W tym dziale znajdziesz sylwetki artystów i zespołów biorących udział w wydarzeniach muzycznych opisywanych w CameralMusic.pl
MoNo Guitar Duo to polsko-włoski duet gitarowy z Rzymu. Anna i Giuseppe poznali się w 2010 r. podczas studiów magisterskich w Conservatorio „Santa Cecilia”, ale idea założenia MoNo Guitar Duo przyszła im dopiero w 2017 r.
Aleksandra Kurzak jest laureatką konkursów w Warszawie, Helsinkach, Barcelonie i Kantonie. W 2009 roku obroniła tytuł doktora sztuki. Dwukrotnie otrzymała stypendium Ministra Kultury i Sztuki, a także stypendium fundacji Crescendum Est – Polonia Aleksandra Gudzowatego. Otrzymała również nagrodę Prez
W marcu 2020 ukazała się druga płyta zespołu Gems of the Polish Baroque tym razem z polską barokową muzyką instrumentalną. Na płycie znajdują się utwory Szarzyńskiego, Förstera, Mielczewskiego, Jarzębskiego i Zieleńskiego.
Dalbergia Duo jest jedynym polskim żeńskim duetem perkusyjnym (marimbowym). Duet założony w 2017 roku ma już na swoim koncie sukcesy o skali międzynarodowej.
Wszechstronnie uzdolniony polski muzyk młodego pokolenia; pianista, kompozytor i improwizator. Żyje i tworzy w Kopenhadze współpracując z wieloma uznanymi już artystami.
Absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku, w klasie fortepianu Ekateriny Popowej-Zydroń oraz Zbigniewa Śliwińskiego.
Jego indywidualne, oryginalne, często interpretowane jako melancholijne, surowe brzmienie jest syntezą inspiracji muzyką klasyczną, folkiem, jazzem czy muzyką fiordów.
Irmina Trynkos – pełna pasji i miłości do muzyki, polska skrzypaczka. Obecnie mieszka w Wielkiej Brytanii i rozwija karierę na arenie międzynarodowej.
Urodzony w 1951 roku we Wrocławiu. Podczas nauki w Liceum Muzycznym opanował grę na kilku instrumentach, m.in.fortepian (jako główny), skrzypce, obój i organy.
Urodził się w 1986 roku we Wrocławiu. Ukończył wrocławską Akademię Muzyczną im. Karola Lipińskiego w klasach: prof. Grzegorza Kurzyńskiego (fortepian), prof. Lidii Grzanki-Urbaniak (wiolonczela) oraz prof. Marka Pijarowskiego (dyrygentura), otrzymując dyplom z wyróżnieniem.
Orkiestrę tworzą studenci Wydziału Instrumentalnego, a praca w tym zespole – obok indywidualnych zajęć w zakresie gry na instrumencie – jest jednym z najważniejszych obszarów kształcenia młodych instrumentalistów.
Studiowała kompozycję w ówczesnej Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej we Wrocławiu początkowo u prof. Stefana Bolesława Poradowskiego (1966-1967), a następnie w klasie prof. Tadeusza Natansona (1967-1971).
Jego indywidualne, oryginalne, często interpretowane jako melancholijne, surowe brzmienie jest syntezą inspiracji muzyką klasyczną, folkiem, jazzem czy muzyką fiordów.
Edward Czerny, właść. Eberhard Antonius Czerny, pseud. Edward Czerny, Edward Eberhard Czerny, La Strado, kompozytor, dyrygent, aranżer multiinstrumentalista, reżyser dzwięku; ur. 11 czerwca 1917, Hindenburg (Zabrze); zm. 16 lutego 2003, Salzgitter (Dolna Saksonia).
Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus powstała z inicjatywy jednego z najwybitniejszych dyrygentów polskich, Jerzego Semkowa. W skład Orkiestry wchodzą najzdolniejsi absolwenci i studenci uczelni artystycznych, którzy nie ukończyli 30 lat.
Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl