1. Start
  2. Artykuły
  3. Wydarzenia muzyczne
  4. Rusza Baltic Neopolis Festival
ARTYKUŁ: Wydarzenia muzyczne - Rusza Baltic Neopolis Festival

Rusza Baltic Neopolis Festival

szukaj w artykułach:
Baltic Neopolis Festival to cykl letnich koncertów muzyki kameralnej organizowanych przez szczecińską Baltic Neopolis Orchestra w regionie zachodniopomorskim z udziałem międzynarodowych artystów. Trasa koncertowa rozpoczyna się w czwartek.

W dniach 9 lipca -24 sierpnia w ramach festiwalu Baltic Neopolis Orchestra wraz z muzykami z całego świata zagra m.in. w Szczecinie, Kołobrzegu, Świnoujściu, Darłowie, Gryficach, Drawnie czy Świdwinie.

Koncertom Baltic Neopolis Orchestra towarzyszyć będą tacy znakomici goście, jak bułgarski geniusz skrzypiec Vasko Vassilev, znakomity japoński pianista z gatunku Woogie Boogie Keito Saito czy wybitny węgierski skrzypek Sándor Jávorkai. Koncerty będą miały lekką, wakacyjną formułę, więc poza wysokimi walorami artystycznymi, łatwo będzie można dostrzec także te rozrywkowe.

Festiwal Baltic Neopolis Orchestra ma swoją genezę w realizowanym do tej pory z wielkim powodzeniem projekcie Program Regionalny - Rozwijamy Region w Dobrym Tonie, który zakłada przeprowadzanie koncertów w miejscach, które skorzystały ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego i dzięki temu stały się znacznie atrakcyjniejsze dla mieszkańców i turystów. Wszystkie miejsca koncertów Festiwalu skorzystały z takiego dofinansowania.

Na wszystkie koncerty, poza koncertem w Kołobrzegu, obowiązuje wstęp wolny.
Harmonogram koncertów Baltic Neopolis Festival
RPO – Rozwijamy Region w Dobrym Tonie
9.07-24.08.2015 r.:


Lipiec

9.07 (czwartek), godz. 20:30
Kołobrzeg, Bazylika Konkatedralna

Inauguracja XV Międzynarodowego Festiwalu Muzyka w Katedrze
Carmen i inne fantazje

Zachwycające kobiety, szalona miłość, zazdrość, zemsta i w końcu śmierć. A w samym środku piekielnie utalentowani skrzypek i pianista. Na program koncertu "Carmen i inne fantazje..." składają się kompozycje niezwykle popularne wśród orkiestr i słuchaczy całego świata. Nadzwyczajne opowieści w nich zawarte, fantazje zapisane nutami, przenoszą słuchaczy wprost z sal koncertowych w epicentrum nieprawdopodobnej akcji. Te pobudzające wyobraźnię historie z mistrzowską wirtuozerią opowiedzą dźwiękami zaproszeni przez Baltic Neopolis Orchestra Vasko Vassilev oraz Keito Saito.


Artyści:

Vasko Vassilev (Bułgaria) – skrzypce
Keito Saito (Japonia) – fortepian
Baltic Neopolis Orchestra

* wstęp biletowany
Bilety na wszystkie (poza finałowym) koncerty XV Międzynarodowego Festiwalu Muzyka w Katedrze w cenie 25 zł (normalny) i 20 zł (dzieci, młodzież, emeryci i renciści) do nabycia w Regionalnym Centrum Kultury przy ul. Solnej 1 w Kołobrzegu oraz przy wejściu do Bazyliki w czwartki, godzinę przed koncertem.


10.07 (piątek), godz. 21:00
Świnoujście, Amfiteatr
Boogie Woogie Summer

Vasko Vassilev, znakomity skrzypek, koncertmistrz w londyńskim Royal Opera House wraz z Keito Saito, japońskim pianistą Boogie Woogie i Baltic Neopolis Orchestra przeniosą słuchaczy w magiczny świat muzyki Boogie Woogie. Jest to styl gry fortepianowej wywodzący się z instrumentalnego bluesa i nawiązujący do ragtime'u i jazzu. Melodyjna i wesoła muzyka w połączeniu z orkiestrą smyczkową stanowi niezwykły i oryginalny repertuar, a wspólne koncerty bułgarskiego skrzypka i japońskiego pianisty cieszą się wielkim uznaniem i przyciągają rzesze fanów z całego świata.

Artyści:

Vasko Vassilev (Bułgaria) – skrzypce
Keito Saito (Japonia) – fortepian
Baltic Neopolis Orchestra


* wstęp wolny


11.07 (sobota), godz. 17:00
Darłowo, Rynek Miejski
Koncert w ramach Festiwalu Media i Sztuka
Boogie Woogie Summer

Boogie Woogie to styl gry fortepianowej wywodzący się z instrumentalnego bluesa i nawiązujący do ragtime'u i jazzu. Melodyjna i wesoła muzyka oraz orkiestra smyczkowa to połączenie oryginalne i widowiskowe, zwłaszcza w wykonaniu gwiazd muzyki klasycznej Vasko Vassileva, znakomitego skrzypka, koncertmistrza w londyńskim Royal Opera House oraz Keito Saito, japońskiego pianisty Boogie Woogie z towarzyszeniem Baltic Neopolis Ochestra.

Artyści:
Vasko Vassilev (Bułgaria) – skrzypce
Keito Saito (Japonia) – fortepian
Baltic Neopolis Orchestra
* wstęp wolny


12.07 (niedziela), godz. 17:00
Gryfice, Ogród Japoński
Koncert w ramach Gryfickiego Lata Muzycznego
Cinema Paradiso

Lipcowy wieczór w otoczeniu przyrody Ogrodu Japońskiego uprzyjemnią największe przeboje muzyki filmowej. Wśród muzycznych motywów będzie można rozpoznać melodie z takich filmowych klasyków, jak m.in. Zapach kobiety. Artyści zapraszają także na spotkanie z... Różową Panterą. Zapowiada się więc wieczór w wyjątkowym towarzystwie i o niezwykłej atmosferze.

Artyści:
Baltic Neopolis Quartet

* wstęp wolny


Sierpień

9.08 (niedziela), godz. 17:00
Gryfice, Ogród Japoński
Koncert w ramach Gryfickiego Lata Muzycznego
La Bamba!

Muzycy Baltic Neopolis Quartet podniosą temperaturę polskiego lata rozgrzewając słuchaczy rytmami wprost z Ameryki Południowej. Znane latynoskie przeboje zabrzmią zupełnie wyjątkowo grane wyłącznie na instrumentach smyczkowych w sielskiej atmosferze Ogrodu Japońskiego. To będzie gorący wieczór!


Artyści:
Baltic Neopolis Quartet


* wstęp wolny


21.08 (piątek), godz. 18:00
Szczecin, Ogród Różany
Koncert w ramach cyklu Różany Ogród Sztuki
Liryzm Fortepianowego Trio

Letni wieczór, skrzypce, wiolonczela i fortepian wśród zapachu róż...Trio instrumentów i trzech, doskonałych greckich muzyków, którzy przeniosą słuchaczy w świat liryzmu grając takie utowory, jak m.in. Sonata B-moll Loeilleta w przekładzie Alexandra Beona, słynne cygańskie trio fortepianowe Haydna z powiększoną rolą wiolonczeli oraz wybrane części Pór Roku Czajkowskiego w przekładzie na Trio Fortepianowe. Nie zabraknie także Pór Roku Piazolii, w Ogrodzie Różanym rozebrzmią te najbardziej skrajne - Zima i Lato, a ich wykonania na pewno wywołają dreszcz na skórze publiczności.


Artyści:
Transcription Ensemble (Grecja)

* wstęp wolny


23.08 (niedziela), godz. 17:00
Drawno, Drawieński Ośrodek Kultury
Gypsy King and Orchestra

Jeden z ostatních muzycznych wieczorów w sierpniu obfitował będzie w pełne wigoru, folkowe rytmy. Wszystko za sprawą węgierskiego mistrza skrzypiec o cygańskich korzeniach Sandora Jávorkaia i Baltic Neopolis Orchestra, którzy przeniosą słuchaczy w fascynujący świat Czardasza i swoimi wykonaniami przypomną najgorętsze momenty lata.


Artyści:
Sandor Jávorkai (Węgry) – skrzypce
Baltic Neopolis Orchestra


* wstęp wolny


24.08 (poniedziałek), godz. 17:00
Świdwin, Zamek w Świdwinie
Endless summer

Baltic Neopolis Quartet przywoła podczas koncertu najlepsze wspomnienia mijającego lata. Muzyka kwartetu zabierze słuchaczy w magiczną podróż po upalnych zakątkach globu, a energia prezentowanych utworów z pewnością pozostawi wrażenie, że to lato nie skończy się nigdy. Gorący repertuar sierpniowego koncertu pozytywnie nastroi słuchaczy i pozwoli im z radością czekać na kolejny, letni sezon koncertowy.

Artyści:
Baltic Neopolis Quartet


* wstęp wolny


Organizator Festiwalu: Baltic Neopolis Orchestra

Współorganizatorzy: Miasto Kołobrzeg, Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu, Miasto Świnoujście, Miejski Dom Kultury w Świnoujściu, Miasto Darłowo, Darłowski Ośrodek Kultury, Szczecińska Agencja Artystyczna, Gmina Gryfice, Gryficki Dom Kultury, Gmina Drawno, Świdwiński Ośrodek Kultury Zamek

Patronat Honorowy:
Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego
Ambasador Republiki Bułgarii
Ambasador Japonii

Partnerem główny:
Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

Festiwal został dofinansowany przez:
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
oraz
Narodowe Centrum Kultury w ramach Programu Kultura – Interwencje 2015.

Sponsorzy:

Polska Żegluga Morska
Galeria Kaskada w Szczecinie


Partnerzy:
Berlinia SBS
Radisson Blu
Fitness World

Patronat medialny:
Szczecinglowny.pl
Współpraca redakcyjna:
RMF Classic


kategoria: Wydarzenia muzyczne
© CameralMusic 2011 by programista | design: studiobaklazan.pl