RPO - Rozwijamy Region w Dobrym Tonie

Alina Mleczko, saksofonistka, pierwsza kobieta, która ukończyła klasę saksofonu w Akademii Muzycznej w Warszawie będzie gościem szczecińskiej orkiestry kameralnej Baltic Neopolis podczas koncertu w ramach cyklu „Rozwijamy Region w Dobrym Tonie” w Drawsku Pomorskim. Warsztatowe mistrzostwo solistki usłyszymy 5 października o godz. 17 w sali kinowej Centrum Kultury im. E. Poniatowskiego. Bilety w cenie 20 zł już w sprzedaży.

Alina Mleczko ukończyła klasę saksofonu w Akademii Muzycznej w Warszawie w klasie Davida Pitucha i Krzysztofa Herdera. W 1995 roku zadebiutowała w Filharmonii Narodowej wykonując Fantazję na saksofon sopranowy i orkiestrę smyczkową Heitora Villa-Lobosa.


Wydała pięć solowych płyt, z czego dwie nominowane były do nagrody fonograficznej Fryderyk. We Francji została nagrodzona przez magazyn „Classique” za płytę „Siesta”. Otrzymała także wyróżnienie Rewelacja Audio Video za płytę „Fiesta”. Amerykańskie pismo muzyczne „Saxophone Journal” poświęciło jej artykuł, wymieniając jako jedną z najlepszych, najbardziej interesujących saksofonistek świata.

Jako solistka koncertuje z takimi orkiestrami, jak: Capella Istropolitana, Narodowa Orkiestra Ukrainy, Duńska Orkiestra Radiowa, czy Symfonia Varsovia, z którą odbyła turnee po Niemczech jako solistka w koncercie na saksofon i orkiestrę smyczkową Aleksandra Głazunowa.

Koncertuje w wielu krajach Europy oraz w USA. Grała m.in. podczas: Festiwalu Warszawska Jesień, Forum Lutosławskiego, Two Days & Two Nights w Odessie, Musica Polonica Nova, Vratislavia Cantans, Festiwalu Muzyki Elektronicznej w Pradze, Festiwalu Kultury Latynoamerykańskiej. Angażuje się w niecodzienne projekty związane z muzyką improwizowaną, alternatywną, jazzem i ethno.Baltic Neopolis Orchestra pod kierunkiem Emilii Goch to szczecińska orkiestra kameralna koncertująca od pięciu lat i ukierunkowana na polską muzykę XX i XXI wieku. Zespół współpracuje z wieloma cenionymi artystami i kompozytorami: Bartłomiejem Niziołem, Tomaszem Tomaszewskim, Janem Staniendą, Piotrem Wojtasikiem, Bernardem Le Monnierem, Pawłem Łukaszewskim, Mikołajem Góreckim.

Obrany przez Baltic Neopolis Orchestra kierunek rozwoju zaowocował wieloma prawykonaniami, m.in.: „Advent Music” na orkiestrę smyczkową Pawła Łukaszewskiego , „Songs of the past like dreams unfulfilled” na saksofon sopranowy, klarnet basowy i orkiestrę kameralną Janusza Stalmierskiego oraz „Baltic Suite” na fortepian, kontrabas, perkusję i orkiestrę smyczkową Michała Wróblewskiego.

Baltic Neopolis Orchestra jest twórcą i organizatorem czterech cykli koncertowych: „Wielcy koncertmistrzowie” w Trafostacji Sztuki w Szczecinie, „Włącz orkiestrę!” w Studio S-1 im. Jana Szyrockiego Radia Szczecin, „Muzeum muzyki” w oddziałach szczecińskiego Muzeum Narodowego oraz „Rozwijamy Region w Dobrym Tonie” w województwie zachodniopomorskim. Zespół ma za sobą koncerty na festiwalach muzycznych w Polsce, Niemczech oraz Czechach.


fot. Radek Kurzaj

RPO - Rozwijamy Region w Dobrym Tonie
5 października 2013, godz. 17
Sala kinowa Centrum Kultury im. Eugeniusza Poniatowskiego w Drawsku Pomorskim

Artyści:
Alina Mleczko (saksofon)
Baltic Neopolis Orchestra

Program:
Jacek Grudzień – Concerto na saksofon sopranowy i smyczki
Jerzy Derfel – Mała sonata na saksofon altowy i kwintet smyczkowy
Edward Sielicki – Differentia Specifica una Fantasia Quasi Tango na saksofon sopranowy i smyczki
Krzysztof Herdzin – „Opowieści bajkowe” (prawykonanie)

Bilety:
20 zł do nabycia w kasie Kina Drawa od środy do niedzieli w godz. 15.00-20.00 lub on-line na stronie www.kulturadrawsko.pl. Kontakt: [email protected] lub tel. 94 341 38 96.„RPO – Rozwijamy Region w Dobrym Tonie” to cykl koncertów kameralnych odbywających się w Województwie Zachodniopomorskim, w miejscach, które skorzystały ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego. Projekt jest idealnym przykładem integrowania działań inwestycyjnych i kulturalnych w regionie. Cykl koncertów wzbogaca ofertę kulturalną małych ośrodków miejskich, a umożliwiając spotkanie mieszkańców oraz turystów z wysoką kulturą muzyczną spełnia ważną funkcję edukacyjną. Koncerty są współfinansowane ze środków Unii Europejskiej oraz Narodowego Centrum Kultury.

Rozbudowa przedwojennego budynku, w którym mieściło się kino „Drawa“ w Drawsku Pomorskim, pozytywnie wpłynęła na rozwój i wzrost aktywności kulturowej mieszkańców, a sam budynek stał się profesjonalnym Centrum Kultury i siedzibą Ośrodka Kultury w Drawsku Pomorskim. W ramach projektu uzyskano obiekt o całkowitej powierzchni zabudowy 1 167 m2 i kubaturze 6 996 m3, w którym powstało Centrum Kultury - obiekt kultury o wielofunkcyjnym znaczeniu. Sala widowiskowa z 250 miejscami pełni funkcję kina, teatru i sali koncertowej. Ponadto, w wyniku realizacji projektu, powstały dodatkowe pomieszczenia: sala baletowa, foyer, kawiarnia oraz sala wystawowa. W sali baletowej odbywają się ćwiczenia baletu, tańca i aerobiku. Sala ta jest również przystosowana do prowadzenia szkoleń i konferencji. Z kolei pomieszczenia kawiarni, sali wystawowej i foyer wykorzystywane są w wieloraki sposób, a ich funkcje są łączone. Kawiarnia, poza swoim zwykłym przeznaczeniem, w połączeniu z salą wystaw i foyer, jest miejscem wykorzystywanym między innymi do organizowania wernisaży, spotkań kulturalnych i większych wystaw.

Obiekt cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców, których szczególnie cieszy kino z technologią projekcji 3D i dźwiękiem dookolnym w systemie Dolby Digital, w oparciu o cyfrowy procesor dźwięku 5.1. Mieszkańcy chętnie też korzystają z całej oferty przygotowanej w nowym obiekcie. Zwiększyło się zainteresowanie warsztatami tanecznymi, powstały nowe grupy i sekcje na bazie poszerzonej oferty programowej. Powstały grupy nauki gry na instrumentach klawiszowych, sekcja fotograficzna, Klub Plastyka Amatora. Zorganizowano warsztaty rękodzielnicze, warsztaty wikliniarskie, ceramiczne i witrażu czy też Dyskusyjny Klub Filmowy.

W 2012 roku projekt „Rozbudowa kina „Drawa“ na Centrum Kultury w Drawsku Pomorskim“ zwyciężył w konkursie „Samorządowe Notowania Europejskie“ organizowanym przez Serwis Samorządowy PAP na najciekawszą samorządową inwestycję współfinansowaną z Funduszy Europejskich.

Powiązane Video Wszystkie video

G.F.Handel, Chandos Anthem 6 b, chorus: As pants the hart for cooling streams
Historia Muzyki Polskiej - audycja nr 8
Historia Muzyki Polskiej - audycja nr 9
Historia Muzyki Polskiej - audycja nr 10

Instrumenty i sprzęt muzyczny

AN Stachak Tatiana - Gitara pierwsza klasa, pyta CD
Joha Poliermittel mleczko do polerowania skrzypiec/altwki (20ml)
AN Stachak Tatiana - Gitara pierwsza klasa
AN Biernacki Maciej ″Twoja Pierwsza Solwka″ ksika + CD

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2022 CameralMusic.pl