Koncert w ciemności. Kawa w domku nad fosą z ARTurem Moon

fot. Ilona Szymańska / najka.pl

Kiedy zobaczyłam ogłoszenie o koncercie w ciemności ARTura Moona byłam bardzo ciekawa na czym polega, dlatego znalazłam fragmenty koncertu, posłuchałam i postanowiłam: „idę”.

ARTur Moon, znany ze swojego eksperymentalnego podejścia do muzyki, postanowił podjąć wyzwanie i zorganizować koncert w ciemności. Oznaczało to, że cała sala koncertowa była pozbawiona jakiejkolwiek widocznej iluminacji, a publiczność miała doświadczyć koncertu jedynie poprzez dźwięki i inne zmysły.

Koncert odbył się we Wrocławiu w sali koncertowej Polskiego Radia.

Kiedy artysta pojawił się na scenie wzrosła nasza ciekawość, rozpoczął grę w świetle bardzo dobrze dopasowanym do nastroju i rozpoczął dwugodzinny koncert grany bez przerwy. Po czasie, gdy poznaliśmy sposób, w jaki są interpretowane utwory zgasło światło i zapadła ciemność.

Brak światła sprawił, że każdy zmysł został wzmocniony. Słuchacze stali się bardziej skoncentrowani na dźwiękach, zdolni do rozróżnienia każdego subtelnie wplecionego dźwięku. Artur posługiwał się fortepianem, gongami, nagłośnieniem z dodatkowymi efektami w tle, eksperymentując z dźwiękami, które malowały obrazy w umysłach słuchaczy.

Artur Moon nie tylko dostarczył niezapomnianej dźwiękowej podróży, ale także stworzył atmosferę, która zmusiła słuchaczy do zanurzenia się w muzyce na zupełnie innych zasadach. Koncert w ciemności Artura Moona to nie tylko wydarzenie muzyczne, ale prawdziwe doświadczenie sensoryczne, które pozostawiło niezapomniane wrażenia.

Do świata jasności wprowadzały nas iluminacje świetlne, które dodawały przestrzeni w odbiorze wydarzenia.

Po zakończeniu koncertu miałam ogromną przyjemność spędzić czas na rozmowie z artystą w Domku nad fosą we Wrocławiu. To był czas poznania tego niezwykle wrażliwego człowieka, który opowiedział mi drogę do swojego sukcesu. Z przyjemnością będę polecać koncert tego artysty każdemu, kto lubi indywidualne i niestandardowe podejście do kompozycji wielkich artystów, kto chce zrelaksować się i sprawdzić, czy coś zmieni się w czasie po koncercie.

Mój koncert odbył się we wrześniu, piszę wspomnienia dopiero dziś, ponieważ chciałam sprawdzić, na ile ten koncert był ważny w moim życiu. Koncert ten daje inne spojrzenie.

Jeśli znajdziecie ogłoszenie o koncercie – zapraszam na to wydarzenie.

Iwona Karpińska
Wrocław

Powiązane Video Wszystkie video

1. Festiwal Muzyki Crossover (Bielsko-Bia?a 2016)
Nikola Lipska – O gwiazdeczko
Nikola Lipska – O mój Jezusicku
Metoda Suzuki, czyli metoda ma?ych kroczków - Jak i kiedy zacz?? nauk? gry na instrumencie?

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Scanic Colour Moon II efekt świetlny typu flower
Night Sun SPG139 LED Double Eye Wash Moon Flower efekt świetlny LED
American DJ Micro Moon ON-THE-GO efekt wietlny LED
Jackson RR 24 XT BLK W/KAWA BVL RHOADS gitara elektryczna

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl