BNO i saksofony

fot. Radek Kurzaj
BALTIC NEOPOLIS ORCHESTRA
ZAPRASZA
MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL SAKSOFONOWY SAXMANIA 2015
KONCERT SAKSOFONOWY Z UDZIAŁEM BNO
19.04.2015, GODZ. 17:00, STARA RZEŹNIA, SZCZECIN


Wyjątkowy koncert Baltic Neopolis Orchestra z udziałem saksofonistów Dariusza Samóla oraz Agnieszki Jutkiewicz pod batutą dyrygenta Jana Miłosza Zarzyckiego odbędzie się w ramach Międzynarodowego Festiwalu SAXMANIA 2015. Podczas koncertu usłyszymy utwory Larsa Erika Larssona, Carla A. Wirtha, Jerzego Sapieyewskiego, Pedra Iturralde i Edwarda Griega.


Jan Miłosz Zarzycki
Dyrektor naczelny i artystyczny Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży, profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, finalista i laureat międzynarodowych konkursów muzycznych we Włoszech, w Hiszpanii i na Węgrzech.
W roku 1994 uzyskał dyplom z wyróżnieniem w klasie dyrygentury Marka Pijarowskiego we Wrocławiu. Swoje studia dyrygenckie uzupełniał w Wiedniu i w Berlinie, gdzie miał okazję poznać sztukę dyrygencką takich mistrzów batuty, jak: Seiji Ozawa, Kurt Masur, Claudio Abbado. Jest również absolwentem wydziału instrumentalnego Akademii Muzycznej w Katowicach (1990 r.), jako skrzypek został laureatem licznych konkursów muzycznych. Ukończył też Podyplomowe Studia Menedżerskie dla Twórców, Artystów i Animatorów Kultury na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego.
W roku 1988 objął kierownictwo Studenckiej Orkiestry Kameralnej Jeunesses Musicales przy Akademii Muzycznej w Katowicach, w latach 1992-1993 współpracował z Państwową Operą we Wrocławiu. W kwietniu 1994 r. wziął udział w I Ogólnopolskim Przeglądzie Młodych Dyrygentów im. W. Lutosławskiego w Białymstoku, gdzie zajął ex aequo I miejsce, a także otrzymał trzy nagrody pozaregulaminowe, m.in. nagrodę orkiestry. W roku 1997 otrzymał III nagrodę na VII Międzynarodowym Konkursie Dyrygenckim im. A. Toscaniniego w Parmie, następnie odbył tournée koncertowe po Włoszech z Orkiestrą Symfoniczną Emilii Romanii im. A. Toscaniniego.
Współpracował z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach, z orkiestrą Sinfonia Varsovia oraz z Warszawską Operą Kameralną. W 1999 roku został adiunktem i członkiem Katedry Dyrygentury Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie, od tego czasu prowadzi też Międzynarodowe Młodzieżowe Warsztaty Muzyczne w Szczecinie. W 2004 roku wygrał konkurs na stanowisko dyrektora naczelnego i artystycznego Łomżyńskiej Orkiestry Kameralnej.
Dyrygował większością polskich orkiestr filharmonicznych. Koncertował w Niemczech, Francji, Austrii, Holandii, Czechach, Rosji, Włoszech, Ukrainie, Macedonii, USA, Portugalii, Meksyku, Norwegii, Belgii, Litwie i Białorusi. Ma w swoim dorobku dziesięć nagranych płyt, w tym trzy nominowane do Nagrody Muzycznej „Fryderyk”. W 2014 r. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej nadał mu tytuł profesora sztuk muzycznych.
Dariusz Samól
Absolwent Instytutu Lemmensa w Leuven, Belgia, gdzie studiował saksofon w klasie profesora Eda Bogaarda. Pod kierunkiem profesora Mieczysława Stachury ukończył Mistrzowskie Studia Podyplomowe w Akademii Muzycznej we Wrocławiu, tam też obronił tytuł doktora sztuki i przeprowadził przewód habilitacyjny. Koncertuje w Europie, USA i Azji. W swoim bogatym repertuarze posiada zarówno utwory kameralne jak i z towarzyszeniem orkiestry. Jako solista koncertował z Filharmonią Dolnośląską, Filharmonią Pomorską, Tarnowską Orkiestrą Kameralną, Orkiestrą Camerata Nova, Orkiestrą AM we Wrocławiu, Orkiestrą Opery na Zamku w Szczecinie, Filharmonią Toruńską, Łomżyńską Orkiestrą Kameralną, Orkiestrą Kameralną w Ołomuńcu, Baltic Neopolis Orchestra. Brał udział m.in. w XIII Światowym Kongresie Saksofonowym w Minneapolis, XVI Światowym Kongresie Saksofonowym w St. Andrews, Forum Muzyki Współczesnej w Warszawie, Festiwalu im. Karola Szymanowskiego w Zakopanem, Festiwalu Muzyki Współczesnej im. Witolda Lutosławskiego w Szczecinie, Laboratorium Muzyki Współczesnej w Warszawie. Jako Guest Artist występował w wielu uniwersytetach w Stanach Zjednoczonych, Chinach i na Łotwie. Jako kameralista występuje z The ArtSax Duo oraz Inventia Trio.
Dariusz Samól jest Dyrektorem Artystycznym Międzynarodowego Festiwalu Saksofonowego w Szczecinie i Międzynarodowego Festiwalu Instrumentów Dętych ETIUDA. Pracuje w Akademii Sztuki w Szczecinie w stopniu profesora nadzwyczajnego oraz jako nauczyciel gry na saksofonie w Zespole Szkół Muzycznych w Szczecinie.

Agnieszka Jutkiewicz

Saksofonistka, pedagog. Absolwentka klasy saksofonu profesora Mieczysława Stachury w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Od 2001 roku nauczycielka gry na saksofonie w Państwowej Szkole Muzycznej II. stopnia im. Ryszarda Bukowskiego we Wrocławiu; od 2004 roku prowadzi działalność pedagogiczną w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II. stopnia im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu oraz w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Jej uczniowie są laureatami i finalistami ogólnopolskich konkursów. Współpracowała między innymi z Filharmonią Koszalińską oraz Filharmonią Wrocławską. W latach 1997-2007, grając w składzie Big Bandu Aleksandra Mazura, brała udział w licznych koncertach, konkursach (najważniejsze nagrody to Grand Prix w Nowym Tomyślu w latach 2002 i 2003) i festiwalach jazzowych (wrocławski „Jazz nad Odrą”, „Złota Tarka” Iława, „Jazz For Sale” Koszyce). Jako saksofonistka działa również w zakresie muzyki kameralnej.


KONCERT SAKSOFONOWY Z UDZIAŁEM BNO

19 kwietnia 2015 (niedziela)
godzina 17:00
Centrum Kultury Euroregionu „Stara Rzeźnia”,
ul. Tadeusza Wendy 14, Szczecin
Wstęp wolny


Artyści:

Baltic Neopolis Orchestra

Jan Miłosz Zarzycki – dyrygent

Dariusz Samól – saksofon

Agnieszka Jutkiewicz – saksofon

Program:

Lars Erik Larsson (1908-1986) – Koncert na saksofon i orkiestrę smyczkową (1932)

Carl A. Wirth (1912-1986) – Jephta (1959)

Jerzy Sapieyewski – Aria (1974)

Pedro Iturralde (1929-) – Pequeña Czarda (1949)

Edward Grieg (1843-1907) – Two Elegiac Melodies Op. 34 (1880)


Więcej informacji: www.stararzeznia.szczecin.pl

Powiązane Video Wszystkie video

BALTIC NEOPOLIS ORCHESTRA - SINFONIETTA parts I-IV
Rachel Barton Pine zaprasza na swoje koncerty w Polsce
Ravel - Bolero - same saksofony
Reporta?: Muzyka na Szczytach 2015

Instrumenty i sprzęt muzyczny

One Control Baltic Blue Fuzz efekt do gitary elektrycznej
Meinl MC1HA Mini Cajon Baltic Birch Body Heart Ash instrument perkusyjny
Ibanez GSR 180 BEM Baltic Blue Metallic gitara basowa
Meinl MC1B Mini Cajon Baltic Birch Body instrument perkusyjny

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl