1. Start
  2. Artykuły
  3. Polecamy
  4. Festiwal Muzyki Crossover // Bielsko-Biała
ARTYKUŁ: Polecamy - Festiwal Muzyki Crossover // Bielsko-Biała

Festiwal Muzyki Crossover // Bielsko-Biała

szukaj w artykułach:

Muzyka crossover wykracza poza wszelkie granice, łączy wiele stylistyk, nie poprzestaje na jednym gatunku, korzysta z rozmaitych form ekspresji. Jest sztuką trudną do zdefiniowania, gdyż jej istota w gruncie rzeczy tkwi w indywidualności oraz wyobraźni artysty.
Festiwal Muzyki Crossover to propozycja dla ludzi otwartych na nowe doznania, poszukujących w muzyce tego co nowatorskie i niekonwencjonalne. Różnorodność gatunków oraz ich oryginalna synteza tworzy widowisko w znacznej mierze wykraczające poza ramy klasycznie pojmowanej sztuki.
Po sukcesie trzech edycji festiwalu kolejny raz w Bielsku-Białej wystąpią nietuzinkowi artyści, którzy swoją pomysłowością, niesamowitą wrażliwością i doskonałym warsztatem zachwycili niejednego melomana nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Dzięki festiwalowi będzie można usłyszeć i poczuć ich temperament w jednym miejscu – Bielsku-Białej.
Pomysłodawcami festiwalu są pochodzący z Bielska-Białej muzycy tria The ThreeX, którym w organizacji imprezy pomafają Gmina Bielsko-Biała oraz Bielskie Centrum Kultury.


Program Festiwalu

 

// Etnos Ensemble
30.05.2019 godz. 18:00
Sala Ceremonii przy Cmentarzu Żydowskim / Cieszyńska 92


Etnos Ensemble tworzy czterech instrumentalistów, którzy w swojej twórczości łączą tradycyjne inspiracje ludowe, słowiańskie, bałkańskie oraz klezmerskie. Z nich starają się wydobyć to, co unikatowe, prawdziwe i poruszające. Ich muzyka łączy tradycyjną energię i elegancję z pierwotnym, pradawnym pulsem. Zespół powstał przez spotkanie artystów poszukujących przestrzeni do samorealizacji, których połączyła miłość do folkloru, a więc tego co piękne, proste, tętniące życiem i najbliższe duszy każdego człowieka. Połączyli tę pasję z mistrzostwem gry na instrumentach, tworząc zupełnie wyjątkowy projekt: wyrafinowany i uniwersalny w swym przekazie.

// Oly.
30.05.2019 godz. 20:30
Metrum Jazz Club / Partyzantów 22


Oly. to jedna z najbardziej utalentowanych polskich wokalistek art-popowych. Pochodząca z Nałęczowa, a obecnie stacjonująca w Poznaniu artystka komponuje melancholijne, zabarwione subtelną elektroniką piosenki. W 2015 roku sumptem wytwórni Nextpop ukazał się jej debiutancki album Home. To materiał pełen szlachetnych, minimalistycznych odcieni szarości i chłodnego światła skandynawskich inspiracji. Jej występ będzie piękną podróżą i oderwaniem od rzeczywistości.

//KlaViS
31.05.2019 godz. 18:00
Muzeum Historyczne w Bielsku-Białej - Zamek Książąt Sułkowskich (atrium) / Wzgórze 16


Trio KlaViS swoim interesującym i kreatywnym programem zaprasza widzów w podróż przez szalenie zróżnicowane światy muzyki, od eleganckiej epoki klasycznej do dodekafonii, od arcydzieł wielkich romantyków po oryginalne dzieła inspirowane starożytnymi melodiami ludowymi, przez cały czas odkrywając skarby w postaci dzieł współczesnych kompozytorów.
Międzynarodowe trasy koncertowe zaprowadziły ich do wielu krajów europejskich, a także do Chin, Turcji i Zimbabwe. Występowali na tak prestiżowych scenach jak Tonhalle Zürich w Szwajcarii, Filharmonia Petersburska, czy wiedeńskie Musikverein.
Trio KlaViS wykonuje utwory klasyczne, od Brahmsa po Szostakowicza, Haydna i Rachmaninowa, a także nowe aranżacje i kompozycje własne. Świeże i szlachetne brzmienie, które nadają światowej klasy arcydziełom przekonuje nawet najbardziej konserwatywnych słuchaczy…

//Dizzy Boyz Brass Band
31.05.2019 godz. 20:30
Metrum Jazz Club / Partyzantów 22


Co sprawia, że przeboje Earth, Wind & Fire są tak zjawiskowe? Dlaczego James Brown porywał swą muzyką ludzi do tańca? W czym tkwi magia brzmienia The Chase? Odpowiedź jest prosta – w każdym z tych zespołów ważną rolę odgrywały instrumenty dęte: saksofony, puzony, tuba i trąbki, wraz ze spajającą ich brzmienie perkusją. Taki zestaw instrumentów wywodzi się z tradycji nowoorleańskich brass bandów i jest gotową receptą na niepowtarzalne energetyczne brzmienie.
Dizzy Boyz Brass Band to interesujący i nowatorski projekt na polskiej scenie muzycznej. Zespół założony przez Jakuba Domańskiego tworzy kilku młodych muzyków, którzy na co dzień związani są zawodowo z instytucjami kultury i sztuki. Każdy ich koncert to eksplozja energii, pozytywnych emocji i dawka niepowtarzalnych doznań.

//Czesław Jakubiec & The ThreeX Symfonicznie
01.06.2019 godz. 18:00
Bielskie Centrum Kultury / ul. Juliusza Słowackiego 27


Spotkanie Czesława Jakubca z triem The ThreeX zaowocowało powstaniem programu, gdzie kunszt instrumentalny łączy się z wyrafinowanym humorem. Znajdziemy w nim dzieła wielkich kompozytorów jak Vivaldi, Strauss czy Chopin, ale podane w lekkiej i fascynującej formie. Czesław inteligentnym żartem i zaskakującymi puentami wprawi publiczność w dobry humor, trio zadba o wirtuozerię i bezkompromisowy poziom wykonawczy, a całość dopełni Bielska Orkiestra Kameralna.
Czesław Jakubiec to znany w Polsce śpiewak, meloman i komik. Swoją sztukę opiera na latach doświadczeń kabaretowych, umiejętnościach aktorskich i perfekcyjnie opanowanym warsztacie operowym. Uwielbia śpiew, a swobodne przeskakiwanie między tenorem, barytonem i sopranem daje mu i odbiorcom znacznie więcej radości. Dlatego też nieustannie eksperymentuje i przekracza wszelkie granice!
The ThreeX, czyli dwoje skrzypiec i fortepian, to absolwenci renomowanego uniwersytetu muzycznego w Wiedniu i laureaci wielu międzynarodowych konkursów. W przeciągu 17 lat istnienia trio występowało w Europie, Azji i Ameryce Południowej. Koncertowało w ramach licznych festiwali w wielu znamienitych salach, takich jak Izumi Hall Osaka, Shanghai Symphony Orchestra Hall, Toppan Hall Tokio czy Gläserner Saal słynnego wiedeńskiego Musikverein.

//Myrczek & Tomaszewski
01.06.2019 godz. 20:30
Metrum Jazz Club / Partyzantów 22


Myrczek & Tomaszewski 2.1 to nowa odsłona działającego od pięciu lat duetu. Po akustycznym albumie „Love Revisited” przyszedł czas na nowy projekt – efekt poszukiwań, inspiracji i doświadczeń zebranych podczas ponad dwustu zagranych koncertów. Tym razem muzycy sięgają do elektronicznych brzmień, korzystają z syntezatorów i procesorów dźwięku, a za repertuarowy punkt wyjścia posłużyła artystom muzyka Herbiego Hancocka. Dopełnieniem projektu jest grający na perkusji elektronicznej Tomek Machański.

__________________
Bilety dostępne w Bielskim Centrum Kultury (ul. Słowackiego 27) oraz online: www.bilety.bck.bielsko.pl.

Wszelkie pytania w sprawie biletów i rezerwacji prosimy kierować na adres: bilety@crossoverbielsko.pl.
_________________
crossoverbielsko.pl/
www.facebook.com/crossoverbielsko/
www.instagram.com/crossoverfestiwal/kategoria: Polecamy
© CameralMusic 2011 by programista | design: studiobaklazan.pl