Klasyka wraca do Korony!

Już 18 kwietnia zapraszamy na kolejny koncert muzyki klasycznej z cyklu „Klasyka w Koronie”!

Fundacja Muzyczna Virtuoso, dzięki wsparciu Miasta Lublin, zaprasza na kontynuację świetnie przyjętego cyklu koncertowego „Klasyka w Koronie”.

W pięknych wnętrzach klasycystycznego budynku Trybunału Koronnego odbędą się 2 koncerty muzyki klasycznej, w których wystąpią znakomici profesjonalni muzycy koncertowi oraz uczniowie szkół muzycznych. Do Trybunału Koronnego w Lublinie zapraszamy 18 kwietnia i 25 lipca. Program każdego z koncertów jest starannie dobrany, zróżnicowany stylistycznie i o dużej wartości edukacyjnej. Pomysłodawczynią i główną wykonawczynią koncertów jest prezeska Fundacji – Justyna Zańko, związana z Lublinem skrzypaczka, występująca na scenach polskich i światowych. „Klasyka w Koronie” to niepowtarzalna okazja, aby na jednej scenie zobaczyć profesjonalnych, uznanych muzyków oraz rozpoczynających swą muzyczną podróż, uczniów szkół muzycznych. To także wspaniała szansa na wysłuchanie wielu najważniejszych utworów muzyki klasycznej.

Rok 2024 upłynie nam w rytmach dwóch narodów: Polski i Niemiec! W trakcie koncertów wtajemniczymy odbiorców nie tylko w zróżnicowane style muzyczne, ale również w niemal wszystkie możliwe formy – od koncertu, przez sonaty i pieśni, aż po symfonię. W koncercie kwietniowym zabrzmią utwory Karola Szymanowskiego, Fryderyka Chopina, Ignacego Paderewskiego i Henryka Wieniawskiego, z kolei w lipcu słuchacze spotkają się z twórczością takich mistrzów jak Jan Sebastian Bach, Ludwig van Beethoven, Felix Mendelssohn, Johannes Brahms. W obu koncertach, tradycyjnie już, weźmie udział utalentowana artystycznie młodzież związana z naszą fundacją, a towarzyszyć jej będzie Justyna Zańko na skrzypcach oraz rezydująca na stałe na Malcie pianistka Julia Miller.

Koncerty odbędą się w Trybunale Koronnym w Lublinie, Rynek 1, w następujących terminach:
18 kwietnia 2024 godz. 18:00
25 lipca 2024 godz. 18:00.
Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

O REALIZATORKACH

Justyna Zańko
absolwentka Uniwersytetu im. Fryderyka Chopina w Warszawie oraz studiów podyplomowych (APD) w Royal Birmingham Conservatoire w Wielkiej Brytanii; koncertowała w takich salach jak: Carnegie Hall; Weill Hall w Nowym Jorku, Royal Albert Hall w Londynie, Beethoven House, Solitar w Mozarteum University oraz Hotel de Monaco w Paryżu. Zwyciężczyni I nagrody w International Music Competition w Bonn w 2020 roku, I nagrody w konkursie międzynarodowym Salzburgu (2021 r) oraz First Prize w „International Music Competition London Grand Prize Virtuoso” w roku 2022. W 2021 otrzymała stypendium Marszałka Województwa Lubelskiego dla osób zajmujących się twórczością artystyczną i upowszechnianiem kultury. W tym samym roku ukazała się jej pierwsza solowa płyta: „Justyna Zanko Solo Violin” wydana przez Fundację Muzyczną Virtuoso. W lipcu 2022 roku Justyna otrzymała I nagrodę w międzynarodowym konkursie „Golden Classical Music Awards”, którą odbierała podczas koncertu laureatów w Carnegie Hall; Weill Hall w Nowym Jorku. Od 2021 roku jest reprezentowana przez szwajcarską agencję muzyczną, należącą do IAMA (International Artist Managers' Association). W 2023 roku otrzymała Absolute First Prize i Nagrodę Specjalną za wyjątkową muzykalność w Bach International Music Competition. Pomysłodawczyni cyklu koncertów, wykonawczyni partii skrzypiec, spiritus movens całego projektu.

Julia Miller
pianistka, absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi w klasie fortepianu i muzyki kameralnej. Była finalistką wielu konkursów i członkiem Tria fortepianowego, które koncertowało w najbardziej prestiżowych miejscach w Polsce, m.in. w Filharmonii Krakowskiej. Od tego czasu budowała międzynarodową karierę jako solistka oraz kameralistka. Po pobycie w Dublinie w Irlandii przeniosła się na Maltę w 2012 roku i zyskała reputację zarówno jako pianistka – kameralistka współpracująca z wokalistami, a także jako znakomita pianistka solowa. Współpracowała z Malta Philharmonic Orchestra, Kor Malta, Manoel Theatre Youth Opera i brała udział w wielu festiwalach, takich jak Malta Baroque Festival, Malta International Spring Festival, była akompaniatorką sopranistki Miriam Gauci podczas jej kursów mistrzowskich na Gaulitana Festiwal. Jest nauczycielką w Malta School of Music, gdzie jest kierownikiem sekcji akompaniamentu, a także nauczycielem fortepianu i kameralistyki.

O FUNDACJI VIRTUOSO

Misją Fundacji Muzycznej Virtuoso jest wspieranie rozwoju i promocja kultury, promowanie muzyki polskiej i polskich wykonawców, edukacja społeczna oraz wspieranie utalentowanych dzieci i młodzieży. Poprzez nasze działania chcemy tworzyć warunki do zdobywania doświadczenia zawodowego oraz czerpania inspiracji, wynikających ze wspólnego muzykowania. Naszym celem jest również rozwój świadomości kulturowej społeczności lokalnej, krajowej oraz emigracji polskiej, jak również podtrzymywanie tradycji narodowej, pielęgnowanie polskości oraz rozwój świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej.

Fundacja Muzyczna Virtuoso zajmuje się organizacją koncertów, festiwali, recitali, koncertów edukacyjnych, kursów muzycznych, występów z udziałem dzieci i młodzieży oraz bierze udział w wydarzeniach kulturalnych na terenie RP i poza jej granicami. Prowadzi działalność edukacyjną w zakresie nauki gry na instrumentach, realizuje nagrania promujące muzykę polską i wybitne dzieła muzyki światowej.

Do tej pory zrealizowaliśmy między innymi następujące projekty:
1. Cykl koncertowy „Klasyka w Koronie” w Trybunale Koronnym w Lublinie, z udziałem najmłodszych artystów, uczniów lokalnych szkół muzycznych (2022–2023). W koncertach udział wzięła profesjonalna skrzypaczka oraz uczniowie szkół muzycznych. Do tej pory wszyscy wykonawcy występowali solo lub w duecie z profesjonalistą, czerpiąc radość ze wspólnego muzykowania. Publiczności zaprezentowaliśmy instrumenty takie jak: skrzypce, fortepian, harfa, saksofon oraz występ wokalno-aktorski.
2. Koncerty kameralne z muzyką klasyczną, w Lublinie, Krakowie i Warszawie, zrealizowane dzięki wsparciu Fundacji KGHM Polska Miedź (2021). Podczas występów zabrzmiały utwory polskie oraz żydowskie. Porywały publiczność i cieszyły się dużym zainteresowaniem.
3. Międzynarodowy konkurs muzyczny online „VirtuClassic International Music Competition” (2020–2024) oraz VirtuClassic Festival. W konkursie wzięli udział uczestnicy o różnym stopniu zaawansowania, zarówno uczniowie muzycznych szkół podstawowych, średnich, uczelni wyższych, jak i amatorzy. Konkurs przeznaczony jest dla skrzypków i pianistów. Skład Jury jest międzynarodowy. Są to profesorowie, wykładający na wyższych uczelniach muzycznych, nauczyciele szkół muzycznych jak i koncertujący soliści i kameraliści.

Powiązane Video Wszystkie video

1. Festiwal Muzyki Crossover (Bielsko-Bia?a 2016)
Nikola Lipska – O gwiazdeczko
Nikola Lipska – O mój Jezusicku
Gummibärchen (Gumisie)- The ThreeX

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Liszko Embroidery 07 pasek gitarowy skórzany, brązowy wzór
Latin Percussion Guiro Cuban Style Cuban Style
AN Musia Zdzisaw ″Idealna Para ukulele i gitara″ ksika
Graphtech PP-1122-00 - Traditional Style Bridge Pins - White - with Black Pearl Inlay, piny (koki) do gitary akustycznej, komplet, biae

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl