Rozpoczyna się Wrocławski Festiwal Gitarowy

Już w najbliższy czwartek, 10 października rozpocznie się szesnasta edycja Wrocławskiego Festiwalu Gitarowego GITARA+. Koncert inauguracyjny odbędzie się w Sali Wielkiej Ratusza, a jego gwiazdami będą uczniowie szkół muzycznych z Polski, Czech i Niemiec. Trzy dni później, w Synagodze pod Białym Bocianem zagra grupa flamenco – Que Passa.

Podobnie jak w ubiegłym roku festiwal trwać będzie niemal przez cały październik, a w jego programie znajdzie się dwanaście koncertów oraz lekcje mistrzowskie. Pierwszym wydarzeniem festiwalowym będzie koncert „Scena Młodych”, podczas którego wystąpi jedenaście zespołów kameralnych reprezentujących dziewięć szkół muzycznych z Wrocławia, Wałbrzycha, Kłodzka, Bystrzycy Kłodzkiej, Drezna i Pragi. Inicjatorką koncertu jest Agata Furmanowska, która na co dzień prowadzi klasę gitary w Szkole Muzycznej I st. im. G. Bacewicz we Wrocławiu.


Po klasycznej inauguracji festiwal rozbrzmi dźwiękami flamenco, kiedy w niedzielę, 13 października w Synagodze pod Białym Bocianem zagra zespół Que Passa. Jest to polska grupa mogąca uchodzić za jednego z prekursorów flamenco fusion w Polsce. Została założona w 1997 roku przez gitarzystę Jarosława Dzienia. Tworzą ją muzycy związani również z innymi zespołami, takimi jak: Golec uOrkiestra, Hard Times, Megitza. Pomimo polskich korzeni Que Passa z powodzeniem konkurować może z hiszpańskimi grupami flamenco, czego dowodem są jej zagraniczne koncerty, między innymi w Hiszpanii, Mołdawii i Niemczech. We Wrocławiu zespół wystąpi w składzie: Jarosław Dzień (gitara), Marcin Hilarowicz (gitara), Kuba Mietła (akordeon), Łukasz Adamczyk (gitara basowa) i Mirek Hady (cajon, instrumenty perkusyjne).

Scena Młodych (Polska, Czechy, Niemcy)
Występy uczniów szkół muzycznych z 3-ch krajów
10.10.2013, godz. 18:00
Stary Ratusz, Sukiennice 14/15
5/10 PLNQue Passa (Polska)
Fuzja muzyki świata
13.10.2013, godz. 18:00
Synagoga Pod Białym Bocianem, ul. Włodkowica 7
30/40 PLNWrocławski Festiwal Gitarowy GITARA+ trwać będzie od 10 do 30 października. Sprzedaż biletów festiwalowych prowadzi bileteria TBox: www.tbox24.pl. Pełny program festiwalu dostępny na stronie www.gitaraplus.pl.

Powiązane Video Wszystkie video

Koncert Gitarowy
Reporta?: Muzyka na Szczytach 2015
Wojciech Kilar - temat z filmu "Pianista"
Festiwal Kol?d - Myung-Whun Chung, Seoul Philharmonic Orchestra

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Alpine PartyPlug zatyczki do uszu (para)
Akmuz przystawka do gitary akustycznej AN 001
Dixon PDSCST654 ARG CORNERSTONE werbel
GEWA (PS502573) E-bas vgs RCB-100 Bass Pack 3-Tone Sunburst

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2022 CameralMusic.pl