DJ Krush i plejada polskiej alternatywy dołączają do programu 19. edycji Tauron Nowa Muzyka Katowice!

DJ Krush i plejada polskiej alternatywy dołączają do programu 19. edycji Tauron Nowa Muzyka Katowice!

Artyści A-Z:
• DJ Krush
• Klawo
• Kury
• Marcin Masecki prezentuje „Boleros y más”
• Nene Heroine
• Rat Kru
• USO 9001
• Karnety w sprzedaży!

Japoński mistrz gramofonów oraz czołówka polskiej sceny offowej to kolejni artyści, których w czerwcu usłyszymy w Katowicach. Zbliżająca się edycja festiwalu będzie naszpikowana dźwiękami z najróżniejszych klimatów – od downtempo i trip hopu, przez post rock, taneczny rap, psychodeliczny jazz, latynoskie tanga, po eklektyczne fuzje międzygatunkowe. Karnety i bilety na festiwal dostępne do nabycia na stronie festiwalnowamuzyka.pl/!

Kolejne ogłoszenie składu festiwalu otwiera wielka osobowość świata muzyki. DJ Krush to mistrz miksowania i jeden z pierwszych didżejów, którzy używali gramofonów jako instrumentów. Od ponad 30 lat eksploruje autorską wizję instrumentalnego hip hopu, ambientu i trip hopu, wzbogacając utwory również o brzmienia dubstepu i mrocznej industrialnej elektroniki. Jest autorem ponad 20 wydawnictw długogrających, w tym nagradzanego albumu „Zen”. Japoński mistrz wraca do Katowic po 18 latach.

O występie DJ Krusha podczas pierwszej edycji Nowej Muzyki można długo opowiadać. Wciąż bardziej pamiętam jego show, niż wiele innych koncertów z późniejszych edycji. Artysta przyjedzie do nas z nową, znakomitą płytą i będzie to jedyny polski występ DJ Krusha w tym roku. Serdecznie zapraszam – mówi Adam Godziek, organizator festiwalu z More Music Agency.

Oprócz gwiazdy z Kraju Kwitnącej Wiśni program festiwalu poszerza mocna reprezentacja krajowej alternatywy. Dominować będzie świeży jazz w rozmaitych odsłonach. Zapewnią go m.in. artyści sceny trójmiejskiej, m.in. młoda formacja Klawo. Czerpie inspiracje z tak różnych nurtów, jak funk, psychodelia, hiphop i afrobeat, ale spoiwem jest dla nich zawsze jazz. Oprócz młodych talentów na festiwalu usłyszymy na żywo również Tymona Tymańskiego i legendarną płytę „P.O.L.O.V.I.R.U.S.” zespołu Kury. Wznowieniu ponadczasowego albumu towarzyszy jedyny w swoim rodzaju koncert na festiwalowej scenie Tauron Nowa Muzyka Katowice. Trójmiejski desant na Śląsku uzupełnia zespół Nene Heroine, który sprawnie łączy post-jazz i psychodelię, uzupełniając brzmienie o dub i post-rock. Ich kompozycje dosłownie zabierają słuchacza w podróż i takich wrażeń można spodziewać się w czerwcu.

Na festiwalu wybrzmią także pełne wigoru i elegancji latynoskie tanga, walce i bolera. Marcin Masecki od czasów dzieciństwa spędzonego w Kolumbii pozostaje pod ogromnym wpływem kultury muzycznej Ameryki Łacińskiej. Projekt „Boleros y más” prezentuje utwory z Argentyny, Brazylii, Meksyku i Wenezueli w wersji klasycznego tria fortepianowego. To kolejna inicjatywa artysty, która ma na celu łamanie granic między sztuką wysoką a rozrywkową. Na drugim biegunie znajduje się twórczość kolejnych gości festiwalu – Rat Kru. To oryginalny duet, łączący bezkompromisowy hiphop z brzmieniami surowej elektroniki. Szczurza wizja rapu z pewnością poruszy do tańca publiczność festiwalu. Ogłoszenie zamyka zespół USO9001. Nazwa grupy to skrót od Unidentified Sonoristic Object (Niezidentyfikowany Obiekt Sonorystyczny) i jednocześnie gra słów na temat nazwy europejskiej normy jakości ISO 9001. Jak sami mówią, grają off-jazz, hip-hop, gitarowe piosenki, a także punk rocka. Ich występ może okazać się jednym z największych zaskoczeń tegorocznej edycji Tauron Nowa Muzyka Katowice.

Tym samym tegoroczny program festiwalu rośnie już do 37 projektów artystycznych, a wciąż nie jest to jeszcze koniec ogłoszeń. Już niebawem kolejni artyści dołączą do programu 19. edycji Tauron Nowa Muzyka Katowice. Między 20 a 24 czerwca 2024 roku Strefa Kultury w Katowicach ponownie będzie pulsować muzyką i przyciągnie tysiące gości. Niepowtarzalne emocje, zapadające w pamięć koncerty, wyjątkowi artyści i unikatowa lokalizacja – oto najkrótszy przepis na festiwal Tauron Nowa Muzyka Katowice. Warto odwiedzić go ponownie.

Sponsorem festiwalu jest Tauron Polska Energia. Współgospodarzem Miasto Katowice. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Tauron Nowa Muzyka Katowice
20–23.06.2024

● Artificialice ● Bendik Giske ● Bicep present Chroma AV set ● Chase & Status dj set ● Clark ● Daria ze Śląska ● Dasha Rush ● DJ Krush ● Dorisburg ● DVS1 ● Evian Christ ● Franca ● Hector Oaks ● IAMDDB ● Immortal Onion x Michał Jan ● Jin Synth ● Kelly Moran ● Klawo ● KOKOKO!● Kruder & Dorfmeister AV live ● Kury ● Leftfield ● Luigi Tozzi & Feral live ● Marcin Masecki prezentuje „Boleros y más” ● Martin Kohlstedt ● Mimi Love ● Nabihah Iqbal ● Nene Heroine ● Nihiloxica ● Nosowska ● Rat Kru ● Red Axes ● Robag Wruhme ● Robert Henke presents CBM 8032 AV ● Roisin Murphy ● Tuğçe Şenoğul feat. Wojciech Kucharczyk ● USO 9001 ● i wielu innych…●

Więcej na: festiwalnowamuzyka.pl

BIOGRAMY ARTYSTÓW:

DJ Krush
Utalentowany producent i DJ ze znakomitym wyczuciem miksowania. Jego autorskie brzmienie zostało świetnie przyjęte na międzynarodowej scenie klubowej. DJ Krush rozpoczął karierę solową w 1992 roku i szybko przyciągnął uwagę publiczności jako jeden z pierwszych didżejów, który użył gramofonów jako instrumentu na żywo. Jego pierwszy album „Krush” ukazał się w 1994 roku. Od tamtej pory wydał w sumie 20 wydawnictw długogrających – od albumów studyjnych, przez kolekcje remiksów, po didżejskie sety. Wszystkie jego solowe wydawnictwa zajmowały wysokie miejsca w rankingach różnych listy przebojów w Japonii i poza nią. Obecnie odbywa światowe tournée w ponad 30 miejscach rocznie. Nadal przekracza wszelkie bariery muzyczne i pozostawia własne, charakterystyczne ślady, zdobywając coraz większe uznanie jako artysta międzynarodowy. Krush jest wciąż w podróży w poszukiwaniu nowych brzmień.
djkrush.jp/en/
www.facebook.com/DJKRUSHofficialPage/
www.instagram.com/djkrushofficial/
soundcloud.com/dj-krush-official
twitter.com/DJKRUSHofficial
www.youtube.com/@djkrushofficial
open.spotify.com/artist/00G1NTDAoU7rBpjG4KoYAM

Klawo
Funkowy ogień zmieszany z niemal skandynawskim liryzmem i niekiedy absurdalne poczucie humoru. Początki Klawo sięgają drugiej połowy roku 2019, kiedy to Konstanty Kostka został zaproszony do zaaranżowania swojej EP “Flądra” na potrzeby koncertu organizowanego przez label Coastline Northern Cuts – bez użycia samplera, ale za to z całym “live bandem”. Po czterech miesiącach poszukiwań i pierwszych wspólnych próbach okazało się, że nowe aranżacje i energia każdego z członków nadała utworom zupełnie nowego groove'u, a oparta na jazzowej improwizacji spontaniczność sprawiła, że zaczęli grać coraz więcej i wspólnie komponować autorski materiał. Ich debiutancki album ukazał się w lipcu 2022 roku.
www.facebook.com/klawoband
www.instagram.com/klawo_the_band/
open.spotify.com/artist/6r5d1Zks1Q9qiiDmo3Gwox

Kury
Legendarna trójmiejska formacja, która powstała z inicjatywy Tymona Tymańskiego blisko 33 lata temu. Po dłuższej przerwie powróciła do aktywności koncertowej pod koniec 2023 roku. O legendarnym statusie zespołu zdecydowała płyta „P.O.L.O.V.I.R.U.S.”, która niedawno doczekała się reedycji. Wznowieniu słynnego albumu na pomarańczowym podwójnym winylu i audiofilskiej kasecie magnetofonowej towarzyszy trasa koncertowa i występ zespołu na festiwalu Tauron Nowa Muzyka. Aktualnie Kury tworzą Ryszard Tymon Tymański – śpiew, gitara, gitara basowa; Piotr Pawlak – gitara; Jacek Próściński – perkusja; Szymon Burnos – instrumenty klawiszowe, elektronika, Olaf Deriglasoff – śpiew, gitara; Jerzy Mazzoll – śpiew, klarnet.
www.facebook.com/kuryband/
www.instagram.com/kury_band/
kury.bandcamp.com/
www.youtube.com/channel/UC7QSrkAoP2i0b4VKKqclFyA/videos
open.spotify.com/artist/24HKrPZTxj9oSaXv2gf0D9

Marcin Masecki prezentuje „Boleros y más”
Pianista, kompozytor, aranżer, dyrygent, kurator, pedagog. Jego działalność obejmuje szerokie spektrum stylistyczne, a wirtuozowskie łączenie gatunków oraz łamanie granic między sztuką wysoką a rozrywkową to znaki rozpoznawcze. Regularnie koncertuje z repertuarem jazzowym i klasycznym. Jest stałym kuratorem warszawskiego życia muzycznego, a w jego życiu stale obecna jest kultura muzyczna Ameryki Łacińskiej. Na najnowszym albumie „Boleros y más” zagrał i zaśpiewał zestaw ulubionych boler meksykańskich, walców wenezuelskich, chorów brazylijskich i tang argentyńskich.
Masecki pisze również do filmu oraz do teatru. Jest laureatem Orła za muzykę do filmu „Powrót do tamtych dni” Konrada Aksynowicza. Był aranżerem, kompozytorem i konsultantem muzycznym przy filmie „Zimna Wojna” Pawła Pawlikowskiego. Stworzył też ścieżki dźwiękowe do filmów „O zwierzętach i ludziach” Łukasza Czajki, „Fuck For Forrest” Michała Marczaka, oraz „Obce Niebo” Dariusza Gajewskiego.
marcinmasecki.pl/en/
www.facebook.com/profile.php
www.instagram.com/marcin_masecki_official/
open.spotify.com/artist/5q3lPRiypUmNNLhmoz8WFg

Nene Heroine
Post-jazzowy i psychodeliczny zespół rockowy z Gdańska. Muzyka Nene Heroine to mieszanka analogowego brzmienia, technik dubowych, post-rocka, improwizacji i komunikatywnych melodii w wykonaniu grupy niezwykłych muzyków. Grupa powstała z inicjatywy czterech muzyków. W jej skład wchodzą gitarzysta Michael Zismann, saksofonista Peter Stanley Chester, basista Tony Sadeky oraz perkusista Stan Corazon. Ich pierwsza płyta „Total Panorama”, wydana przez Alpaka Records, składa się z siedmiu różnorodnych kompozycji, które dosłownie zabierają słuchacza w podróż. Drugi album grupy zatytułowany „Mova” ukazał się w 2022 roku.
www.facebook.com/neneheroinemusic/
soundcloud.com/neneheroine
www.youtube.com/channel/UCsu7sSbLNcsp9BkBiqvXqpg
open.spotify.com/artist/682FUdadxb0BbBEJosAiSR

Rat Kru
Duet, który w 2016 roku w Poznaniu założyli producent i autor muzyki Rat One oraz wokalista i autor tekstów Lew Winogradzki. W swojej twórczości łączą gatunki takie jak rave, rap, techno, electropop i dub. Pierwszy album, wydany własnym sumptem „RAT”, zderzył teksty o wielkomiejskiej tematyce z elektroniką zainspirowaną dancehallem i cyberdubem. Prawdziwym przełomem okazała się następna płyta, „Rok Szczura”, wydana przez wytwórnię Kayax w 2020 roku. Teksty Lwa Winogradzkiego zyskały bardziej osobisty, ale też uniwersalny wymiar, a paleta muzyczna wzbogaciła się o intensywniejsze, jednoznacznie taneczne bity. Z albumu pochodzi kilka singli: „Cześć”, „Świnia”, „Zły” oraz własna wersja utworu grupy Maanam – „Oddech Szczura”. Kontynuacją obranej drogi okazał się album „Winogrady” (Kayax, 2022), jeszcze bardziej taneczny i urozmaicony, z gościnnym udziałem takich artystów jak Mery Spolsky, Paprodziad, RAU Performance czy Ivona Skv (Rebeka). Największą rozpoznawalność zyskał utwór „Aleja Gwiazd”, wykorzystujący refren z kompozycji Romualda Lipki do słów Marka Dutkiewicza, znany z wykonania Zdzisławy Sośnickiej. Ich nadchodzący album „Bloki i Smoki” ukaże się w maju 2024 roku.
www.facebook.com/ratkru
www.instagram.com/ratkrumusic/
open.spotify.com/artist/0H0H3UUtewEXlX7Keu3O6g

USO 9001
Trio, które tworzą Jan Pieniążek (perkusja), Jan Gałosz (gitara), Miłosz Pieczonka (saksofon). Nazwa zespołu to skrót od Unidentified Sonoristic Object (Niezidentyfikowany Obiekt Sonorystyczny) i jednocześnie gra słów na temat nazwy europejskiej normy jakości ISO 9001. USO 9001 to off-jazz, hip-hop i gęste bity grane na bębnach, gitarowe piosenki, a także punk rock. Zespół koncertował w Polsce, Czechach, Austrii, Węgrzech czy Chorwacji. Zostali wybrani Olśnieniem Gazety Wyborczej, jak i najlepszym debiutem historii Festiwalu Jazz Jantar. Zespół został nominowany również do nagrody MOSKITY K-MAG'u dla młodych artystów oraz do nagrody SANKI Gazety Wyborczej. Ich album „Rhesus Albert” powstał we współpracy z producentem Albertem Karchem oraz takimi muzykami, jak Wuja HZG, Olaf Węgier (EABS), Natan Kryszk (Pokusa), Zuzanna Jasińska i raper Koza. Album ukazał się w 23 września 2022 nakładem trójmiejskiego Alpaka Records. Na rok 2024 zespół ma już przygotowany nowy, długogrający album, którego premierę przewidują jesienią tego roku.
www.facebook.com/uso9001
www.instagram.com/uso9001/
www.tiktok.com/@naprawde.uso9001
open.spotify.com/artist/2LJr5bS4sEPVrtyVycvezD

Powiązane Video Wszystkie video

Stanis?awa Celi?ska, Bartek W?sik & Royal String Quartet - Warszawa (T. Love)
Królestwo Beskidu - Cysorka (Nowa Tradycja 2015)
Nowa Tradycja 2014 - Kapela Maliszów
Krzysztof Cugowski, Katarzyna Gacek-Duda - Nowa wie?a Babel

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Sibelius 7 program do edycji nut
Finale PrintMusic 2014 program do edycji nut
Sibelius First 7 program do edycji nut
Sibelius 7 Student program do edycji nut, wersja dla studentw uczelni wyszych i uczniw szk rednich

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl