Królestwo Beskidu - Cysorka (Nowa Tradycja 2015)


- muzyka Katarzyny Gacek-Duda na motywach muzyki węgierskiej. - zespół z Lalik w składzie: Katarzyna Gacek-Duda (flet poprzeczny, piszczałka beskidzka, fujara śląska, skrzypce, śpiew), Beniamin Wałach (altówka - sekund), Martin Wałach (kontrabas, śpiew). Występ konkursowy na Festiwalu Nowa Tradycja, 16 maja 2015. Katarzyna Gacek-Duda otrzymała za ten występ Nagrodę Specjalną dla wyróżniającego się instrumentalisty - Złote Gęśle.

Więcej nagrań video Więcej w tej kategorii

Komentarz


Powiązane Video

Królestwo Beskidu The BESKID TANGO - TANGO BESKIDU
Nowa Tradycja 2014 - Kapela Maliszów
Krzysztof Cugowski, Katarzyna Gacek-Duda - Nowa wie?a Babel
Kasia Gacek-Duda i etnoflety - Rozmowy o muzyce
Wszystkie video
Igor Strawiński

Igor Strawiński

Igor Strawiński przyszedł na świat w 1882 roku w Orenienbaum i od najmłodszych lat interesował się muzyką, a szczególnie geniuszem i tradycją muzyczną swojej ojczyzny. Było to głównie za sprawą jego ojca, solisty w Petersburskiej Operze.

Katarzyna Duda - skrzypce

Katarzyna Duda - skrzypce

Jest jedną z najwybitniejszych osobowości artystycznych ostatnich lat w Polsce. Wystąpiła z recitalami i koncertami w tak prestiżowych salach jak Lincoln Center i Carnegie Hall w Nowym Jorku, Concertgebouw w Amsterdamie, w Filharmonii Narodowej w Warszawie, w Sali Rossiniego w Padwie, Kawai Omotesan

Sinfonia Varsovia i Mykietyn: związek nierozerwalny

Sinfonia Varsovia i Mykietyn: związek nierozerwalny

29 marca w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego odbył się koncert pod batutą Bassema Akiki w ramach cyklu „Oddźwięki. Nowa muzyka polska”.

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl