1. Start
  2. Artykuły
  3. Bilety na koncerty
  4. BASIA (ICE Kraków Congress Centre) - bilety
ARTYKUŁ: Bilety na koncerty - BASIA (ICE Kraków Congress Centre) - bilety

BASIA (ICE Kraków Congress Centre) - bilety

szukaj w artykułach:
ZAMÓW BILET ONLINE »
Termin: 2020-05-25, godz. 19:00
Miasto: KRAKÓW
Miejsce: ICE Kraków Congress Centre
Adres: Marii Konopnickiej 1730-302 KRAKÓW,
Opis wydarzenia

BASIA ponownie w Polsce!

BASIA (pełne nazwisko: Barbara Trzetrzelewska) to bez wątpienia jedna z najsłynniejszych polskich wokalistek, jedna z niewielu które odniosły wielki międzynarodowy sukces. W latach 80. podbiła listy przebojów piosenkami "Half a Minute" i "Get Out of Your Lazy Bed". Publiczność na całym świecie doceniła jej unikatowy głos w połączeniu z ciepłymi latynoskimi melodiami i jazzem. Debiutowała w 1969 w lokalnej amatorskiej rockowej kapeli Astry, z którą wystąpiła na Festiwalu Awangardy Beatowej w Kaliszu. W latach 1972-1974 była członkinią najpopularniejszej żeńskiej grupy wokalnej w Polsce - Alibabki, a w 1977 śpiewała z debiutującą wówczas grupą rockową Perfect. W 1979 roku zamieszkała w Stanach Zjednoczonych, a dwa lata później przeprowadziła się do Wielkiej Brytanii. Pierwszy wielki sukces odniosła z grupą Matt Bianco (album "Whose Side Are You On", który ukazał się w 1984 roku podbił całą Europę, sprzedając się w nakładzie ponad 1,5 mln egzemplarzy.

W 1987 roku ukazał się jej pierwszy autorski album "Time and Tide". Najpierw Basia podbiła - największy na świecie - rynek amerykański. Jej pierwszy album rozszedł się tam w nakładzie ponad miliona egzemplarzy, przynosząc nawet popowy hit Top 30 na liście Billboard Hot 100 (był to tytułowy "Time and Tide"). Na całym świecie rozeszło się blisko 2 mln egz. Druga płyta "London Warsaw New York" powtórzyła ten wyczyn w roku 1990. Ten album także sprzedano w nakładzie blisko 2 mln kopii na świecie, z czego ponad 1 mln w Stanach Zjednoczonych. Oba albumy trafiły na sam szczyt zestawienia Top Contemporary Jazz Albums magazynu Billboard.

Po dłuższej przerwie spowodowanej sprawami osobistymi Basia wznowiła solową karierę albumem „It`s That Girl Again” 2009. Po dziewięciu latach od wydania płyty „It`s That Girl Again” artystka w maju 2018 zaprezentowała swój kolejny studyjny album „Butterflies”. Nowy krążek zachwycił zarówno wiernych fanów, jak i krytyków. Sama Basia mówi, że jest to najbardziej jazzowa płyta w jej dorobku, a zawarte na niej piosenki opowiadają o miłości „do życia, do muzyki i do ludzi”.

Po niezwykle udanej trasie w listopadzie 2019r.Basia ponownie wystąpi w Polsce już w maju 2020!

Na trasie towarzyszyć jej będą:

Danny White – instrumenty klawiszowe
Giorgio Serci – gitara
Andres Lafone – bas
Ian Kirkham – saksofon
Marc Parnell – perkusja

Szczegóły wydarzenia »
Z powodu rządowych nakazów i środków zapobiegawczych związanych z zagrożeniem epidemicznym, koncert Basi, zaplanowany na 25.05.2020 r. w ICE Kraków Congress Centre, został odwołany.

VIP: 199.00 PLN Bilety niedostępne
Miejsce siedzące: 179.00 PLN Bilety niedostępne
Miejsce siedzące: 159.00 PLN Bilety niedostępne
Miejsce siedzące: 139.00 PLN Bilety niedostępne
Miejsce siedzące: 119.00 PLN Bilety niedostępnekategoria: Bilety na koncerty
Kraków

© CameralMusic 2011 by programista | design: studiobaklazan.pl