Zubin Mehta

© Apoorva Guptay
Urodzony w Bombaju w 1936 roku, choć wywodzący się z rodziny tradycjami muzycznymi (jego ojciec jest założycielem Symfonii w Bombaju, a aktualnie Dyrektorem Muzycznym Młodzieżowej Amerykańskiej Orkiestry Symfonicznej w Los Angeles) początkowo miał w planach karierę lekarską. Rozpoczął studia medyczne, ale ich nie dokończył i w wieku 18 lat wyjechał do Wiednia, by kształcić się w tamtejszej Akademie für Musik u Hansa Swarowskiego. W trakcie studiów wygrał Międzynarodowy Konkurs Dyrygentów w Liverpoolu oraz rozpoczął współpracę z Filharmoniami z Wiednia, Berlina oraz Izraela. Ta ostatnia, z którą koncertował na 5 kontynentach, mianowała go Radcą oraz Dyrektorem Muzycznym. W 1994 wraz z tą ważną dla niego Orkiestrą pojechał w swoje rodzinne strony dając koncerty w Bombaju oraz Nowym Delhi. Były to jedne z najważniejszych występów w jego życiu.
Jako dyrygent operowy po raz pierwszy zaprezentował się w 1963 roku w Montrealu przedstawiając „Toskę” Pucciniego. Po tym debiucie występował w Metropolitan Opera New York, the Vienna State Opera, the Royal Opera House, Covent Garden, La Scala Milan oraz w wielu innych operach na całym świecie. Dyrygował również podczas słynnych koncertów trzech tenorów w Rzymie oraz Los Angeles.
Posiada na swoim koncie wiele nagród, m. in. Nikisch-Ring, jest honorowym obywatelem Florencji oraz Tel Awiwu, honorowym dyrygentem Vienna Philharmonic Orchestra, Munich Philharmonic Orchstra, Los Angeles Philharmonic, Teatro del Maggio Musicale Fiorentino, Bavarian State Orchestra, otrzymał „Praemium Imperiale” od Japońskiej Rodziny Cesarskiej.
Zubin Mehta wspiera młode talenty. Wraz z bratem jest przewodniczącym Mehli Mehta Music Foundation w Bombaju , a w Tel Awiwie założył The Buchmann-Mehta School of Music.

Georges Bizet uwertura do „Carmen”- Royal Opera

https://www.youtube.com/watch?v=o9Rq5IGen6k
 

Ludwig van Beethoven IX Symfonia. Koncert na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Japonii.

Soliści: Hisami Namikawa, Mihoko Fujimura, Kei Fukui, Attila Jun. Tokyo Opera Singers, NHK Symphony Orchestrahttps://www.youtube.com/watch?v=6McZwm08XzY

Powiązane Video Wszystkie video

Kasia Gacek-Duda i etnoflety - Rozmowy o muzyce
Willa Weber – „Fairies”
M?ody Muzyk Roku: Pawe? St?pie? - flet
David Garret - Cztery pory roku - lato cz.3

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Zildjian A Custom Box Set Sweet Ride zestaw talerzy perkusyjnych
Toontrack EZX Blues biblioteka brzmie [EZdrummer, Superior Drummer]2 klasyczne zestawy perkusyjne [Gretsch z 1970 roku oraz szwedzki Levin z 1940 roku], crash Paiste i Sabian, klasyczne talerze Zildjan A i K, partie perkusji zapisane w formacie MIDI
Klotz kabel TRS / TRS 10m
DR LT7 9 Tite-Fit struny do gitary elektrycznej siedmiostrunowej 9-52 - WYPRZEDA

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2023 CameralMusic.pl