„Kairos” – nowa płyta Rainera Marii Nero

Austriacko-polski gitarzysta, kompozytor i aranżer Rainer Maria Nero stworzył płytę, której główną bohaterką jest Hiszpańska Gitara, pokazana w nieoczywisty sposób. Inspiracje klasyczne, muzyką dawną czy tradycyjną muzyką hiszpańską spina w jedną klamrę talent młodego kompozytora, który bawi się stylami, pokazując różne oblicza naszej bohaterki.

Rainer Maria Nero (Zehetbauer) to gitarzysta łączący ze sobą̨ światy różnych kultur, które wybrzmiewają poprzez dźwięki jego gitary. Jego pasją od zawsze były dwa style – muzyka klasyczna oraz flamenco, których syntezę stanowią jego własne kompozycje. Łącząc te style, stara się on pokonać wszelkie kulturowe i muzyczne bariery, a ponadto ukazuje, że oba te muzyczne nurty mają ze sobą wiele cech wspólnych. Zarówno na scenie flamencowej, jak i wśród muzyków klasycznych, Rainer Maria jest często postrzegany jako kreatywny pośrednik, który profesjonalnie integruje ze sobą wyżej wymienione style, a kto nie dowierza, może rozwiać swoje wątpliwości na jednym z koncertów i przekonać się, iż (wbrew pozorom) te dwa światy cudownie ze sobą harmonizują. Jest to wyraźnie słyszalne w takich utworach jak: "Bachiana Espanola", rearanżacji Preludium BMV 1006 J.S. Bacha, „Pajaro de hielo” i własnych utworach. W jego kompozycjach odczuwa się szukanie pomostu pomiędzy różnymi kulturami, poprzez klasyczne frazowanie połączone z tajemniczym dźwiękiem oraz precyzją flamenco.

„Kairos” jest więc podróżą po hiszpańskiej gitarze, inspirowaną zarówno muzyką klasyczną, dawną, jak i hiszpańskim folklorem, w ujęciu Rainera Marii Nero. Ponieważ dzieła oferują współczesną perspektywę, rolę odgrywają również nowoczesne elementy, które jedynie wzmacniają żartobliwość jego kolegów-muzyków towarzyszących. W poszukiwaniach więzi przez muzyków zrodziła się chęć przełamania pewnych stygmatów, ale także poszanowania tradycji. Utwory różnią się od siebie charakterystycznie i brzmieniowo, dlatego też tęsknią za dogodnym momentem, aby zamanifestować swoją indywidualność lub, jak to określili starożytni Grecy, swoje „Kairos” (kairos – star. gr. „odpowiedni moment”).

Album Track List:
01 Oneiric Impromptu
02 Sevilla
03 Yonder
04 Pajaro de Hielo
05 Bachiana Española
06 O Domu
07 Śreżoga
08 Zapateado
09 Goya
10 Memento

„Kairos” na platformach streamingowych: https://redpmusic.lnk.to/kairos

Bachiana EspañolaSevilla

Powiązane Video Wszystkie video

1. Festiwal Muzyki Crossover (Bielsko-Bia?a 2016)
Nikola Lipska – O gwiazdeczko
Nikola Lipska – O mój Jezusicku
Gummibärchen (Gumisie)- The ThreeX

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Audient Nero kontroler monitorw
Gemini FirstMix cyfrowy kontroler dla DJ poekspozycyjny (otwarta płyta z oprogramowaniem)
Latin Percussion Guiro Cuban Style Cuban Style
Yamaha WF21260R środkowa płyta stykowa klawiatury P-70

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl