Katowice. NOSPR. Rejs po morzu miłości. Muzyka filmowa.

16.02.2020
W niedzielny wieczór pod właściwymi sterami wypłynęła w rejs po morzu miłości Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach pod batutą Bassema Akiki.
Walcem Wojciecha Kilara z filmu „Trędowata” wprawili gości sali koncertowej w radosny nastrój świętowania tych wspaniałych emocji, których wśród melomanów nie zabrakło.
Zawirowali nie tylko bohaterowie przywoływani przez konferansjerów – Klaudię Baranowską i Piotra Matwiejczuka, ale także marzenia publiczności, wspomnienia, a także radość ze zdobycia biletów, które rozeszły się w jednej chwili.
Na spokojnej toni ogromnie pozytywnych emocji, nad poziomem których czuwał maestro Bassem Akiki gestami dłoni dozując ich właściwe fale, batutą wskazując właściwy rytm, wypłynęliśmy na szerokie wody oceanu walców i pięknych melodii.
Kunszt dowodzenia był wyczuwalny przy każdej zmianie nastroju granego utworu poprzez nadanie mu indywidualnego znaczenia przez dyrygenta.
Tango z filmu „Zazdrość i medycyna” dodało kolorytu oraz sprawiło scalenie i uspokojenie toni bezmiaru wód miłości o różnym zabarwieniu. Wysłuchaliśmy suit z filmów: „Gwiezdne wojny”, „Ziemia obiecana”, „Noce i dnie”, „Pożegnanie z Afryką”, „Przeminęło z wiatrem”, „Pearl Harbor”, „Forrest Gump”, „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”, których odnaleźć możemy we Wrocławiu :) oraz „My Heart Will Go On” z filmu „Titanic”.
Subtelność, romantyzm chwili oraz powrót pamięcią do ważnych wydarzeń to atrybuty tego wydarzenia.
Fale dźwiękowe doskonale zgranej Narodowej Orkiestry Polskiego Radia oraz owacje uszczęśliwionej publiczności zapewniły bezpieczne dopłynięcie do muzycznego portu pod polską i libańską banderą, a dostojność tego momentu uświetnił polonez z filmu „Pan Tadeusz” wg polskiej tradycji.

Iwona Karpińska
Wrocław

Powiązane Video Wszystkie video

MIUOSH x JIMEK x NOSPR - Nie mamy skrzyde?
Andrea Bocelli – „Amazing Grace” LIVE | Music For Hope w Mediolanie
Kasia Gacek-Duda i etnoflety - Rozmowy o muzyce
GOLEC uORKIESTRA & W?ODEK PAWLIK & NOSPR (NA HOLI - SYMFONICZNIE 2015)

Instrumenty i sprzęt muzyczny

PWM Kilar Wojciech - Muzyka filmowa na fortepian, z.2
PWM Kilar Wojciech - Muzyka filmowa na fortepian, z.1
Fender Made in Japan 2020 Limited Edition Evangelion Asuka Telecaster gitara elektryczna
PWM Violin play-along: Great Themes (muzyka filmowa na skrzypce + CD)

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl