1. Start
  2. Artykuły
  3. Bilety na koncerty
  4. 40-lecie Zespołu Pod Budą (Aula UAM) - bilety
ARTYKUŁ: Bilety na koncerty - 40-lecie Zespołu Pod Budą (Aula UAM) - bilety

40-lecie Zespołu Pod Budą (Aula UAM) - bilety

szukaj w artykułach:
Ceny biletów od: 110.0 PLN - ZAMÓW BILET ONLINE »
Termin: 2018-03-03, godz. 20:00
Miasto: Poznań
Miejsce: Aula UAM
Adres: Wieniawskiego 1,

Kategoria: koncert

Opis wydarzenia

POD BUDĄ:

Zespół wyłonił się w 1977 roku z krakowskiego kabaretu studenckiego o tej samej nazwie. Do dzisiaj dał kilka tysięcy koncertów w kraju i zagranicą (USA, Kanada, Australia, ZSRR), nagrał wiele płyt ( złote i platynowe) , znanych przynajmniej dwóm pokoleniom Polaków. Teksty i muzyka Andrzeja Sikorowskiego, także kompozycje Jana Hnatowicza tworzą niepowtarzalny i rozpoznawalny od pierwszego dźwięku charakter tej formacji.


ZESPÓŁ ANDRZEJA I MAI SIKOROWSKICH:


W programie piosenki Andrzeja Sikorowskiego, wokalisty, wieloletniego lidera Grupy pod Budą i autora większości jej utworów, tym razem w duecie z córką artysty, Mają Sikorowską, przy wsparciu jednego z najlepszych polskich gitarzystów Jacka Królika oraz Gertrudy Szymańskiej i Tomasza Kupca. Artysta przeprowadza widzów przez świat swoich największych przebojów napisanych dla grupy Pod Budą ( Kap, kap, płyną łzy) czy śpiewanych poza nią, takich jak: Kraków Piwna 7, Lecz póki co żyjemy, Na całość, Nie przenoście nam stolicy do Krakowa, Ale to już było, oraz pochodzące z trzech wspólnie nagranych z Mają płyt ( Kraków_Saloniki, Sprawa rodzinna, Okno na Planty).


Projekt jest połączeniem dwóch muzycznych pokoleń i kultur, polskiej oraz greckiej, opowieścią o rodzinie, która łączy dwie tradycje, jednak zawsze z naciskiem na ich wymowę, liryzm, z tezą, że konsekwentna poetycka wypowiedź może oprzeć się komercji. A w tle rodzinne miasto Andrzeja S.-Kraków.


Zamów bilety już teraz na Biletomat.pl!


Szczegóły wydarzenia »
kategoria: Bilety na koncerty
Poznań

© CameralMusic 2011 by programista | design: studiobaklazan.pl