Francuski kompozytor, którego innowacje w harmonii dały początek ogromnym zmianom zachodzącym w muzyce XX wieku. Był również czołowym przedstawicielem impresjonizmu w muzyce.
Jest jedną z najwybitniejszych osobowości artystycznych ostatnich lat w Polsce. Wystąpiła z recitalami i koncertami w tak prestiżowych salach jak Lincoln Center i Carnegie Hall w Nowym Jorku, Concertgebouw w Amsterdamie, w Filharmonii Narodowej w Warszawie, w Sali Rossiniego w Padwie, Kawai Omotesan
Barok to epoka, która kojarzy się głównie z przepychem oraz ornamentacją. Za jej początek w muzyce przyjmuje się koniec XVI wieku natomiast koniec tego okresu wyznacza śmierć Jana Sebastiana Bacha (1750) i co ciekawe epoka ta w muzyce zupełnie różni się od innych dziedzin sztuki...
Copyright © 2011-2023 CameralMusic.pl
Kasia Gacek-Duda to utalentowana flecistka i multiinstrumentalistka, która jest znana ze swojego fascynującego projektu "Królestwo Beskidu". W ramach tego projektu, Kasia prezentuje muzykę Beskidów w nietypowy sposób, łącząc flety i skrzypce. W swoim najnowszym materiale wideo, Kasia zabiera nas w podróż dźwiękiem, wprowadzając nas do świata fletów z różnych kultur. To co łączy te różne flety, choć wydają się odległe od siebie, to piękno i prostota dźwięku, które emanują z tych instrumentów. Kasia opowiada o swojej miłości do piszczałek i kolekcji, którą posiada. Wśród nich możemy znaleźć takie perełki jak dwojnicę, irish wooden, poprzeczny czy flety indian północnoamerykańskie, które używane były przez mężczyzn, aby kusić swoje wybranki. Jednak mimo imponującej kolekcji, Kasia wciąż szuka swojego wymarzonego instrumentu - drewnianego fletu poprzecznego ze współczesnym oklapowaniem, który nie jest jeszcze obecny na polskich salach koncertowych. Oprócz swojej aktywnej działalności koncertowej i pracy w studio nagraniowym, Kasia prowadzi również bloga o fletach i pisze doktorat na temat imitowania dźwięków instrumentów etnicznych na flecie poprzecznym. Jej determinacja i pasja w badaniu muzyki i instrumentów jest godna podziwu. W obecnych czasach, kiedy podróżowanie jest mocno ograniczone, muzyka Kasi Gacek-Dudy daje nam możliwość odkrycia i zwiedzenia świata za pomocą dźwięków etnofletów. Jej talent i zaangażowanie w tworzeniu nowych brzmień i eksplorowanie różnych kultur jest godne uwagi i podziwu. Mamy nadzieję, że wkrótce uda jej się znaleźć wymarzony instrument i podzielić się nim z publicznością na polskich salach koncertowych.
Ten film to prawdziwa podróż dźwiękowa! Kasia Gacek-Duda zabiera nas w wyjątkową podróż po dźwiękach fletów z różnych kultur. Choć są one odległe od siebie, łączy je piękno i prostota dźwięku. Kasia opowiada o swojej miłości do piszczałek i pokazuje nam swoje imponujące zbory. Chciałaby jeszcze mieć drewniany flet poprzeczny ze współczesnym oklapowaniem, który jeszcze nie jest popularny w Polsce. Kasia jest nie tylko utalentowaną flecistką, ale również aktywnie nagrywa muzykę i pisze doktorat na temat dźwięków instrumentów etnicznych. Jej muzyka pozwala nam odbyć podróż do innych światów, kiedy podróżowanie jest ograniczone.