Krzysztof Maciejowski – podró? w nieznane z muzyk?


Polecamy Wam rozmowę z Krzysztofem Maciejowskim – kompozytorem, aranżerem, skrzypkiem, od lat związanym z Teatrem Polskim w Bielsku-Białej, który odpowiada nam na pytania związane z procesem komponowania, wpływie muzyki na inne dziedziny sztuki oraz na nasze życie. Krzysztof chciał studiować skrzypce jazzowe, jednak z powodu braku nauczyciela zaproponowano mu inny kierunek – kompozycję i aranżację. Ze swoim instrumentem jednak na szczęście nigdy się nie rozstał – mógł spokojnie połączyć grę na skrzypcach z poznawaniem nowych narzędzi, służących mu do dziś do tworzenia utworów i aranżów. Niedawno ukazała się płyta bielskiej aktorki Anny Guzik „Nocą wszystko gra”, do której utwory skomponował Krzysztof Maciejowski, a teksty napisał Jacek Bończyk. Album to, można powiedzieć, kontynuacja monodramu „Singielka” (reż. Jacek Bończyk), w którym bohaterka postanawia śpiewać piosenki dla dzieci, ponieważ Majka Jeżowska nie chce już tego robić. Choć, trzeba podkreślić, że płyta wpadnie w ucho nie tylko dzieciom.


Więcej nagrań video Więcej w tej kategorii

Komentarz


Powiązane Video

Popey Music ® - Cinematic Trailer #1
Blues M. Dro?d?owskiego – Duo Melodico
New Year's Day - Mi?osz Rutkowski i Shoko Sakai
Afga?ska Orkiestra Kobieca "Zohra" - Shad Kon Jan-e-Man
Wszystkie video
Krzysztof Penderecki

Krzysztof Penderecki

Krzysztof Penderecki urodził się 23 listopada 1933 roku w Dębicy w rodzinie o ormiańskich korzeniach. Początkowo uczył się grać na skrzypcach i pobierał lekcje kompozycji u Franciszka Skołyszewskiego.

Krzysztof Tymendorf

Krzysztof Tymendorf

Krzysztof Tymendorf – altówka

Sebastian Zawadzki

Sebastian Zawadzki

Wszechstronnie uzdolniony polski muzyk młodego pokolenia; pianista, kompozytor i improwizator. Żyje i tworzy w Kopenhadze współpracując z wieloma uznanymi już artystami.

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl