Płyty

Nowości na rynku wydawniczym, ciekawe polskie nagrania, a także wyróżnione i nagrodzone płyty.


„Moritz Moszkowski” – premiera nowego albumu wydanego przez Narodowe Forum Muzyki

Z radością informujemy, że 31 lipca 2020 roku premierę będzie miał nowy album Narodowego Forum Muzyki, nagrany przez West Side Sinfoniettę.

„Debussy – Tchaikovsky” – premiera nowego albumu wydanego przez Narodowe Forum Muzyki

Debussy i Czajkowski są jak dwie strony tej samej monety. Mają wspólny rdzeń, ale zwróceni są w przeciwnych kierunkach. Czajkowski pozostaje wierny Mozartowi i europejskim tradycjom klasycznym, podczas gdy Debussy, ze swoją miłością do muzyki Bali, kieruje nas w stronę szeroko pojętego braterstwa lu

MELA KOTELUK ŚPIEWA BACZYŃSKIEGO W ROCZNICĘ POWSTANIA – KONCERTOWA PREMIERA WYJĄTKOWEGO ALBUMU W DWÓJCE

24 lipca ukazała się płyta „Astronomia poety. Baczyński” nagrana przez Melę Koteluk i grupę Kwadrofonik. Tego samego dnia w Muzeum Powstania Warszawskiego w Sali pod Liberatorem odbył się premierowy koncert piosenek do wierszy Baczyńskiego – jednego z bohaterów narodowego zrywu zbrojnego.

DIAMENTOWE BATUTY – Jan Krenz

Diamentowa Batuta to nagroda indywidualna przyznawana przez Zarząd Polskiego Radia "za wybitne kreacje artystyczne, rozsławianie muzyki polskiej w kraju i za granicą oraz przybliżanie jej milionom słuchaczy Polskiego Radia”.

„Mikołaj Zieleński” – nowy album wydany przez Narodowe Forum Muzyki

Z radością informujemy, że 17 lipca 2020 roku swoją premierę będzie miał nowy album Narodowego Forum Muzyki, nagrany przez Wrocław Baroque Ensemble pod dyrekcją Andrzeja Kosendiaka – ubiegłorocznych laureatów Fryderyka w kategorii „Album roku – muzyka dawna”.

BARBARA HESSE-BUKOWSKA – „RETROSPECTIVE” – NOWY ALBUM POLSKIEGO RADIA CHOPIN

Pod szyldem Polskiego Radia Chopin ukazała się właśnie nowa płyta z nagraniami jednej z najbardziej zasłużonych dla powojennej polskiej tradycji pianistycznej artystek.

Konstanty Andrzej Kulka i Cappella Gedanensis „Karol J. Lipiński Rondo alla polacca”

Jeden z doskonałych skrzypków XIX wieku, kiedy zobaczył kompozycje Karola Lipińskiego powiedział, że trzeba mieć diabła w sobie, żeby grać Lipińskiego publicznie.

Piękno muzyki Sergiusza Rachmaninowa…

W pieśniach Rachmaninowa kryją się wielkie emocje. Genialną muzykę uzupełnia przesycona rosyjskim duchem, pełna zadumy liryka, w której znaleźć można zarówno miłość i ból, cud życia i piękno natury, a także przemijanie i tęsknotę. Wszystko razem tworzy dzieło, które obezwładnia.

SACRUM PO GÓRALSKU

Płyta, którą oddajemy Państwu do dyspozycji jest pierwszą publikacją fonograficzną Fundacji Promocji Kultury i Sztuki ARS PRO ARTE.

Muzyka, która dodaje otuchy | „Jej portret” Beaty Szałwińskiej przypomina o pięknie tego świata

Tuż przed ogłoszeniem pandemii Beata Szałwińska, polska pianistka z Luxemburga wydała nową płytę „Jej Portret”. W aktualnej sytuacji ta płyta staje się swoistym antidotum na lęk, który ogarnął świat.

PŁYTA NOMINOWANA DO FRYDERYKA W INTERNECIE

W ślad za płytą Filharmonii Łódzkiej nagrodzoną Fryderykiem udostępniamy w Internecie kolejne znakomite nagranie z udziałem naszej orkiestry: I Koncert fortepianowy Aleksandra Tansmana w wykonaniu Julii Kociuban.

Premiera CD : „Emanuel Kania – Pieśni”

Nieznane pieśni pochodzące z rękopisów polskiego kompozytora romantycznego Emanuela Kani wydane na płycie CD w wykonaniu Dawida Biwo oraz Dominiki Peszko.

„Sonety krymskie” Mickiewicza z muzyką Moniuszki – nowa płyta Polskiego Radia

Właśnie ukazała się wyjątkowa płyta nakładem Polskiego Radia: kantata Stanisława Moniuszki „Sonety krymskie” do słów Adama Mickiewicza w nowym opracowaniu. To post scriptum do zeszłorocznej 200. rocznicy urodzin Moniuszki przygotował Chór Polskiego Radia i {oh!} Orkiestra Historyczna.

Nowa płyta Zespołu Śpiewaków Miasta Katowice „Camerata Silesia”

Jest nam niezmiernie miło poinformować Państwa o kolejnej nowej płycie „Camerata Silesia sings Silesian Composers vol. 2”, nagranej przez Zespół Śpiewaków Miasta Katowice „Camerata Silesia” pod dyrekcją Anny Szostak.

Zespół Śpiewaków Miasta Katowice Camerata Silesia z nową płytą: Przez łzy / Tearfully

Album zawiera kompozycje Romana Padlewskiego oraz Joanny Wnuk-Nazarowej w wykonaniu Zespołu Śpiewaków Miasta Katowice Camerata Silesia pod dyrekcją Anny Szostak, z udziałem wybitnych instrumentalistów Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Copyright © 2011-2020 CameralMusic.pl