Znajdziesz tutaj informacje o szczególnych wydarzeniach, którym patronujemy.
Julliet EM Festival (Międzynarodowy Festiwal Muzyki Dawnej im. Julitty Sleńdzińskiej) – pierwszy w Polsce północno-wschodniej awangardowy festiwal muzyki dawnej – od 13 lat wpisuje się w mapę elitarnych letnich imprez muzycznych.
Letni Festiwal Muzyczna Korzkiew to cykl wydarzeń artystycznych, pełniących istotną rolę w życiu kulturalnym Jury Krakowsko-Częstochowskiej, na które składają się cotygodniowe koncerty, a także spotkania z artystami i animatorami kultury.
Słuchanie muzyki jest tą formą rozrywki, która przypada do gustu wielu osobom. Wiąże się ona z koniecznymi inwestycjami w sprzęt audio, a czasem także w różne jego nośniki, dzięki którym w pełni możemy odczuć to, co nas fascynuje.
Państwowy Teatr Opery i Baletu Ukrainy to jedna z czołowych grup baletowych świata. Oklaskiwany na całym świecie The State Ballet Theatre of Ukraine to wyjątkowe połączenie perfekcyjnego tańca, klasycznej muzyki i oprawy scenograficznej.
To wyjątkowe wydarzenie miało miejsce w ramach 12. edycji Barkowych Eksploracji w Szczawnicy na scenie Dworku Gościnnego, przyciągając rzesze melomanów oraz kuracjuszy. Przekonanie, że Czesi i komedia to zawsze bardzo udany mariaż, znalazło tutaj swoje dobitne potwierdzenie.
Na początku czerwca światło dzienne ujrzał najnowszy muzyczny projekt duetu światowej sławy – wyjątkowo uzdolnionej polskiej pianistki Beaty Szałwińskiej i basa operowego Aleksandra Anisimova.
Jeśli szukasz miejsca, które co roku jest chętnie odwiedzane przez rzesze turystów, Barcelona będzie dobrym wyborem! Koncerty muzyczne i kościół Sagrada Familia to wizytówki tego niezwykłego miasta!
W ramach projektu odbędzie się cykl koncertów, których celem jest przedstawienie jak najszerszemu gronu odbiorców arcydzieł polskiej kameralistyki XX wieku, w szczególności utworów na trio fortepianowe. Podczas wydarzeń w kraju i za granicą przedstawimy publiczności tria fortepianowe wybitnych polsk
Małopolska Akademia Talentów to okazja na doskonalenie swoich umiejętności pod okiem doświadczonych i uznanych autorytetów muzyki klasycznej. Podczas kursów uczestnicy mają okazję nawiązać bezpośredni kontakt z wybranym nauczycielem i pracować z nim podczas indywidualnych lekcji.
W poniedziałek 16 maja w Przedszkolu z Oddziałami Integracyjnymi nr 394 ursynowskie warsztaty improwizacji dla dzieci „Opowiedz mi bajkę” poprowadzą: harfistka Agata Galik, kontrabasistka Małgorzata Kołcz oraz kompozytor i pianista Jarosław Siwiński.
Projekt jest dedykowany dzieciom w wieku 3–8 lat z ursynowskich placówek edukacyjnych, które dzięki współpracy Polskiego Towarzystwa Muzyki Współczesnej i Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy do 6 czerwca będą aktywnie poznawać świat muzyki współczesnej, improwizacje i różne instrumenty.
W ramach XII edycji Barokowych Eksploracji w Szczawnicy odbędzie się współczesna premiera opery komicznej Jiřiego Antonina Bendy „Wiejski targ” z 1775 r., w wykonaniu czeskich artystów.
W tym roku warsztaty „Opowiedz mi bajkę” dla grup przedszkolnych i szkolnych oraz dla dzieci i ich rodziców odbędą się w: maju i czerwcu na warszawskim Ursynowie, a od października do grudnia w: Mrągowie, Zakrzewie, Krajence, Łobżenicy, Kłodzku i Domaszkowie.
W dniach 12–15 maja 2022 r. w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku (aMuz) odbędzie się 9. Międzynarodowy Konkurs Muzyki Kameralnej im. Johannesa Brahmsa organizowany przez Katedrę Kameralistyki aMuz.
Nie brakuje osób, które zastanawiają się nad tym, czy warto kupić ukulele koncertowe. Co przemawia za tym instrumentem? Czy to prawda, że świetnie sprawdzi się on wśród osób początkujących?
Copyright © 2011-2022 CameralMusic.pl