Musikverein Wiedeń: Koncert Noworoczny 2021

fot. Peter Adamik

Kiedy rozpoczęła się transmisja Koncertu Noworocznego z Wiednia pojawiła się wielka radość, że możemy uczestniczyć w tym święcie, że możemy być na tej sali przywołując wspomnienia pobytu w poprzednich latach, co dawało poczucie mentalengo bycia tam na miejscu razem z wiedeńczykami.

Za każdym razem, kiedy kamera pokazywała miejsce, z którego słuchałam Koncertu Noworocznego 2017 i czułam atmosferę tam na żywo, i kiedy pokazywała scenę, na której miałam zaszczyt przebywać podczas Balu Wiedeńskich Filharmoników miałam poczucie, że jestem tam i podziwiam tę piękną salę z niepowtarzalnym wnętrzem i wsłuchuję się bez obaw w fale dźwiękowe wypełniające historyczną przestrzeń oświetloną światłem nie tylko z eleganckich żyrandoli, ale przede wszystkim świattłem członków orkiestry, od których promieniowała radość dajac nam poczucie dobrej zabawy.

Było w tym koncercie coś innego, wiedeński sznyt ustąpił miejsca melancholii, która otulała osamotnionych na scenie muzyków. Walc Frühlingsstimmen poprowadzony przez maestro Riccardo Mutiego wyzwolił we mnie taniec, którym mogłam wyrazić emocje towarzyszące temu koncertowi.

Duet z Uwertury do Dichter und Bauer Franza von Suppè zafascynował mnie i to był moment, w którym koncrt pochłonął mnie i pokazał piękno całego przdsięwzięcia.

Polki i galopy nadały tempa i dodawały tak potrzebnej nam energii, któej nie mogliśmy na żywo przekazać, być może dlatego walce były zagrane za wolno, bo nie było dla kogo się śpieszyć?

Bad’ner Mad’ln był protestem wobec zamknięcia hoteli i uzdrowisk w zaistniałej sytuacji, przez co nie mogliśmy poczuć atmosfery miasta oraz tego wyjątkowo odświętnego w tym roku wydarzenia.

Iwona Karpińska
Wrocław


fot. Peter Adamik
(mat. prasowe)

Powiązane Video Wszystkie video

Koncert Noworoczny Filharmoników Wiede?skich
„Cicha noc” – Joanna Kulig i Zbigniew Wodecki
„Pierwsze Kroczki” – Mama Dada
Georges Bizet - Carmen (Habanera) Agata Dalli (sopran)

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Ernie Ball 2021 Paradigm Regular Slinky struny do gitary elektrycznej 10-46
Jeremi UBG 00 2021 910 pokrowiec na ukulele sopranowe
PRS 2021 SE 277 Charcoal Burst - barytonowa gitara elektryczna
Ibanez IUKS 4 struny do ukulele black nylon, sopran, koncert

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl