Antonio Vivaldi

Syn cenionego skrzypka Giovanniego Battisty Vivaldiego przyszedł na świat w Wenecji w roku 1678. W wieku 25 lat przyjął święcenie kapłańskie i odtąd znany jako „prete rosso” (rudy ksiądz) stał się nauczycielem skrzypiec w Szpitalu Miłosierdzia oraz dyrygentem orkiestry żeńskiej, która w tym okresie cieszyła się ogromną renomą.
Kompozytor ten znany jest głównie z utworów intrumentalnych, w których przeważają koncerty pisane na skrzypce (np. Cztery Pory Roku). Niemniej jednak, Vivaldi pisał również koncerty oraz muzykę kameralną na inne instrumenty oraz opery czego przykładem jest: sześć koncertów na flet i instrumenty smyczkowe op. 10 czy Olimpiada (opera). Styl koncertów tego znakomitego artysty wpłynął na twórczość muzyków baroku jak i następujących epok.
Oprócz jego kariery kompozytora warto również wspomnieć, że był wybitnym skrzypkiem, zachwycającym publiczność swoją techniką gry. Od roku 1737 podróżował do Amsterdamu, Paryża oraz Wiednia, gdzie zachorował i zmarł w 1741 roku pozostawiając około 770 dzieł.

"Jesień"- Apollo's Fire Baroque Orchestra


"Il gardellino"


Powiązane Video Wszystkie video

Nikola Lipska – O gwiazdeczko
Nikola Lipska – O mój Jezusicku
Le Blakk - The Blakk SWAN
Mark Wood i Rachel Barton Pine - Inferno

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Zildjian Artist Series Antonio Sanchez paki perkusyjne
Rohema Percussion Vivaldi, batuta
Rohema Percussion Vivaldi, batuta
Ibanez MDB2 BM Mike D′Antonio gitara basowa

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl