Sebastian Zawadzki

Sebastian Zawadzki
fot. mat. prasowe

Sebastian Zawadzki (ur. Toruń, 14.10.1991) - wszechstronnie uzdolniony polski muzyk młodego pokolenia; pianista, kompozytor i improwizator. Żyje i tworzy w Kopenhadze współpracując z wieloma uznanymi już artystami.

Absolwent studiów magisterskich na Rytmisk Music Konservatorium w Kopenhadze, Akademii Muzycznej w Krakowie oraz ASCAP Film Scoring Workshop z Richard Bellis w Los Angeles w 2016 roku. Przygodę z muzyką rozpoczął w Toruniu, gdzie podjął się nauki na poziomie pierwszego i drugiego stopnia w tamtejszej Szkole Muzycznej im. Karola Szymanowskiego. Już teraz może pochwalić się wydaniem kilku autorskich i sideman’owskich płyt. Laureat licznych nagród i aktywny uczestnik działań koncertowych odbywających się w Polsce i zagranicą. Autor ścieżki dźwiękowej do filmu ,,Nu vandrer liver” reżyserii Sicilii Luny, który miał swoją premierę na festiwalu w Cannes (2016).

W swojej twórczości stara się łączyć muzykę jazzową, filmową i improwizowaną. Nie lubi stawiać nieprzekraczalnych granic jakkolwiek szufladkujących współczesny przemysł muzyczny. Do swojego dorobku może zaliczyć między innymi takie albumy jak: Norn (2018); Piano Works Vol. 1 (2018) czy Between the Dusk of a Summer Night (2017). Najbliższa zaplanowana premiera wydawnicza to druga odsłona Piano Works Vol. 2 (2018). Współpracował z polską wytwórnią Fortune Records.

Najważniejsze koncerty, konkursy i nagrody:
Novum Jazz Festival (2009 i 2011)
Przegląd Młodych zespołów w Gdynii (druga nagroda)
Tarnów Jazz Contest (druga nagroda, kategoria solo)
Jazz Juniors 2011 w Krakowie (nagroda indywidualna)
Europejski Konkurs Jazzowy w Rzymie (Grand Prix)
Transatlantyk Film Festival w Łodzi 2016 (pierwsza nagroda Transatlantyk Instant Composition)
Film Scoring Workshops 2016 (uczestnik warsztatów)
 


Artist Statement / Credo

Jestem optymistą z kilkoma zastrzeżeniami. Istotnym aspektem mojej działalności jest potrzeba regularnego i aktywnego uczestnictwa w coraz to nowych koncertach, konkursach i festiwalach muzycznych. Za szczytny cel obrałem sobie tworzenie ambitnej sztuki, która umożliwi mi regularne zarobkowanie. Na ten moment aspekt ekonomiczny bardzo silnie wpływa na to co robię. Utrzymuję się z prowadzenia półamatorskiej orkiestry symfonicznej w Kopenhadze. Nad własnymi projektami pracuję niemalże codziennie w wolnym czasie i najczęściej płacę za nie z własnych oszczędności. Jednak to właśnie taka działalność przynosi mi największą satysfakcję. Artystyczne plany do zrealizowania i perspektywa nawiązania inspirującej współpracy z artystami to coś co nieustannie mnie napędza.

Staram się działać wszechstronnie, łącząc w swoich działaniach kompetencje pianisty, kompozytora i eksperymentatora. Nic więc dziwnego w tym, że ogromną przyjemność sprawia mi zarówno praca w domowym zaciszu przy jak i występy przed publicznością. Wychodzę z założenia, że różnokierunkowość wpływa na samorozwój, lecz bez znajomości fundamentów jakim są klasyczne utwory legendarnych kompozytorów, nie mógłbym pozwolić sobie na jazzowe lub elektryzujące eksperymenty. Najbardziej wartościowe są dla mnie projekty autorskie, którym poświęcam się w stu procentach dbając o każdy detal.

Nie chcę z góry zakładać, że gram tylko jazz albo tylko klasykę. Stronię od kategoryzacji, przyczepiania odgórnie narzuconych ,,łatek” i pozostania na dłużej w jednym środowisku czy konwencji. W moich obecnych projektach dominują elementy muzyki klasycznej czy ambientowej elektroniki, która uzupełnia brzmienie akustycznych instrumentów co oczywiście może po czasie ulec zmianie. Jeżeli miałbym sprecyzować charakter swojej twórczości, określiłbym ją jako łagodną i uporządkowaną, współbrzmiącą z otaczającą przestrzenią.

Kultura skandynawska to czynnik, który przyczynił się nie tylko do mojej muzycznej edukacji, ale i pozwolił spojrzeć nieco szerzej na otaczającą mnie rzeczywistość. Oprócz niej interesuje mnie także polityka, fizyka i astronomia.

Oficjalna strona internetowa:
www.sebastian-zawadzki.com
Facebook:
www.facebook.com/SebastianZawadzkiMusic
Soundcloud:
www.soundcloud.com/sebastian-zawadzki
YouTube:
www.youtube.com/user/zawadzkimusic

Powiązane Video Wszystkie video

Le Blakk - The Blakk SWAN
Manuel de Falla - Danza Ritual del Fuego
Freaky Donau Walzer- The ThreeX
JIMEK - Crux

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Epiphone Joan Sebastian Sonador gitara elektroakustyczna
PWM Bach Johann Sebastian - Inwencje trzygosowe na fortepian
PWM Bach Johann Sebastian - Mae preludia na fortepian
PWM Bach Johann Sebastian - Inwencje dwugosowe na fortepian

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl