Aktualności

Dowiedz się, co aktualnie dzieje się w świecie muzyki.


Kantaty Bacha dla Uniwersytetu Warszawskiego

Międzynarodowe Baroque Collegium 1685 z siedzibą w Szczawnicy zaprezentowało kantaty J.S. Bacha na zaproszenie Uniwersytetu Warszawskiego. Koncert odbył się 3 września w kościele p.w. św. Trójcy bez udziału publiczności, za to nagrywany w celu retransmisji.

Polska premiera nowego filmu Ozona otworzy Transatlantyk

Polskie premiery, goście z całego świata, pokazy i spotkania – wszystko w kinach, w Katowicach oraz online, w całej Polsce. Przedstawiamy program 10. jubileuszowej edycji Transatlantyk Festival. Akredytacje dla widzów oraz bilety na festiwalowe pokazy są już w sprzedaży!

Nagrody FRYDERYK 2020 – ogłoszenie laureatów w kategoriach muzyki rozrywkowej i jazzowej

Laureaci najważniejszych polskich nagród muzycznych – Fryderyków – w kategoriach muzyki rozrywkowej i jazzowej zostaną ogłoszeni 1 października podczas konferencji prasowej transmitowanej na żywo w Internecie.

Sezon na wschodzące gwiazdy. NOSPR zaprasza na koncerty millenialsów

Opracowań na temat „generacji Y” nie brakuje, ale praktycznie żadna z nich nie wskazuje na fantastyczny wpływ millenialsów na świat muzyki klasycznej. W najbliższych miesiącach w NOSPR każdy będzie mógł sam sprawdzić, co do powiedzenia mają przedstawiciele tego pokolenia.

III EDYCJA KURSU EDYTORSTWA MUZYCZNEGO – PO RAZ PIERWSZY ONLINE

Kurs łączy zajęcia praktyczne z teoretycznymi, a podział grup na podstawową i zaawansowaną pozwala na najlepsze dostosowanie poziomu nauczania do oczekiwań uczestników. Każde spotkanie obejmuje praktyczną naukę obsługi programu do edycji nut Sibelius oraz wykłady lub seminaria.

Barokowe Eksploracje 2020 w trybie pilnym zagościły w Warszawie i Chrzanowie

W związku z obostrzeniami sanitarnymi tzw. czerwonej strefy w powiecie nowotarskim, dwa wydarzenia Barokowych Eksploracji zostały w trybie pilnym przeniesione ze Szczawnicy do Warszawy i Chrzanowa.

Koryfeusz Muzyki Polskiej 2020 – zgłoś kandydaturę!

Rozpoczyna się dziesiąta edycja nagrody polskiego środowiska muzycznego Koryfeusz Muzyki Polskiej. Do 21 września 2020 roku za pośrednictwem strony www.koryfeusz.org.pl można zgłaszać kandydatury do nagrody w czterech kategoriach.

Jak się bać, to tylko w dobrym towarzystwie! Reżyser „Egzorcysty”, William Friedkin, gościem 10. Festiwalu Transatlantyk

Jubileusze zobowiązują i twórcy Transatlantyku wiedzą o tym bardzo dobrze, dlatego pierwszym z ogłoszonych gości 10. edycji festiwalu był Ken Loach, absolutny klasyk światowego kina.

Alexander Kalischewski – III miejsce na Międzynarodowym Konkursie Muzycznym ODIN w Tallinie / Estonia

Od pięciu lat Stowarzyszenie European Academic Artists Association wspomaga i wyławia młode talenty muzyczne. W tym celu organizuje konkursy i festiwale w Finlandii, Danii, Estonii i w Chinach.

Zakończył się Festiwal „Basilica sonans”

Koncertem dr hab. Hanny Dys, adiunkta Wydziału Instrumentalnego gdańskiej Akademii Muzycznej zakończył się II Międzynarodowy Licheński Festiwal Organowy.

Gwiazdy światowego kina i kolejne premiery Transatlantyku 2020: Colin Firth, Rosy de Palma, „Tajemniczy ogród”

Jeśli dziś 1 września, to znaczy, że dzieci – oraz ich rodzice – potrzebują dobrych wiadomości. Spieszy z nimi Festiwal Transatlantyk, który dokładnie za miesiąc rozpocznie się w kinach (w Katowicach) oraz online (w całej Polsce!).

Historie kina na 10. Festiwalu Transatlantyk

Opowieści o życiu wytrąconym z równowagi. Arcydzieła Petera Weira, Stanleya Kubricka, Andrieja Zwiagincewa czy Todda Haynesa.

Ken Loach gościem 10. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Transatlantyk

Zdobywca dwóch Złotych Palm na Festiwalu w Cannes, wybitny brytyjski reżyser, twórca zaangażowanego społecznie kina, pięciokrotnie nagrodzony w Wenecji Ken Loach będzie gościem 10. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Transatlantyk.

Wyobraźnia. Talent. Odwaga. Jedyny na świecie konkurs natychmiastowej kompozycji w październiku w Województwie Śląskim, w Katowicach. Ruszyły zgłoszenia!

Jubileuszowy 10. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Transatlantyk odbędzie się w Katowicach, w Województwie Śląskim. Jak zawsze, jego program wypełnią najciekawsze filmy i najlepsza muzyka.

Muzyka w innym wymiarze — program NOSPR na sezon 2020/2021

W najbliższych miesiącach w NOSPR dominować będą wątki odkrywania na nowo najbliższego otoczenia oraz poszukiwania harmonii z przyrodą. Dlatego też w programach koncertów dużo miejsca zajmują utwory kompozytorów słowiańskich, dla których inspiracje rodzimym folklorem i krajobrazem były szczególnie w

1 2 3 4 5 ... 100 101 102 103 104 105 »

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Copyright © 2011-2020 CameralMusic.pl