1. Start
  2. Artykuły
  3. Bilety na koncerty
  4. Śmierć pięknych saren (Teatr Kwadrat) - bilety
ARTYKUŁ: Bilety na koncerty - Śmierć pięknych saren (Teatr Kwadrat) - bilety

Śmierć pięknych saren (Teatr Kwadrat) - bilety

szukaj w artykułach:
ZAMÓW BILET ONLINE »
Termin: 2019-01-12, godz. 19:00
Miasto: WARSZAWA
Miejsce: Teatr Kwadrat
Adres: ul. Marszałkowska 13800-004 WARSZAWA,
Opis wydarzenia

Adaptacja sceniczna Pawła Szumca jest wyborem opowieści i barwnych wspomnień z dzieciństwa i młodości Oty Pavla. Niewinne lata pełne magii i cudowności brutalnie przerwane przez okrucieństwa II wojny światowej i następujące później czasy pogardy w komunistycznej Czechosłowacji, składają się na historię czesko-żydowskiej rodziny, opowiedzianą w typowy dla Czechów sposób: śmiechem przez łzy.


Ciepła, komediowa opowieść o losach pechowego komiwojażera, sprzedającego odkurzacze i lodówki szwedzkiej firmy „Elektrolux”, zapalonego wędkarza, platonicznie zakochanego w żonie szefa, artysty w swoim fachu, romantyka, pod koniec nabiera tragicznego wymiaru. Wtedy dopiero zdajemy sobie sprawę, że nasi bohaterowie przeżyli piekło wojny, obozów koncentracyjnych, głodu i strachu. Najważniejszą sceną w spektaklu jest moment walki Ojca o mięso dla synów wysyłanych do obozu koncentracyjnego - dobre lekarstwo dla wciąż niewyleczonych z antysemityzmu.


Wybrane przez reżysera przepiękne ballady Jaromira Nohavicy, puentują poszczególne sekwencje tej romantycznej przypowieści o kondycji serca i duszy człowieka.


Miejsca nienumerowane. Spektakl grany w sali kameralnej przy ul. Senatorskiej 35.
Szczegóły wydarzenia »


Miejsce siedzące: Bilety niedostępnekategoria: Bilety na koncerty
Warszawa

© CameralMusic 2011 by programista | design: studiobaklazan.pl