63.MFMO w Oliwie - Diego Cannizzaro (Katedra w Oliwie) - bilety

ZAMÓW BILET ONLINE » Termin: 2020-08-21, godz. 20:00 Miasto: Gdańsk Miejsce: Katedra w Oliwie Adres: Bpa Edmunda Nowickiego 5,
Kategoria: Koncert

Katedra w Oliwie

Opis wydarzenia

Diego Cannizzaro
 
Diego Cannizzaro w 1992 r. ukończył Literaturę Włoską na Uniwersytecie w Palermo (Włochy), ukończył także fortepian w konserwatorium „Vincenzo Bellini” w Palermo oraz organy i kompozycję organową w Konserwatorium „Francesco Morlacchi” w Perugii (Włochy). Studiował także organy i klawesyn w Academy of Pistoia, Academy of North Germany Academy (Bremen) i University of Santiago de Compostela (Hiszpania). Studia zakończył doktoratem Historii i analizy kultur muzycznych na uniwersytecie „La Sapienza” w Rzymie z rozprawą „Muzyka na organy i klawesyn w królestwach Neapolu i Sycylii w XVI i XVII wieku” .Honorowy inspektor organów historycznych na Sycylii, nauczyciel organów w Konserwatorium w Caltanissetta i dyrektor artystyczny festiwalu „In tempore organi” (organy historyczne na Sycylii). Diego Cannizzaro jest zapraszany jako nauczyciel włoskiej muzyki organowej do konserwatorium w Petersburgu (Rosja). Prowadzi kursy muzyki dawnej organizowane przez „Orchestra Barocca Siciliana” i klasę mistrzowską w akademii Enghien i Ath (Belgia).Diego Cannizzaro brał udział w międzynarodowych festiwalach organowych w całej Europie i USA. Nagrał wiele płyt kompaktowych, monografię dotyczącą dzieł organów Filippo Capocciego (XIX wiek), Giovanniego Salvatore'a (XVII wiek) oraz Pietro Vinci (XVI wiek).
 
Program:Lorenzo Perosi – Transfiguracja Jezusa Chrystusa (transkryp. M. E. Bossi) - I cz. - Trasfigurazione (Preludio - Et statim circumspicientes - II variazione), II cz. - La liberazione dell’ossesso (Le smanie - Et frequenter eum - Creator Alme Siderum)Diego Cannizzaro – Suita Trójca Święta POLSKA PREMIERAPietro Alessandro Yon – Koncert Gregoriański (Introduzione e Allegro-Adagio-Scherzo-Finale)
 

Szczegóły wydarzenia » Polska Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina w Gdańsku , ul. Ołowianka 1, 80-751 Gdańsk

Lokalizacja: 54.413136,18.557596

Wczytuję mapę...

Powiązane Video Wszystkie video

Król Swingu - flash mob - Maciej Stuhr
Le Blakk - The Blakk SWAN
Dominik Chmurski improvisation (Skrzypce elektryczne)
Juan Diego Florez - Besame Mucho

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Copyright © 2011-2020 CameralMusic.pl