NIEDZIELNE PORANKI | sezon 2023/2024

Koncerty familijne od małego do dużego, dla kochających muzykę, taniec i śpiew w wieku od lat 5 do 105 lat.

„Muzyka łagodzi obyczaje” – to nasze motto i słowa legendarnej postaci polskiego życia muzycznego XX wieku – Jerzego Waldorffa, pisarza, krytyka i publicysty muzycznego. Tymi słowami pragniemy zachęcić Państwa do uczestnictwa w naszym cyklu koncertów na Scenie Kameralnej.

Cykl familijny NIEDZIELNE PORANKI, zapoczątkowaliśmy w ubiegłym sezonie, a ponieważ spotkał się z Państwa życzliwością i wielkim zainteresowaniem, w tym sezonie powracamy do dobrych praktyk. HAKUNA MATATA czy LEKCJA BALETU to tylko dwa z naszych porankowych hitów. W tym sezonie oprócz już wymienionych wydarzeń przygotowujemy dla Państwa zupełnie nowe koncerty i spektakle. Będziemy spotykać się z Państwem nadal dwa razy w miesiącu, ale o godz. 12 w niedziele właśnie. Każde spotkanie będzie inne i wyjątkowe, dlatego już dzisiaj warto rezerwować wolny czas.

Z humorem i bardziej poważnie zaprezentujemy się w repertuarze niezwykle bogatym, gdzie wyobraźnia muzyczna i umiejętności interpretacyjne wykonawców – jak będą się mogli Państwo przekonać – są rozległe i często zaskakujące! Zaprosimy Państwa na ORKIESTROWE ABC, z Bemolkiem będziemy poznawać muzykę, a Wróżka Melodia spróbuje uporządkować pomieszane nutki i style muzyczne.

Zatem opera i operetka, pieśni i piosenki, arie i ballady a czasem dla rozruszania mięśni lekcja baletowa. Zapraszamy do aktywnego udziału w lekcji nie tancerzy, ale Państwa – naszych widzów, na sali baletowej z udziałem solistów baletu naszego Teatru.

Dla kogo te koncerty i spotkania?
Dla wszystkich – nie stawiamy warunków, nie wymagamy specjalnych strojów, nie ma granicy wieku, mogą przyjść rodzice z dziećmi lub dziadkowie z wnukami, ciocie i wujkowie, a najlepiej całe rodziny, mogą przyjść przyjaciele i koledzy z koleżankami, Ci co dopiero raczkują i Ci co niosą już bagaż doświadczeń. Gwarantujemy, że wszyscy będą się dobrze bawili. Jedyne co trzeba ze sobą zabrać to… dobry humor i chęć do wspólnego śpiewania albo tańczenia. Zatem jak NIEDZIELNE PORANKI to tylko w Teatrze Wielkim w Łodzi, zapraszamy!

17 września 2023 | godz. 12:00
LEKCJA BALETU

Tancerze i tancerki z baletu naszego Teatru, choć trudno odmówić im doświadczenia i wiedzy także mają lekcje baletowe codziennie. To właśnie systematyczne ćwiczenie daje im siłę i formę. Wszystkich Państwa zapraszamy na prawdziwą lekcję tańca klasycznego, którą poprowadzi pierwszy solista baletu Teatru Wielkiego w Łodzi – Krzysztof Pabjańczyk. Po lekcji, jak już się zmęczycie zatańczy dla Państwa para tancerzy Monika Maciejewska-Potockas i Gintautas Potockas, a na fortepianie będzie akompaniowała Elżbieta Bruc. Zajęcia odbędą się w dużej sali baletowej, prosimy zabrać baletki lub skarpetki, w butach wstęp wzbroniony. Spotkanie ze Śnieżką i Księciem oko w oko, Krasnoludek Gburek na wyciągniecie ręki – nie możecie tego przegapić.

15 października 2023 | godz. 12:00
HAKUNA MATATA

Hakuna Matata, jak cudownie to brzmi; Hakuna matata, to nie byle bzik!
Już się nie martw, aż do końca twych dni! Naucz się dwóch radosnych słów – HAKUNA MATATA!

Słynny przebój z równie słynnego filmu nie tylko dla dzieci – Król lew jest mottem przewodnim kolejnego poranka muzycznego nie bez powodu. Nie martw się lub jak kto woli Bez obaw – jest najlepszą zachętą do skorzystania z muzyczno-wokalnego (niedzielnego!) relaksu w towarzystwie światowych hitów ze znanych filmów dla dzieci i nie tylko. Będzie zabawnie i dowcipnie, chwilami lekko moralizująco, a na pewno rozrywkowo i odstresowująco – jak na niedzielny poranek przystało!
Nasz teatralny zespół Kameralni w składzie: Aleksandra Borkiewicz-Cłapińska, Dagny Konopacka-Maćkowiak, Ewelina Dachowska, Olga Maroszek, Michał Jan Barański, Jan Szurgot, Jan Okraska z Marcinem Wernerem przy fortepianie – z pewnością dostarczy Państwu moc wrażeń artystycznych, bo to, że utwory dedykowane są dzieciom wcale nie oznacza, że i nieco starsze pokolenie nie znajdzie w nich czegoś dla siebie, wspominając tym samym piękne chwile z własnego życia. Czy na przebojach filmowych się zakończy, przekonają się Państwo sami, bo nasi Kameralni mają w zanadrzu wiele zaskakujących „numerów” wokalno-muzycznych i to w interpretacjach, które często odbiegają od utartych schematów. Zapraszamy, bo udany poranek zwłaszcza niedzielny, to dobry początek dnia. Przekonajmy się wspólnie…

29 października 2023 | godz. 12:00
ORKIESTROWE ABC – altówki i skrzypce

Orkiestrowe ABC to koncerty poszczególnych grup instrumentów z orkiestry naszego Teatru. Artyści muzycy na co dzień zamknięci w orkiestronie nie są widoczni dla wszystkich widzów, a instrumenty, na których grają z daleka wyglądają na bardzo malutkie. Jak jest naprawdę opowiedzą nam Oni sami. Opowiedzą o instrumentach i zaprezentują ich brzmienie, a także wykonają utwory w różnych stylach i gatunkach muzycznych abyście mogli zobaczyć a przede wszystkim usłyszeć jak brzmi każdy z prezentowanych instrumentów. Pierwszy koncert z tej serii przygotują dla Państwa skrzypkowie i altowioliści.

12 listopada 2023 | godz. 12:00
DRÓŻKI PANA MONIUSZKI czyli był sobie dziad i baba

Forma inscenizowanego koncertu opartego na tekstach poetów polskich oraz wybranych pieśniach Stanisława Moniuszki. Teksty to głównie fragmenty z komedii Aleksandra Fredry oraz wierszy Adama Mickiewicza, Adama Asnyka i Bolesława Leśmiana, powiązane z 20. pieśniami (m.in. Pieśń wieczorna, Prząśniczka, Dalibóg że…, Dziad i baba, Groźna dziewczyna, Polna różyczka, Złota rybka, Kum i kuma, Pieśń wojenna, Dobra noc). Bernadetta Grabias, Michał Grabias oraz Mariusz Siudziński w przezabawny sposób zaprezentują repertuar, który każdy młody i doświadczony Widz powinien znać. Jeśli Państwo znacie te utwory to wspaniale będziemy się bawili razem, jeśli nie to tym bardziej trzeba poznać DRÓŻKI PANA MONIUSZKI. Zapraszamy!

19 listopada 2023 | godz. 12:00
NIEDZIELNY PORANEK MUZYCZNY

Muzyka łagodzi obyczaje… A my proponujemy spotkania z różnymi gatunkami muzyki, w których nasi soliści i zapraszani goście czują się dobrze i swobodnie. Opera, operetka i musical, pieśni i piosenki, arie i ballady; z humorem i bardziej poważnie. Repertuar jest niezwykle bogaty, a wyobraźnia muzyczna i umiejętności interpretacyjne wykonawców rozległe i często zaskakujące. Na pewno warto posłuchać muzyki – zwłaszcza tej dobrej! W NIEDZIELNYM PORANKU MUZYCZNYM wystąpią: Hanna Okońska (sopran), Robert Ulatowski (bas), Dawid Kwieciński (tenor) i Marcin Werner (fortepian). Koncert przygotowany specjalnie na tę okazję zapowiada się naprawdę świetnie – od Przetańczyć całą noc z My Fair Lady przez arie z Upiora w operze, Cyrulika sewilskiego po tercet z Czarodziejskiego fletu. Wszystkie utwory znamy i kochamy, zatem zapraszamy całe rodziny od najmłodszych do najstarszych. Dobra muzyka zawsze jest w modzie.

10 grudnia 2023 | godz. 12:00
ORKIESTROWE ABC – trąbki i inne dęte

Orkiestrowe ABC to koncerty poszczególnych grup instrumentów z orkiestry naszego Teatru. Artyści muzycy na co dzień „zamknięci” w orkiestronie nie są widoczni dla wszystkich widzów, a instrumenty, na których grają z daleka wyglądają na bardzo malutkie. Jak jest naprawdę opowiedzą nam Oni sami. Opowiedzą o instrumentach i zaprezentują ich brzmienie, a także wykonają utwory w różnych stylach i gatunkach muzycznych tak abyście mogli zobaczyć a przede wszystkim usłyszeć jak brzmi każdy z prezentowanych instrumentów. Tym razem usłyszymy i zobaczymy instrumenty dęte czyli trąbkę, puzon, tubę i waltornię. Ale będzie się działo…

17 grudnia 2023 | godz. 12:00
KONCERT KOLĘD CHÓRU DZIECIĘCO–MŁODZIEŻOWEGO

W okolicach Świat Bożego Narodzenia , koncerty kolęd zawsze są świetnym pomysłem, a koncert z udziałem zdolnej młodzieży z naszego Chóru Dziecięco–Młodzieżowego na pewno będzie cieszył się Państwa zainteresowaniem. Święta Bożego Narodzenia to najbardziej wyczekiwany czas w roku. Jednak, jak wszystko co dobre, szybko przemijają. Pragnąc wprowadzić Państwa w niezwykły świąteczny klimat, zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu Chóru Dziecięco-Młodzieżowego Teatru Wielkiego w Łodzi. Młodzi śpiewacy wkładają w występy wiele zaangażowania i z radością dzielą się z słuchaczami swoją pasją i pozytywną energią. Dlatego też jesteśmy pewni, że wspólne kolędowanie rozgrzeje Państwa serca i pomoże, w ten wyjątkowy wieczór, przywołać beztroską atmosferę świąt. W repertuarze najpiękniejsze pieśni bożonarodzeniowe. Wspólne śpiewanie z nami jest mile widziane. Zapraszamy.

7 stycznia 2024 | godz. 12:00
HAKUNA MATATA

Hakuna Matata, jak cudownie to brzmi; Hakuna matata, to nie byle bzik!
Już się nie martw, aż do końca twych dni! Naucz się dwóch radosnych słów – HAKUNA MATATA!

Słynny przebój z równie słynnego filmu nie tylko dla dzieci – Król lew jest mottem przewodnim kolejnego poranka muzycznego nie bez powodu. Nie martw się lub jak kto woli Bez obaw – jest najlepszą zachętą do skorzystania z muzyczno-wokalnego (niedzielnego!) relaksu w towarzystwie światowych hitów ze znanych filmów dla dzieci i nie tylko. Będzie zabawnie i dowcipnie, chwilami lekko moralizująco, a na pewno rozrywkowo i odstresowująco – jak na niedzielny poranek przystało!
Nasz teatralny zespół Kameralni w składzie: Aleksandra Borkiewicz-Cłapińska, Dagny Konopacka-Maćkowiak, Ewelina Dachowska, Olga Maroszek, Michał Jan Barański, Jan Szurgot, Jan Okraska z Marcinem Wernerem przy fortepianie – z pewnością dostarczy Państwu moc wrażeń artystycznych, bo to, że utwory dedykowane są dzieciom wcale nie oznacza, że i nieco starsze pokolenie nie znajdzie w nich coś dla siebie, wspominając tym samym piękne chwile z własnego życia. Czy na przebojach filmowych się zakończy, przekonają się Państwo sami, bo nasi Kameralni mają w zanadrzu wiele zaskakujących „numerów” wokalno-muzycznych i to w interpretacjach, które często odbiegają od utartych schematów. Zapraszamy, bo udany poranek zwłaszcza niedzielny, to dobry początek dnia. Przekonajmy się wspólnie…

21 stycznia 2024 | godz. 12:00
BEMOLEK POZNAJE MUZYKĘ

Koncert z piosenkami dla dzieci autorstwa Cezarego Kurowskiego, z których każda opowiada o elemencie dzieła muzycznego w przystępny, zabawny i barwny sposób.
Stworek o imieniu Bemolek trafił do Teatru Wielkiego w Łodzi, gdyż dowiedział się, że jest to jedno z najwspanialszych miejsc, gdzie można zetknąć się z muzyką wykonywaną na żywo. Bemolek spotkał trzy artystki, które postanowiły mu pomóc i wytłumaczyć czym jest muzyka. W trakcie rozmów Bemolka z artystkami i dziećmi i poprzez wykonywane piosenki, przedstawiamy dzieciom świat muzyki, aby zrozumiały i łatwiej zapamiętały z czego on się składa i jak jest zbudowany.
Opowiadania, poprzez dodatkową treść, łączą w logiczną całość każdy z utworów, od najprostszych zagadnień do swego rodzaju hymnu, który opowiada o partyturze – wielkiej księdze, w której zawarte są wszystkie wcześniej wymienione muzyczne zagadnienia. Koncert jest zachętą dla dzieci do nauki i poznawania muzyki. W koncercie wystąpią Patrycja Krzeszowska (sopran), Olga Maroszek (mezzosopran), Marta Macierzyńska (fortepian) i oczywiście Bemolek.
A czy Wy wiecie co to jest i jak wygląda partytura? Jeśli nie to zapraszamy na spotkanie z Bemolkiem.

11 luty 2024 | godz. 12:00
ORKIESTROWE ABC – flety, obój i fagot

Orkiestrowe ABC to koncerty poszczególnych grup instrumentów z orkiestry naszego Teatru. Artyści muzycy na co dzień zamknięci w orkiestronie nie są widoczni dla wszystkich widzów, a instrumenty, na których grają z daleka wyglądają na bardzo malutkie. Jak jest naprawdę opowiedzą nam Oni sami. Opowiedzą o instrumentach i zaprezentują ich brzmienie, a także wykonają utwory w różnych stylach i gatunkach muzycznych abyście mogli zobaczyć a przede wszystkim usłyszeć jak brzmi każdy z prezentowanych instrumentów. Koncert przygotują nasi fleciści a będą także obój i fagot.

18 luty 2024 | godz. 12:00
AKADEMIA WRÓŻKI MELODII

Wróżka Melodii jest opiekunką muzyki i strażniczką utworów muzycznych. Prowadzi Akademię, w której uczy o świecie wróżek i o muzyce. Na pierwszych zajęciach w Akademii Wróżki Melodii dowiecie się gdzie mieszkają wróżki, czym się zajmują ale przede wszystkim przekonacie się co się stanie, gdy chaos wedrze się do muzyki i stylów muzycznych.
Opowieść zaczyna się w chwili gdy niesforne dzieci zostawiają po zabawie w pracowni wróżki Melodii okropny bałagan. Okazuje się, że melodie, a zwłaszcza style muzyczne kompletnie się pomieszały. Wróżki z całego świata dzwonią do Melodii, żeby zapytać dlaczego ich ulubiona piosenka nagle brzmi zupełnie inaczej. Może i niektóre melodie brzmią ciekawe ale jak zasnąć przy góralskiej wersji kołysanki „Ach śpij kochanie” Henryka Warsa? I jak baletnica ma sprostać jazzowej wersji „Tańca wróżki cukrowej” Piotra Czajkowskiego? Posprzątanie tego bałaganu będzie wymagało nie tylko użycia magicznych mocy wróżki Melodii ale i pomocy Elfa Bum cyk cyk oraz małych słuchaczy.
Pomożecie Wróżce Melodii posprzątać ten cały galimatias?

3 marca 2024 | godz. 12:00
ORKIESTROWE ABC – instrumenty perkusyjne

Orkiestrowe ABC to koncerty poszczególnych grup instrumentów z orkiestry naszego Teatru. Artyści muzycy na co dzień zamknięci w orkiestronie nie są widoczni dla wszystkich widzów, a instrumenty, na których grają z daleka wyglądają na bardzo malutkie. Jak jest naprawdę opowiedzą nam Oni sami. Opowiedzą o instrumentach i zaprezentują ich brzmienie, a także wykonają utwory w różnych stylach i gatunkach muzycznych abyście mogli zobaczyć a przede wszystkim usłyszeć jak brzmi każdy z prezentowanych instrumentów. Czy wiecie ile instrumentów perkusyjnych jest w orkiestrze?
Sami będziecie zdziwieni jak dużo i jak różne, nie przegapcie tego koncertu.

10 marca 2024 | godz. 12:00
ORKIESTROWE ABC – harfy

Orkiestrowe ABC to koncerty poszczególnych grup instrumentów z orkiestry naszego Teatru. Artyści muzycy na co dzień zamknięci w orkiestronie nie są widoczni dla wszystkich widzów, a instrumenty, na których grają z daleka wyglądają na bardzo malutkie. Jak jest naprawdę opowiedzą nam Oni sami. Opowiedzą o instrumentach i zaprezentują ich brzmienie, a także wykonają utwory w różnych stylach i gatunkach muzycznych abyście mogli zobaczyć a przede wszystkim usłyszeć jak brzmi każdy z prezentowanych instrumentów. Harfa to wyjątkowo dostojny instrument, są różne jej rodzaje; nasze panie harfistki przygotowały dla Was wspaniałą ucztę muzyczną właśnie z tymi instrumentami w roli głównej.

14 kwietnia 2024 | godz. 12:00
ORKIESTROWE ABC – wiolonczele i kontrabasy

Orkiestrowe ABC to koncerty poszczególnych grup instrumentów z orkiestry naszego Teatru. Artyści muzycy na co dzień zamknięci w orkiestronie nie są widoczni dla wszystkich widzów, a instrumenty, na których grają z daleka wyglądają na bardzo malutkie. Jak jest naprawdę opowiedzą nam Oni sami. Opowiedzą o instrumentach i zaprezentują ich brzmienie, a także wykonają utwory w różnych stylach i gatunkach muzycznych abyście mogli zobaczyć a przede wszystkim usłyszeć jak brzmi każdy z prezentowanych instrumentów. O prześlicznej wiolonczelistce była nawet pewna znana piosenka zespołu Skaldowie, tym razem jednak właśnie te instrumenty zaprezentują tylko panowie wiolonczeliści w towarzystwie kontrabasistów czyli muzyków grających na kontrabasach – największych instrumentach smyczkowych w naszej orkiestrze.

28 kwietnia 2024 | godz. 12:00
LEKCJA BALETU

Tancerze i tancerki z baletu naszego Teatru mimo doświadczenia i wiedzy mają lekcje baletowe codziennie. To właśnie systematyczne ćwiczenie daje im siłę i formę. Wszystkich Państwa zapraszamy na prawdziwą lekcję baletu, którą poprowadzi pierwszy solista baletu Teatru Wielkiego w Łodzi –Krzysztof Pabjańczyk. Po lekcji, jak już się zmęczycie zatańczy dla Państwa para tancerzy Monika Maciejewska-Potockas i Gintautas Potockas, a na fortepianie będzie akompaniowała Elżbieta Bruc. Zajęcia odbędą się na dużej sali baletowej, prosimy zabrać baletki lub skarpetki, w butach wstęp wzbroniony. Spotkanie ze Śnieżką i Księciem oko w oko, Krasnoludek Gburek na wyciągniecie ręki – nie możecie tego przegapić.


9 czerwca 2024 | godz. 12:00
KONCERT CHÓRU DZIECIĘCO-MŁODZIEZOWEGO TEATRU WIELKIEGO W ŁODZI

Koncert dziecięcej wrażliwości
Pasjonaci opery (i nie tylko!) doskonale znają uczucia, jakie się w nich rodzą, kiedy na scenie pojawiają się dzieci! Niestety nie często się to zdarza, a jeśli już, to zawsze wywołuje zaskoczenie, dreszcz emocji, wielką sympatię i życzliwe uznanie. Nawet, jeśli dzieciaki nie kreują wielkich i odpowiedzialnych partii muzyczno-wokalnych, to zawsze czynią to z przejęciem i wdziękiem, zaangażowaniem i odpowiedzialnością. Któż, bowiem nie wzruszał się choćby trudnymi losami dziecięcych postaci z Madame Butterfly Pucciniego czy Normy Belliniego, komu nie przyniosły radości ich niewinne igraszki z Toski czy śpiewno-taneczne harce w atmosferze Cyganerii. I choć nie są to sceny kluczowe dzieł – to z pewnością na długo pozostają w pamięci każdego widza i sercach dziecięcych wykonawców.
Młodzi artyści z Chóru Dziecięco-Młodzieżowego naszego Teatru, przygotowani przez swego artystycznego opiekuna Macieja Salskiego, zaprezentują się w całej okazałości, w głównej roli i w repertuarze, którego nie śpiewają, na co dzień, a który wykonują z zaangażowaniem, radością i zaskakującym wyczuciem stylu i nastroju. Nie mamy wątpliwości, że to artystyczne spotkanie na Scenie Kameralnej z wokalną sztuką najmłodszych artystów nie tylko przyniesie Państwu wiele radości, ale także chwile wytchnienia i relaksu. Nie zabraknie też wokalno-muzycznych niespodzianek! Zapraszamy do Sali Kameralnej, kwiaty i oklaski dla młodych artystów mile widziane.

16 czerwca 2024 | godz. 12:00
HAKUNA MATATA

Hakuna Matata, jak cudownie to brzmi; Hakuna matata, to nie byle bzik!
Już się nie martw, aż do końca twych dni! Naucz się dwóch radosnych słów – HAKUNA MATATA!

Słynny przebój z równie słynnego filmu nie tylko dla dzieci – Król lew jest mottem przewodnim kolejnego poranka muzycznego nie bez powodu. Nie martw się lub jak kto woli Bez obaw – jest najlepszą zachętą do skorzystania z muzyczno-wokalnego (niedzielnego!) relaksu w towarzystwie światowych hitów ze znanych filmów dla dzieci i nie tylko.
Będzie zabawnie i dowcipnie, chwilami lekko moralizująco, a na pewno rozrywkowo i odstresowująco – jak na niedzielny poranek przystało!
Nasz teatralny zespół Kameralni w składzie: Aleksandra Borkiewicz-Cłapińska, Dagny Konopacka-Maćkowiak, Ewelina Dachowska, Olga Maroszek, Michał Jan Barański, Jan Szurgot, Jan Okraska z Marcinem Wernerem przy fortepianie – z pewnością dostarczy Państwu moc wrażeń artystycznych, bo to, że utwory dedykowane są dzieciom wcale nie oznacza, że i nieco starsze pokolenie nie znajdzie w nich czegoś dla siebie, wspominając tym samym piękne chwile z własnego życia. Czy na przebojach filmowych się zakończy, przekonają się Państwo sami, bo nasi Kameralni mają w zanadrzu wiele zaskakujących „numerów” wokalno-muzycznych i to w interpretacjach, które często odbiegają od utartych schematów. Zapraszamy, bo udany poranek zwłaszcza niedzielny, to dobry początek dnia. Przekonajmy się wspólnie…

Powiązane Video Wszystkie video

„Pierwsze Kroczki” – Mama Dada
Rhapsody on Moldavian Themes – Mieczys?aw Weinberg
F.Schubert - Litania - Dorota Sok
Moniuszko & Chopin – Interpretacje cz. 1

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Jeremi UBG 00 2023 911 pokrowiec na ukulele koncertowe
Ernie Ball 2023 Paradigm Super Slinky struny do gitary elektrycznej 9-42
Larsen (635402) VIOLA ORIGINAL struna do altwki z kulk A Strong
AN Polskie Karaoke vol. 16 DVD

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl