1. Start
  2. Artykuły
  3. Felietony o muzyce klasycznej
ARTYKUŁY - Felietony o muzyce klasycznej

Artykuły - Felietony o muzyce klasycznej

Jeżeli chciałbyś przesłać nam swój felieton dotyczący wydarzenia muzycznego, artysty, czy zespołu, lub jakikolwiek inny ciekawy tekst dotyczący muzyki klasycznej (szerokopojętej) śmiało skontaktuj się z nami pod adresem: info@cameralmusic.pl Z przyjemnością umieścimy w naszym portalu ciekawe artykuły muzyczne.

szukaj w artykułach:

Pasja wg św. Mateusza Johanna Sebastiana Bacha w Politechnice Warszawskiej – recenzja

2019-03-28

W sobotę, 23 marca 2019 roku, odbył się CIX koncert z cyklu „Wielka muzyka w Małej Auli” organizowany przez Politechnikę Warszawską. Pomimo, że koncert odbył się w Dużej Auli Politechniki, cykl koncertów ze względów historycznych zachował swoją nazwę.

czytaj dalej »

Premiera Orfeusza i Eurydyki Ch. W. Glucka

2019-03-04

2 marca 2019 w Warszawskiej Operze Kameralnej odbyła się premiera Orfeusza i Eurydyki Ch. W. Glucka. Było to wystawienie w oryginalnej włoskiej wersji językowej.

czytaj dalej »

Opera Wrocławska: Don Giovanni

2019-02-13

W najnowszej realizacji Opery Wrocławskiej poznajemy świat głównego bohatera opery „Don Giovanni” , w zamyśle reżysera André Hellera Lopesa w zamkniętym świecie ludzkich wyobrażeń.

czytaj dalej »

Diagnostyka p. Muzyki Poważnej, oddział geriatryczny

2019-01-24

- Pani doktor, stan pani Muzyki Poważnej się pogarsza. Symptomy: nikt nie kupuje płyt; rozpieszczony mediami na żądanie słuchacz nie docenia niepowtarzalności koncertów; muzycy są wypaleni. Nie wiemy, co jej jest.

czytaj dalej »

Opera Wrocławska. Niewinność na pointach „Romeo i Julia” S. Prokofiewa | 24.01.19

2019-02-02

To muzyka na żywo jest kluczem do lekkiego uniesienia w przestrzeni scenicznej opowieści na pointach losów Szekspirowskiego dzieła i uwypukleniem wszystkich emocji ukrytych w muzyce, dodając wyrazu i właściwego charakteru postaciom.

czytaj dalej »

Opera Wrocławska: „Halka”. PREMIERA | 14.12.2018

2019-01-31

W bardzo estetycznej i niezwykle symbolicznej scenografii rozpoczęła się opowieść o wewnętrznych rozdarciach, świadomych wyborach, napływających z niezwykłą siłą uczuciach i próbą pokonywania ich w sobie, z niemożnością spojrzenia skrzywdzonej kobiecie w oczy włącznie.

czytaj dalej »

Bytom, Opera Śląska. „Rak społeczeństwa”

2019-01-01

Operowy powiew świeżości zagościł na niewielkiej w rozmiarach scenie Opery Śląskiej, ale wielkiej w swoim artystycznym wyrazie sztuce „Traviata” Giuseppe Verdiego w najnowszej realizacji Michała Znanieckiego.

czytaj dalej »

Polska. NOSPR Katowice. Sylwestrowa błyskotliwa radiowa rozmowa salonowa | 31.12.2017

2018-01-05

W ostatni dzień minionego roku muzyczna droga zaprowadziła nas do siedziby Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia (NOSPR) w Katowicach, by w ciepłym klimacie tej wyjątkowo dobrej akustycznie sali zostać otulonym muzyką...

czytaj dalej »

„Zabobony gasnącego stulecia” Andrzeja Chłopeckiego: Świat opisany za pomocą słownych kliszy? /recenzja książki/

2017-05-16

W PWM ukazała się trzecia, może najważniejsza, książka Andrzeja Chłopeckiego: „Zabobony gasnącego stulecia”. Jej autor uświadamia nam, jak chętnie i często uciekamy się do gotowych schematów pragnąc opisać świat.

czytaj dalej »

Come hear the music play. O patologiach zawodowego szkolnictwa muzycznego i nie tylko

2017-03-31

Hermetyczny półświatek zawodowego szkolnictwa muzycznego i jego przybudówek to archaiczny, zrytualizowany mikrokosmos z własnym specyficznym folklorem, tyleż naiwną co entuzjastyczną mitologią oraz ograniczonym repertuarem toksycznych mantr powtarzanych ufnie przez kandydatów do najwyższego stopnia

czytaj dalej »
« poprzednia 1/9
© CameralMusic 2011 by programista | design: studiobaklazan.pl