Kasia Gacek-Duda i etnoflety - Rozmowy o muzyce


Dziś zapraszamy Was w pozornie daleką podróż. Zapraszamy do świata dźwięków fletów z różnych kultur, które choć tak odległe, łączy jedno – piękno i prostota dźwięku.
Kasia Gacek-Duda, flecistka i multiinstrumentalistka, inicjatorka Królestwa Beskidu – projektu ukazującego muzykę Beskidów w nieco niekonwencjonalny sposób, tj. łącząc flety i skrzypce, opowiada o swojej miłości do piszczałek. W swych zbiorach posiada różne perełki, m.in. dwojnicę, irish wooden, poprzeczny, czy flet indian północnoamerykańskich, którym mężczyźni kusili swoje wybranki, by wyszły z tipi i udały się wraz z nimi na spacer. Choć kolekcja jest naprawdę imponująca, Kasi wciąż brakuje wymarzonego instrumentu – drewnianego fletu poprzecznego ze współczesnym oklapowaniem (srebrnym lub złotym), którego nie widać jeszcze na polskich salach koncertowych.
Oprócz aktywnej działalności koncertowej, jak i regularnej obecności w studiach nagraniowych, Kasia prowadzi bloga o fletach, a także pisze doktorat na temat imitowania dźwięków instrumentów etnicznych na flecie poprzecznym.
Dziś, w czasach, kiedy podróżowanie stało się ograniczone, dzięki muzyce Kasi Gacek-Dudy możecie zwiedzić świat zaklęty w dźwiękach etnofletów.Więcej nagrań video Więcej w tej kategorii

Komentarz


Powiązane Video

Królestwo Beskidu - Cysorka (Nowa Tradycja 2015)
Królestwo Beskidu The BESKID TANGO - TANGO BESKIDU
Urszula Jasiecka-Bury - Klawesyn, Organy, Barok - wywiad
Gabriel Fauré - Pavane - 15 fletów
Wszystkie video
Katarzyna Duda - skrzypce

Katarzyna Duda - skrzypce

Jest jedną z najwybitniejszych osobowości artystycznych ostatnich lat w Polsce. Wystąpiła z recitalami i koncertami w tak prestiżowych salach jak Lincoln Center i Carnegie Hall w Nowym Jorku, Concertgebouw w Amsterdamie, w Filharmonii Narodowej w Warszawie, w Sali Rossiniego w Padwie, Kawai Omotesan

Stanley Devine: Smorawiński na miarę Chopina i ABBY

Stanley Devine: Smorawiński na miarę Chopina i ABBY

Stanley Devine, publicysta oraz autor wydanej w formie rozmowy z prof. Marią Szyszkowską kontrowersyjnej chwilami książki "Na każdy temat" porównuje głogowskiego gitarzystę Witolda Smorawińskiego do Chopina, a nawet legendarnej ABBY.

Opowieść o początkach jazzu w Polsce – Wojciech Karolak w cyklu „Muzyka wolności”

Opowieść o początkach jazzu w Polsce – Wojciech Karolak w cyklu „Muzyka wolności”

Przedstawiamy kolejny odcinek cyklu „Muzyka wolności. W 100. rocznicę urodzin Leopolda Tyrmanda”. Przez osiem tygodni prezentujemy rozmowy z muzykami, którzy debiutowali w latach 50. ubiegłego stulecia. Bohaterem szóstego odcinka jest Wojciech Karolak – znakomity pianista, wirtuoz organów Hammonda,

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl