Wrocław. Teatr Muzyczny Capitol: „Karnawałowa Odsłona Musicalowych Duetów”

Fot. Grzegorz Rajter

W nocy sylwestrowej oraz w kolejnych styczniowych dniach na Dużej Scenie Teatru Muzycznego Capitol odbyła się gala, która w swojej tematyce skupiła się na musicalowych duetach, którą można określić „Sylwestrową Odsłoną Musicalowych Duetów”. Teatr przygotował wieczór pełen emocji, muzyki i niezapomnianych chwil pełnych radości ze wspólnego bycia oraz z żartobliwego sposobu poprowadzenia gali. Ze szczególnym skupieniem oczekiwałam duetu „Tonight” z West Side Story, nie tylko w powodu niedawnej premiery filmu „Maestro” o kompozytorze tego musicalu. Artyści oddali atmosferę, a orkiestra wytworzyła właściwy nastrój instrumentalną wersja „Marią” – jak na galę duetów przystało – zagraną przed duetem.

Rozpoczęcie gali było jak podróż po świecie musicalu, gdzie najbardziej emocjonujące chwile ukazywały się właśnie w duetach. Bohaterowie z różnych epok i stylistyk muzycznych stanęli razem na scenie, rozpalając uczucia i wywołując burzę emocji oraz burzę oklasków. W towarzystwie drugiej osoby łatwiej jest rzucić się w wir zabawy lub przekonywać innych do swoich racji, a taka właśnie atmosfera panowała podczas tego wyjątkowego wydarzenia.

Wszystkie piosenki zostały zaśpiewane w formie duetów, co nadawało gali niezwykłego charakteru. Artyści i artystki Teatru Muzycznego Capitol, przy akopaniamencie ponad 20-osobowej orkiestry, zabrali widzów w muzyczną podróż, prezentując utwory z największych światowych musicali, takich jak „West Side Story”, „Grease”, „Rent”, „Mamma Mia!” i „La La Land”.

Dodatkowo, z okazji 10-lecia nowego budynku Capitolu, publiczność miała okazję przypomnieć sobie ukochane duety z repertuarowych spektakli, które już nie są grane na scenie. Utwory z takich hitów jak „Dzieje grzechu”, „Opera za trzy grosze”, „Hair” czy kontrowersyjny „Jerry Springer – The Opera” z pewnością wywołały nostalgia wśród wiernych fanów teatru.

Wśród zaproszonych artystów znaleźli się m.in. Katarzyna Granecka, Justyna Szafran, Magdalena Szczerbowska, Ewa Szlempo-Kruszyńska, Małgorzata Walenda, Klaudia Waszak, Justyna Woźniak, Emose Uhunmwangho, Konrad Imiela, Rafał Kozok, Tomasz Leszczyński, Albert Pyśk, Dawid Suliba i Marek Zawadzki. Ich energetyczne i pełne pasji wykonanie sprawiło, że publiczność była oczarowana przez cały czas trwania koncertu. Wspaniale wejście w nowy rok z lekką muzyką niosącą nadzieję na przyszłość.

Całe wydarzenie poprowadził wyjątkowy duet: Justyna Szafran i Konrad Imiela. Ich umiejętność poruszania się po scenie, poczucie humoru i interakcja z publicznością sprawiły, że każdy moment był pełen radości i entuzjazmu.

Dodatkowym atutem wieczoru była świetna współpraca z tancerzami, takimi jak Bożena Bukowska, Aneta Mazur, Mateusz Brenner i Jacek Skoczeń, którzy dodali energii i dynamiki każdemu wykonaniu.

Chór Studium Musicalowego Capitol oraz orkiestra pod batutą dyrygenta Adama Skrzypka tworzyły wspaniałą harmonię dźwięków, nadając całości właściwy charakter.

Sylwestrowa Gala w Capitolu z pewnością wpisała się w historię teatru jako niezapomniane wydarzenie, które połączyło miłośników musicali w magii wspólnej zabawy i muzyki.

Był też tercet, jednak jeśli chcielibyście wiedzieć kto przełamał konwenanse gali zapraszam na to wydarzenie. Można wziąć udział jeszcze w lutym w Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu.

Iwona Karpińska
Wrocław

Powiązane Video Wszystkie video

Nikola Lipska – O gwiazdeczko
Nikola Lipska – O mój Jezusicku
Gummibärchen (Gumisie)- The ThreeX
Piotr Wróbel - Moliendo Cafe cz. I, Anna Wrobel, Camerata Vistula

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Latin Percussion Guiro Cuban Style Cuban Style
Osram 64583 1000W 230V R7s 300h arwka do nawietlacza
Denon DN-S700 pojedynczy odtwarzacz CD/MP3
Yamaha CP 50 pianino cyfrowe

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl