Rozmowa to przyjemna i ciekawa forma interakcji. Dzięki niej jesteśmy w stanie lepiej poznać punkt widzenia drugiej osoby, a także pomóc jej zweryfikować swoje przekonania. Zapraszamy do lektury, a także słuchania wywiadów z różnymi postaciami ze świata muzyki. Zamieszczamy tu rozmowy przeporwadzane przez nas samych, jak i przez współpracujące z nami instytucje.
W naszych czasach wiele myślimy i dyskutujemy o relacjach między ludzkością a naturą. To wielka sprawa. Od lat nas ostrzegano, a teraz się dziwimy huraganom, powodziom, katastrofom klimatycznym, które już dzieją się w Europie.
Matka Natura, tytuł tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Wratislavia Cantans, skłania do zadawania sobie pytań, a zarazem czerpania radości płynącej z muzyki. O festiwalu opowiada w załączonym wywiadzie maestro Giovanni Antonini, Dyrektor Artystyczny wydarzenia.
Przywrócić operze Operę Leśną! – mówi Tomasz Konieczny, dyrektor artystyczny Baltic Opera Festival w rozmowie z Agnieszką Malatyńską-Stankiewicz
O debiucie na stanowisku dyrektora artystycznego NFM Orkiestry Leopoldinum, nowym sezonie 2023/2024, a także dalszych planach opowiada Alexander Sitkovetsky.
Przed Państwem tłumaczenie wywiadu, który w oryginale ukazał się w serwisie pizzicato.lu. Bas Alexander Anisimov i pianistka Beata Szałwińska w rozmowie z Alainem Steffenem o wydanej ostatnio płycie „Rachmaninoff Romances”.
Już wkrótce światło dzienne ujrzy najnowszy muzyczny projekt duetu światowej sławy – wyjątkowo uzdolnionej polskiej pianistki Beaty Szałwińskiej i basa operowego Aleksandra Anisimova.
We Włoszech nadal są tacy, którzy chcieliby się z nim [Putinem] układać, uważają bowiem, że alternatywą jest wojna światowa. Z tego punktu widzenia tytuł tegorocznej edycji festiwalu Wratislavia Cantans – „Niebezpieczne związki” – staje się niezwykle aktualny i nabiera nowych znaczeń.
Rozmowa z Wojtkiem Mazolewskim, który 26 marca o godz. 19.00 zagra koncert charytatywny YUGEN dla Ukrainy w Tichauer Music w Tychach. W akcję jest zaangażowana Polska Akcja Humanitarna.
Zapraszamy na jeden z najbardziej znanych europejskich festiwali sławiących piękno ludzkiego głosu. Dzięki niemu już od kilkudziesięciu lat Wrocław stanowi wyjątkowe miejsce na muzycznej mapie Europy.
Blisko 300 zaangażowanych osób, ponad 9 lat pracy, dziesiątki instrumentów zrobionych ze śmieci to dopiero początek długiej listy służącej realizacji jednej idei – przedstawieniu wpływu człowieka na otaczające go środowisko.
„Panował głęboki komunizm, który stronił przede wszystkim od muzyki religijnej. Do dziś właściwie nie bardzo pojmuję, jak to się stało, że udało się ten festiwal zrobić w kościołach właśnie. Występowały wielkie sławy świata muzyki”.
W programie „Wirtuozi V4+. Międzynarodowy talent show” bierze udział czwórka fenomenalnie utalentowanych młodych Polaków, to rozrywka i zmagania na najwyższym poziomie, które ogląda się z zapartym tchem.
Remigiusz Kuźmiński – polski dyplomowany wokalista (tenor) i dyrygent, absolwent Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w klasie wokalistyki jazzowej i klasycznej oraz dyrygentury jazzowej i klasycznej z tytułem magistra sztuki. Ukończył również wokalistykę klasyczną w szkole muzycznej w Inowrocławiu.
Opowieść o początkach jazzu w Polsce, o czasach Leopolda Tyrmanda, który był niestrudzonym i odważnym propagatorem tej muzyki, zrodzonej w „imperialistycznej” Ameryce. W tym roku wspominamy 100-lecie jego urodzin. O pierwszych krokach polskich jazzmanów opowiedzą pionierzy tego gatunku.
Polska pianistka poleca pięć niezwykłych scen na świecie, które koniecznie musi zobaczyć każdy meloman – warto wpisać je sobie na mapę artystycznego szlaku przez świat.
Copyright © 2011-2023 CameralMusic.pl