Filharmonia Łódzka: Lustrzane odbicie. Odrodzenie

fot. Dariusz Kulesza, ze zbiorów Filharmonii Łódzkiej

W piątkowy wieczór w sali koncertowej Łódzkiej Filharmonii najważniejsza była ona.

Miłość do muzyki, radość z jej precyzyjnego emocjonalnego wykonywania, doskonałe rozumienie myśli kompozytorskich zawartych w dziełach u łódzkich filharmoników, Joanny Woś i prowadzącego muzyczne święto Bassema Akiki.

Scenę podkreśloną delikatnymi, subtelnymi, pięknymi kwiatami wypełniała zalotność, dostojność, niezwykła kobiecość Joanny Woś wyrażona w doskonałej kreacji. Przykuwała uwagę, onieśmielała, rozświetlała każdą minutę błyskotliwością, naturalnością, olśniewała każdym jednym dźwiękiem, każdym jednym słowem, spojrzeniem i gestem wykonując arie kompozytora docenionego w La Scali.

Polski książę Józef Michał Poniatowski i jego cavatina Angioliny Al pensier del mio tesor z Don Desiderio z dawką dobrego nastroju, dobrego humoru, uwertura i aria Laury Doux rêve de ma vie z opery Pierre de Médicis, romans Ferrandy Ah! Que fois j’ai cru le voir, bolero Ferrandy Ah! Qu’il etait donc beau Pedro z opery L’Aventurier oczarowały zgromadzoną publiczność wyzwalając w niej endorfiny szczęścia.

Casta diva Belinniego na bis wysłuchana, zagrana i zaśpiewana w takim euforycznym stanie, okazała się wyjątkowym rarytasem godnym wykonań na najlepszych scenach operowych świata.

Symfonia „Odrodzenie” op. 7 Mieczysława Karłowicza pokazała nam bogactwo przeżyć, wielowątkowość, filozofię życia z właściwym podejściem do piękna i znaczenia wykonywanej muzyki odbijającej się w lustrach nad sceną oraz w sercach i myślach naszych.

Iwona Karpińska


fot. Dariusz Kulesza, ze zbiorów Filharmonii Łódzkiej

Powiązane Video Wszystkie video

Mateusz Walach - "Wspomnienie"
Stanisław Moniuszko - Bajka. Opowieść zimowa, Conte d'hiver, fantasy overture
Królestwo Beskidu The BESKID TANGO - TANGO BESKIDU
Witold Lutosławski, Zachodzi słoneczko, proMODERN

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Showtec PAR-36 obudowa czarna z transformatorem
Beyerdynamic TG V56 mikrofon pojemnociowy
Vic Firth AJ2 paki perkusyjne
Evans RF6GM pad do wicze 6″

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2020 CameralMusic.pl