Koncert w ciemności. Kawa w domku nad fosą z ARTurem Moon

fot. Ilona Szymańska / najka.pl

Kiedy zobaczyłam ogłoszenie o koncercie w ciemności ARTura Moona byłam bardzo ciekawa na czym polega, dlatego znalazłam fragmenty koncertu, posłuchałam i postanowiłam: „idę”.

ARTur Moon, znany ze swojego eksperymentalnego podejścia do muzyki, postanowił podjąć wyzwanie i zorganizować koncert w ciemności. Oznaczało to, że cała sala koncertowa była pozbawiona jakiejkolwiek widocznej iluminacji, a publiczność miała doświadczyć koncertu jedynie poprzez dźwięki i inne zmysły.

Koncert odbył się we Wrocławiu w sali koncertowej Polskiego Radia.

Kiedy artysta pojawił się na scenie wzrosła nasza ciekawość, rozpoczął grę w świetle bardzo dobrze dopasowanym do nastroju i rozpoczął dwugodzinny koncert grany bez przerwy. Po czasie, gdy poznaliśmy sposób, w jaki są interpretowane utwory zgasło światło i zapadła ciemność.

Brak światła sprawił, że każdy zmysł został wzmocniony. Słuchacze stali się bardziej skoncentrowani na dźwiękach, zdolni do rozróżnienia każdego subtelnie wplecionego dźwięku. Artur posługiwał się fortepianem, gongami, nagłośnieniem z dodatkowymi efektami w tle, eksperymentując z dźwiękami, które malowały obrazy w umysłach słuchaczy.

Artur Moon nie tylko dostarczył niezapomnianej dźwiękowej podróży, ale także stworzył atmosferę, która zmusiła słuchaczy do zanurzenia się w muzyce na zupełnie innych zasadach. Koncert w ciemności Artura Moona to nie tylko wydarzenie muzyczne, ale prawdziwe doświadczenie sensoryczne, które pozostawiło niezapomniane wrażenia.

Do świata jasności wprowadzały nas iluminacje świetlne, które dodawały przestrzeni w odbiorze wydarzenia.

Po zakończeniu koncertu miałam ogromną przyjemność spędzić czas na rozmowie z artystą w Domku nad fosą we Wrocławiu. To był czas poznania tego niezwykle wrażliwego człowieka, który opowiedział mi drogę do swojego sukcesu. Z przyjemnością będę polecać koncert tego artysty każdemu, kto lubi indywidualne i niestandardowe podejście do kompozycji wielkich artystów, kto chce zrelaksować się i sprawdzić, czy coś zmieni się w czasie po koncercie.

Mój koncert odbył się we wrześniu, piszę wspomnienia dopiero dziś, ponieważ chciałam sprawdzić, na ile ten koncert był ważny w moim życiu. Koncert ten daje inne spojrzenie.

Jeśli znajdziecie ogłoszenie o koncercie – zapraszam na to wydarzenie.

Iwona Karpińska
Wrocław

Powiązane Video Wszystkie video

1. Festiwal Muzyki Crossover (Bielsko-Bia?a 2016)
Philippe Gaubert - Madrigal for flute and piano
R. Keiser - Sonata III cz. I Allegro
Joseph Bodin de Boismortier - III Sonata, cz. I Andante

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Scanic Colour Moon II efekt świetlny typu flower
American DJ Micro Moon ON-THE-GO efekt wietlny LED
Jackson RR 24 XT BLK W/KAWA BVL RHOADS gitara elektryczna
Night Sun SPG139 LED Double Eye Wash Moon Flower efekt świetlny LED

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl