Koncert z cyklu Barokowa Łodź

Zapraszamy na ostatni w tym roku koncert zespołu Altberg Ensemble z cyklu Barokowa Łodź zatytułowany Alla polacca, który odbedzie się 23 października (środa) o godzinie 18.00 w Muzeum Miasta Łodzi przy ulicy Ogrodowej 15 (Pałac Poznańskich).

Bilety w cenie 30 i 20 złotych będzie można kupić na godzinę przed koncertem. Możliwość rezerwacji biletów pod adresem [email protected].

Program::
J. S. Bach (1685–1750) – III Koncert Brandenburski BWV 1048
G. Ph. Telemann (1681–1767) – Concerto Polonais TWV 43:G7
G. Ph. Telemann Orchestral Suite 'Les Nations' in B flat major, TWV55
J. S. Bach II Suita orkiestrowa h-moll BWV 1067

Wykonawcy:
Jörg-Andreas Bötticher – dyrygent
Altberg Ensemble
Kierownictwo muzyczne: Ewa Mrowca, Jakub Kościukiewicz

Koncert odbywa się pod Honorowym Patronatem Ambasadora Konfederacji Szwajcarskiej, Jego Ekscelencji Pana Jűrg’a Burri.

Projekt dofinansowany z środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach program „Muzyka“ realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.

Organizator: Fundacja Piąta Esencja
Sponsor: Stacja Nowa Nowa Gdynia
Partnerzy: Muzeum Pałac Herbsta w Łodzi
Patronat honorowy: Ambasada Szwajcarii w Polsce
Patronat medialny: II Program Polskiego Radia, Kalejdoskop, TVP 3 Łódź.

Tym razem w programie dzieła pdwóch wielkich mistrzów późniego baroku: Georga Philippa Telemanna – w swoim czasie najbardziej cenionego przez współczesnychtwórcy niemieckiego i Johanna Sebastiana Bacha – dziś uważanego za jednego z najwybitniejszych twórców muzycznych wszechczasów.
W muzyce tych dwóch wielkich mistrzów baroku, ważną rolę odgrywają elementy polskie. „Styl polski“ był w tym czasie uważany za jeden z ważnych stylów narodowych.obok stylu francuskiego, wloskiego i niemieckiego (który był syntezą tych dwóch). Bach czesto wykorzystywał polonezy w swoich utworach – taki znany polonez zjawia się też w II Suicie orkiestrowej. Telemann, zapoznał się z polskimi tradycjami muzycznymi podczas pobytu w Żarach i Pszczynie, i stworzył wiele utworów z użyciem tańców polskich.
Koncertem 23 października podsumowujemy jednocześnie tegoroczny cykl który rozpoczął się od prezentacji wloskich Concerti, a nastepnie prezentował francuskie Ouvertures, Canzony i concerti Jarzebskiego i wreszcie francuskie i angielskie suity. W tym programie znajdą się zarówno koncerty jak i suity dwóch niemieckich mistrzów baroku, syntezujących w swojej twórczości włoski i francuski styl późnego baroku. W tej syntezie chcieliśmy podkreślić element polski i pokazać że tradycja poloneza i mazurka jest o wiele wcześniejsza niż genialna tworczość Chopina.
Bach – Telemann, styl francuski i włoski, koncerty i suity wreszcie styl polski, te wszystkie tematy łącza się w naszym finałowym koncercie cyklu Barokowa Łódź. Ale już teraz zapraszamy państwa na koncerty w 2020. Jak przystało na nowy statek, zimę spędzamy w porcie, ale już na wiosnę wypłyniemy w kolejne, ekscytujące barokowe rejsy.

Powiązane Video Wszystkie video

Urszula Jasiecka-Bury - Klawesyn, Organy, Barok - wywiad
Kasia Gacek-Duda i etnoflety - Rozmowy o muzyce
Fryderyk Chopin In Meadows and Chamber
O muzyce Gerarda Drozda s?ów kilka

Instrumenty i sprzęt muzyczny

PWM Altberg Emma - Czytanki muzyczne na fortepian, z. 1
PWM Altberg Emma, Romaszkowa Zofia - 313 wprawek na fortepian
PWM Altberg Emma - Czytanki muzyczne na fortepian, z. 2
Yamaha VCZ74500(dawniej V828670R) gumka kontaktowa 11-stykowa CLP170 pod ostatni oktaw

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl