Aktualności

Dowiedz się, co aktualnie dzieje się w świecie muzyki.


Nagroda im. Oskara Kolberga „Za zasługi dla kultury ludowej” 2020

18 września 2020 roku o godz. 14.00 w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się uroczysta gala 45. edycji Nagrody im. Oskara Kolberga „Za zasługi dla kultury ludowej”. Wyróżnienia otrzymali wybitni przedstawiciele środowiska kultury tradycyjnej.

Kantaty Bacha dla Uniwersytetu Warszawskiego

Międzynarodowe Baroque Collegium 1685 z siedzibą w Szczawnicy zaprezentowało kantaty J.S. Bacha na zaproszenie Uniwersytetu Warszawskiego. Koncert odbył się 3 września w kościele p.w. św. Trójcy bez udziału publiczności, za to nagrywany w celu retransmisji.

Polska premiera nowego filmu Ozona otworzy Transatlantyk

Polskie premiery, goście z całego świata, pokazy i spotkania – wszystko w kinach, w Katowicach oraz online, w całej Polsce. Przedstawiamy program 10. jubileuszowej edycji Transatlantyk Festival. Akredytacje dla widzów oraz bilety na festiwalowe pokazy są już w sprzedaży!

Nagrody FRYDERYK 2020 – ogłoszenie laureatów w kategoriach muzyki rozrywkowej i jazzowej

Laureaci najważniejszych polskich nagród muzycznych – Fryderyków – w kategoriach muzyki rozrywkowej i jazzowej zostaną ogłoszeni 1 października podczas konferencji prasowej transmitowanej na żywo w Internecie.

Sezon na wschodzące gwiazdy. NOSPR zaprasza na koncerty millenialsów

Opracowań na temat „generacji Y” nie brakuje, ale praktycznie żadna z nich nie wskazuje na fantastyczny wpływ millenialsów na świat muzyki klasycznej. W najbliższych miesiącach w NOSPR każdy będzie mógł sam sprawdzić, co do powiedzenia mają przedstawiciele tego pokolenia.

III EDYCJA KURSU EDYTORSTWA MUZYCZNEGO – PO RAZ PIERWSZY ONLINE

Kurs łączy zajęcia praktyczne z teoretycznymi, a podział grup na podstawową i zaawansowaną pozwala na najlepsze dostosowanie poziomu nauczania do oczekiwań uczestników. Każde spotkanie obejmuje praktyczną naukę obsługi programu do edycji nut Sibelius oraz wykłady lub seminaria.

Barokowe Eksploracje 2020 w trybie pilnym zagościły w Warszawie i Chrzanowie

W związku z obostrzeniami sanitarnymi tzw. czerwonej strefy w powiecie nowotarskim, dwa wydarzenia Barokowych Eksploracji zostały w trybie pilnym przeniesione ze Szczawnicy do Warszawy i Chrzanowa.

Koryfeusz Muzyki Polskiej 2020 – zgłoś kandydaturę!

Rozpoczyna się dziesiąta edycja nagrody polskiego środowiska muzycznego Koryfeusz Muzyki Polskiej. Do 21 września 2020 roku za pośrednictwem strony www.koryfeusz.org.pl można zgłaszać kandydatury do nagrody w czterech kategoriach.

Jak się bać, to tylko w dobrym towarzystwie! Reżyser „Egzorcysty”, William Friedkin, gościem 10. Festiwalu Transatlantyk

Jubileusze zobowiązują i twórcy Transatlantyku wiedzą o tym bardzo dobrze, dlatego pierwszym z ogłoszonych gości 10. edycji festiwalu był Ken Loach, absolutny klasyk światowego kina.

Alexander Kalischewski – III miejsce na Międzynarodowym Konkursie Muzycznym ODIN w Tallinie / Estonia

Od pięciu lat Stowarzyszenie European Academic Artists Association wspomaga i wyławia młode talenty muzyczne. W tym celu organizuje konkursy i festiwale w Finlandii, Danii, Estonii i w Chinach.

Zakończył się Festiwal „Basilica sonans”

Koncertem dr hab. Hanny Dys, adiunkta Wydziału Instrumentalnego gdańskiej Akademii Muzycznej zakończył się II Międzynarodowy Licheński Festiwal Organowy.

Gwiazdy światowego kina i kolejne premiery Transatlantyku 2020: Colin Firth, Rosy de Palma, „Tajemniczy ogród”

Jeśli dziś 1 września, to znaczy, że dzieci – oraz ich rodzice – potrzebują dobrych wiadomości. Spieszy z nimi Festiwal Transatlantyk, który dokładnie za miesiąc rozpocznie się w kinach (w Katowicach) oraz online (w całej Polsce!).

Historie kina na 10. Festiwalu Transatlantyk

Opowieści o życiu wytrąconym z równowagi. Arcydzieła Petera Weira, Stanleya Kubricka, Andrieja Zwiagincewa czy Todda Haynesa.

Ken Loach gościem 10. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Transatlantyk

Zdobywca dwóch Złotych Palm na Festiwalu w Cannes, wybitny brytyjski reżyser, twórca zaangażowanego społecznie kina, pięciokrotnie nagrodzony w Wenecji Ken Loach będzie gościem 10. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Transatlantyk.

Wyobraźnia. Talent. Odwaga. Jedyny na świecie konkurs natychmiastowej kompozycji w październiku w Województwie Śląskim, w Katowicach. Ruszyły zgłoszenia!

Jubileuszowy 10. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Transatlantyk odbędzie się w Katowicach, w Województwie Śląskim. Jak zawsze, jego program wypełnią najciekawsze filmy i najlepsza muzyka.

1 2 3 4 5 ... 100 101 102 103 104 105 »

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Copyright © 2011-2020 CameralMusic.pl