1. Start
  2. Artykuły
  3. Aktualności
ARTYKUŁY - Aktualności

Artykuły - Aktualności


szukaj w artykułach:

Piękna Gala Open Air w Brüssow | relacja

2019-08-20

Z inicjatywy St. Sophien Orgelverein Brüssow i przy wsparciu Ueckermarkische Kulturagentur Prenzlau, w sobotę 17 sierpnia 2019 r. odbył się w Parku Menkin w Brüssow wspaniały koncert operowy na wolnym powietrzu, zatytułowany „Opernmelodien im Park von Menkin”.

czytaj dalej »

Przyznano stypendia projektu composer.pl

2019-08-20

Agata Zubel i Michał Moc, fundatorzy stypendiów kompozytorskich na Islandii ogłosili nazwiska dwóch pierwszych beneficjentów programu composer.pl. Pierwszymi rezydentami projektu będą Kamil Kruk oraz Andrzej Ojczenasz. Serdecznie gratulujemy!

czytaj dalej »

Różne oblicza muzyki, czyli nowy sezon z „Wielką Improwizacją” i „Muzyką Świata” w NFM!

2019-08-09

Rdzenna improwizacja, blues, tradycyjne instrumenty, brzmienia z najdalszych zakątków naszej planety oraz gwiazdy szeroko pojętej muzyki etnicznej – cykl „Muzyka Świata” jest kwintesencją różnorodności kultur.

czytaj dalej »

Koryfeusz Muzyki Polskiej 2019 – zgłoś kandydaturę!

2019-08-08

Rozpoczyna się dziewiąta edycja nagrody polskiego środowiska muzycznego Koryfeusz Muzyki Polskiej.

czytaj dalej »

Wieczne lato w pełni!

2019-08-05

Półmetek wakacji już za nami, ale w FINA Wałbrzyska w dalszym ciągu panuje Wieczne lato! Do 13 września potrwa jeszcze cykl filmowych pokazów plenerowych.

czytaj dalej »

Muzyka klasyczna, nie taka klasyczna

2019-07-31

Pianistka Beata Szałwińska, odnosząca wiele sukcesów poza granicami Polski udowadnia, że muzyką klasyczną można się bawić i to w wielkim stylu. Już wkrótce wydaje dwie nowe płyty, które mogą przyczynić się do muzycznej rewolucji!

czytaj dalej »

Iwona Glinka – „Waw”

2019-07-31

Na program płyt składają się utwory przygotowane przez rozmaitych współczesnych kompozytorów z całego świata, w których każdorazowo instrumentem przewodnim jest flet.

czytaj dalej »

Piano Sketches – wybitni pianiści na kolejnym wydawnictwie AC Records

2019-07-30

Dostępna jest już najnowsza pozycja w katalogu wydawnictwa płytowego AC Records. Na albumie „Piano Sketches”zagrało sześciu wybitnych polskich pianistów: Artur Dutkiewicz, Piotr Orzechowski, Kuba Sienkiewicz, Piotr Wyleżoł, Michał Tokaj i Wojciech Niedziela.

czytaj dalej »

Londyn. Mateusz Kowalski zwycięzcą prestiżowego EuroStrings – European Guitar Festival Collaborative

2019-07-22

Gitarzysta klasyczny Matusz Kowalski wygrał EuroStrings European Guitar Festival Collaborative, którego finał odbył się 21 lipca 2019 roku w Londynie.

czytaj dalej »

Niezywkła biografia wybitnego artysty – „Pavarotti” w kinach od 2 sierpnia

2019-07-11

„Pavarotti” w reżyserii Rona Howarda to niezwykły film nie tylko ze względu na osobę wspaniałego tenora, o którym opowiada, ale przede wszystkim z uwagi na wyjątkowość i ekskluzywność zebranych w nim materiałów.

czytaj dalej »
« poprzednia 1/136
© CameralMusic 2011 by programista | design: studiobaklazan.pl