Krzysztof Maciejowski – podró? w nieznane z muzyk?


Polecamy Wam rozmowę z Krzysztofem Maciejowskim – kompozytorem, aranżerem, skrzypkiem, od lat związanym z Teatrem Polskim w Bielsku-Białej, który odpowiada nam na pytania związane z procesem komponowania, wpływie muzyki na inne dziedziny sztuki oraz na nasze życie. Krzysztof chciał studiować skrzypce jazzowe, jednak z powodu braku nauczyciela zaproponowano mu inny kierunek – kompozycję i aranżację. Ze swoim instrumentem jednak na szczęście nigdy się nie rozstał – mógł spokojnie połączyć grę na skrzypcach z poznawaniem nowych narzędzi, służących mu do dziś do tworzenia utworów i aranżów. Niedawno ukazała się płyta bielskiej aktorki Anny Guzik „Nocą wszystko gra”, do której utwory skomponował Krzysztof Maciejowski, a teksty napisał Jacek Bończyk. Album to, można powiedzieć, kontynuacja monodramu „Singielka” (reż. Jacek Bończyk), w którym bohaterka postanawia śpiewać piosenki dla dzieci, ponieważ Majka Jeżowska nie chce już tego robić. Choć, trzeba podkreślić, że płyta wpadnie w ucho nie tylko dzieciom.


Więcej nagrań video Więcej w tej kategorii

Komentarz


Powiązane Video

Nikola Lipska – O gwiazdeczko
Nikola Lipska – O mój Jezusicku
Piotr Wróbel - Moliendo Cafe cz. I, Anna Wrobel, Camerata Vistula
Gummibärchen (Gumisie)- The ThreeX
Wszystkie video
Krzysztof Penderecki

Krzysztof Penderecki

Krzysztof Penderecki urodził się 23 listopada 1933 roku w Dębicy w rodzinie o ormiańskich korzeniach. Początkowo uczył się grać na skrzypcach i pobierał lekcje kompozycji u Franciszka Skołyszewskiego.

Krzysztof Tymendorf

Krzysztof Tymendorf

Krzysztof Tymendorf – altówka

Jordi Savall

Jordi Savall

Ten znakomity muzyk, dyrygent, pedagog oraz teoretyk muzyki jest przykładem wyróżniającym się wśród pozostałych wybitnych współczesnych muzyków, gdyż od ponad 30 lat...

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl