1. Start
  2. Artykuły
  3. Bilety na koncerty
  4. Across The Universe Tour (Gmach Impartu) - bilety
ARTYKUŁ: Bilety na koncerty - Across The Universe Tour (Gmach Impartu) - bilety

Across The Universe Tour (Gmach Impartu) - bilety

szukaj w artykułach:
Ceny biletów od: 150 PLN - ZAMÓW BILET ONLINE »
Termin: 2020-11-03, godz. 20:00:00
Artysta: Al Di Meola
Miasto: Wrocław
Miejsce: Gmach Impartu
Adres: ul. Mazowiecka 17,
(GPS: 51.1078019, 17.0509206)
Kategoria: muzyka

Opis wydarzenia

Al Di Meola - legendarny gitarzysta zagra we Wrocławiu!

Ethno Jazz Festival zaprasza do Wrocławia na koncert jednego z najwybitniejszych gitarzystów wszech czasów. Al Di Meola wystąpi w 21 maja w sali teatralnej Impartu przy ul. Mazowieckiej 17 w ramach światowej trasy koncertowej promującej najnowszy album "Across The Universe".

Al Di Meola to amerykański gitarzysta, zaliczany do pionierów jazzu, rocka i world music. Jego fascynacja złożoną synchronizacją rytmiczną w połączeniu z prowokacyjną liryczną melodią i wyrafinowaną  harmonią są sercem tworzonej przez niego muzyki w karierze, która trwa już ponad cztery dekady i przyniosła mu krytykę, wyróżnienia, trzy złote albumy i ponad sześć milionów sprzedanych płyt na całym świecie.

Al Di Meola jest laureatem niezliczonej ilości nagród w różnych gitarowych kategoriach, które otrzymał od Guitar Player Magazine i innych branżowych pism. Artysta wciąż stawia sobie i swojej muzyce nowe wyzwanie, poszerza swoje granice, za każdym razem odkrywając siebie na nowo.

Al Di Meola jest pionierem łączącym światową muzykę jazzową z innymi gatunkami muzycznymi. Prezentuje on bogactwo odcieni flamenco, tanga, rytmów brazylijskich i afrykańskich, dzięki swojej World Sinfonia, która powstała w 1991 r. Ta fuzja muzyki świata została udokumentowana na wydawnictwach Grande Passion z 2000 (wraz z Toronto Symphony Orchestra), Live in London 2007, Pursuit of Radical Rhapsody 2011 i oszałamiającym DVD z 2012  Marocco Fantasia nagranym na Festiwalu Mawazine w Rabacie  w Maroko.

Będąc prawdziwym gitarowym bohaterem, wieloletnim zwycięzcą plebiscytów i płodnym kompozytorem, nagrał ponad 20 albumów jako lider we współpracy z kilkunastoma innymi gwazdami, takimi jak supergrupa Return to Forever ( Chick Corea, Stanley Clarke i Lenny White), sławne trio gitarowe z udziałem Johna McLaughlina i Paco de Lucia i trio Rite of Strings z basistą Stanley'em Clarke i skrzypkiem Jean-Luc Ponty.
Bilety do nabycia na: www.KupBilecik.pl


Szczegóły wydarzenia »

Al Di Meola Al Di Meola

Al Di Meola zachwyca i nie musi się do tego napinać, nie musi niczego udowadniać. Jednocześnie wystarczy, że zagra kilka dźwięków i już wszyscy wiedzą, z kim mają do czynienia. Jest jednym z tych gitarzystów, którzy odcisnęli niewątpliwe piętno w historii jazzu, zwłaszcza fusion w jego wczesnych latach oraz mieli udział w nagraniach, które z czasem uzyskały status kultowych - tak jak koncert wydany później jako "Friday Night in San Francisco", gdzie grał wraz z Johnem McLaughlinem i Paco De Lucią. Bilety do nabycia na: www.KupBilecik.pl

Wszystkie koncerty artysty: Al Di Meola »

Lokalizacja


Wczytuję mapę...kategoria: Bilety na koncerty
Wrocław

© CameralMusic 2011 by programista | design: studiobaklazan.pl