Sibelius 7 Audio program do edycji nut + program AudioScore Ultimate 7