Polecamy

Znajdziesz tutaj informacje o szczególnych wydarzeniach, którym patronujemy.


Kantaty Bacha dla Uniwersytetu Warszawskiego

Międzynarodowe Baroque Collegium 1685 z siedzibą w Szczawnicy zaprezentowało kantaty J.S. Bacha na zaproszenie Uniwersytetu Warszawskiego. Koncert odbył się 3 września w kościele p.w. św. Trójcy bez udziału publiczności, za to nagrywany w celu retransmisji.

NIE BÓJ SIĘ IMPROWIZOWAĆ! warsztaty dla młodych muzyków

Internetowe warsztaty „Nie bój się improwizować!" są bezpłatne i przeznaczone dla dzieci z całej Polski uczących się gry na dowolnych instrumentach lub śpiewu w szkołach muzycznych albo w instytucjach, prowadzących zajęcia muzyczne.

Jubileusz 25-lecia odnowienia renesansowego zespołu pałacowo-parkowego Willi Decjusza

Jesienią 2020 Instytut Kultury Willa Decjusza rozpoczyna obchody jubileuszu odnowienia jednego z najpiękniejszych zabytków Krakowa – perły architektury renesansowej – Willi Decjusza.

NIE BÓJ SIĘ IMPROWIZOWAĆ Z KRZESIMIREM DĘBSKIM I JAROSŁAWEM SIWIŃSKIM!

Nasz projekt warsztatów internetowych „Nie bój się improwizować!" dla młodych muzyków trwa. Chcemy, aby jak najwięcej muzykujących dzieci i młodzieży mogło zetknąć się z improwizacją, dlatego tym razem do udziału w zajęciach zapraszamy niewidomych lub niedowidzących młodych muzyków od 7 lat do 1

NIE BÓJ SIĘ IMPROWIZOWAĆ Z IZĄ KOWALEWSKĄ I HELENĄ MATUSZEWSKĄ!

Zapraszamy dzieci w wieku 7–12 lat uczące się gry na instrumentach do udziału w warsztatach „Nie bój się improwizować!”, które poprowadzi wokalistka Iza Kowalewska i multiinstrumentalistka Helena Matuszewska.

Międzynarodowe kursy pianistyczne po raz drugi w Łodzi

BISMA Bacewicz International Summer Music Academy to międzynarodowe pianistyczne kursy mistrzowskie, które rozpoczną się w najbliższą niedzielę w łódzkiej Akademii Muzycznej. Weźmie w nich udział 25 pianistów z całego świata.

Dlaczego warto wybrać używany sprzęt audio

Kilka miesięcy temu w wyniku przepięcia w sieci elektrycznej, spaliły mi się głośniki komputerowe, używane jako nagłośnienie do rzutnika w sypialni. Współczesna elektronika z tzw. “niskiej półki”, nie może się pochwalić dużą trwałością/odpornością - ucierpiały też inne drobiazgi, głównie zasilacze.

BISMA Bacewicz International Summer Music Academy

BISMA Bacewicz International Summer Music Academy to kursy mistrzowskie przeznaczone dla uczniów, studentów i absolwentów szkół i uczelni muzycznych chcących poszerzyć swoją wiedzę i rozwinąć umiejętności z zakresu gry na fortepianie.

Płyty winylowe - gdzie można je znaleźć?

Każdy prawdziwy audiofil doskonale wie, jaką wartość kryją w sobie płyty winylowe. Bo choć nie da się ukryć, że są one znacznie bardziej delikatne niż ich nowsi, bardziej popularni następcy (płyty CD) i niszczeją podczas odtwarzania muzyki, to grono osób które pomimo oczywistych wad tego rozwiązania

Kasia Nosowska i jej niesamowite teksty piosenek!

Katarzyna Nosowska swoją wielką karierę zawdzięcza dzięki występom w Hey. Ma duży dystans do siebie i niesamowitą umiejętność pisania tekstów. Wiele z nich stało się naprawdę kultowe. Z resztą ogólnie Nosowska ma zdolność tworzenia tekstów, co potwierdziła w swojej książce, która niedawno się ukaza

5. Festiwal Muzyki Crossover

To już piąta odsłona Festiwalu Muzyki Crossover w Bielsku-Białej!

Premiera najnowszej płyty Macieja Zakrzewskiego – „Time to time”

Premiera płyty „Time to Time” Macieja Zakrzewskiego (ARSO-CD-149) 9 grudnia 2019 roku nakładem wydawnictwa Ars Sonora ukazała się autorska płyta gdańskiego kompozytora i organisty Macieja Zakrzewskiego. Nagrań dokonano na organach archikatedry pw św. Stanisława Kostki w Łodzi.

Muzyka poważna w filmach – rola i znaczenia

Co łączy Simpsonów, Czas apokalipsy Francisa Forda Coppoli, filmy z uniwersum Marvela oraz kino socrealistyczne? We wszystkich można usłyszeć wiele przykładów zaczerpniętych z kanonu muzyki poważnej. Nie jest to działanie przypadkowe – muzyka klasyczna potrafi spójnie spleść się z warstwą wizualną,

Prace uczestników warsztatów Muzyczny Kurier 2019 | Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Przelewicach

Wybrane relacje uczestników warsztatów dziennikarskich wrześniowych edycji projektu" Muzyczny Kurier" – Przelewice 2019

DUX 1059 PORĘBSKI • PIERWSZE DOWÓDZTWO • HASHTAG ENSEMBLE

Niniejszy album, zawiera kompletne nagranie Suity Adama Porębskiego, stanowiącej oryginalne połączenie wpływów muzyki czysto klasycznej, filmowej oraz elektroakustycznej.

1 2 3 4 5 ... 68 69 70 71 72 73 »

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Copyright © 2011-2020 CameralMusic.pl