Mira Graczyk

Urodziła się w 1988 roku w Bochum (Niemcy); w wieku pięciu lat przeprowadziła się do Polski, wracając z rodzicami do ich kraju rodzinnego. W wieku siedmiu lat rozpoczęła naukę gry na skrzypcach, a w wieku lat dziesięciu – na fortepianie w Państwowej Szkole Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Warszawie. Pierwsze doświadczenia związane ze śpiewem zdobywała w dziecięcym chórze „Alla Polacca“ przy Teatrze Wielkim w Warszawie i w kościelnym chórze „Laudate Dominum“.

Po uzyskaniu dyplomu w klasie skrzypiec w Szkole Muzycznej w Warszawie, Mira Graczyk rozpoczęła studia na Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, by ostatecznie kształcić swój „ukochany instrument“ – głos. Gdy trafiła do klasy śpiewu dr Aleksandry Kucharskiej-Szefler (uczennicy legendarnej Haliny Mickiewiczówny, „Słowika Warszawy“), została „zakwalifikowana” jako sopran koloraturowy, aby w tym kierunku i repertuarze się szkolić.

Swój debiut operowy – w wieku lat dwudziestu – zaśpiewała w Operze Bałtyckiej
w Gdańsku w partii Barbariny w „Le nozze di Figaro“ („Wesele Figara“) Wolfganga Amadeusza Mozarta. Ponadto brała udział w wielu kursach mistrzowskich, m.in. u Maestro Claudio Desderiego, profesorów: Lilian Sukis, Paul Esswood, Barbro Marklud i Charlotte Lehmann. Po dwóch latach studiów w gdańskiej Akademii Muzycznej, przyjechała do Hannoveru, by w Hochschule für Musik, Theater und Medien dalej rozwijać swoje zdolności głosowe. Od września 2010 kształci się równolegle u prof. Charlotte Lehmann oraz prof. Markusa Schaeffer’a.


Powiązane Video Wszystkie video

Tilmann Dehnhard - Prospekt Mira
How Can I Go On - Freddie Mercury i Montserrat Caballé
Wintergatan - Marble Machine
Pablo Casals: Bach Cello Solo Nr.1, BWV 1007

Instrumenty i sprzęt muzyczny

PRS SE Mira Frost Blue Metallic gitara elektryczna
PRS S2 Mira McCarty Tobacco Sunburst Dots gitara elektryczna
Line 6 POD GO Wireless procesor gitarowy
Toontrack EZX Blues biblioteka brzmie [EZdrummer, Superior Drummer]2 klasyczne zestawy perkusyjne [Gretsch z 1970 roku oraz szwedzki Levin z 1940 roku], crash Paiste i Sabian, klasyczne talerze Zildjan A i K, partie perkusji zapisane w formacie MIDI

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2022 CameralMusic.pl