1. Start
  2. Artykuły
  3. Wydarzenia muzyczne
  4. Koncert Specjalny: Wielcy kompozytorzy – Mistrzowskie wykonania
ARTYKUŁ: Wydarzenia muzyczne - Koncert Specjalny: Wielcy kompozytorzy – Mistrzowskie wykonania

Koncert Specjalny: Wielcy kompozytorzy – Mistrzowskie wykonania

szukaj w artykułach:

Na początek marca Elbląska Orkiestra Kameralna przygotowała dla melomanów interesującą propozycję. Podczas jednego koncertu zaprezentuje się dwójka niezwykle utalentowanych pianistów: Anna Tsybuleva i Szymon Nehring – laureaci międzynarodowych konkursów pianistycznych. Towarzyszyć im będą elbląscy kameraliści w składzie symfonicznym pod batutą - Jakuba Chrenowicza.

Ten koncert to połączenie mistrzowskich kompozycji z równie znakomitym ich wykonaniem. Na scenie 5.03.2017 r. zaprezentują się artyści, na których koncie widnieje wiele osiągnięć, nagród i wyróżnień.

Anna Tsybuleva – koncertuje na całym świecie, występując solo i z wieloma znamienitymi orkiestrami. Jej międzynarodowa kariera przyśpieszyła po wygranej na prestiżowym Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Leeds w 2015 r. Spośród długiej listy konkursów, których jest laureatką, warto także wymienić Konkurs Pianistyczny w Hamamatsu (Japonia) oraz Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny Gilels w Odessie (Ukraina). Artystka ukończyła z wyróżnieniem moskiewskie konserwatorium, studia podyplomowe na tej samej uczelni, a także studia na Akademii Muzycznej w Bazylei. Jak sama mówi, muzyka jest dla niej całym życiem.

Szymon Nehring to finalista XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina, który obecnie kończy studia na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Otrzymuje wiele zaproszeń koncertowych z Polski i z za granicy. Jego debiutancka płyta „Chopin, Szymanowski, Mykietyn”, została wyróżniona nagrodą Fryderyka 2016.

Głównym punktem programu będą utwory dwóch klasyków wiedeńskich - Wolfganga Amadeusza Mozarta i Ludwiga van Beethovena. Koncert fortepianowy C-dur KV 415, jest jednym z serii 25 koncertów fortepianowych Mozarta, które stały się wzorcem klasycznego koncertu solowego. Kompozycja wyróżniana jest za wyjątkowo oryginalny finał. I Koncert fortepianowy C-dur op. 15 Beethovena, to z kolei dzieło efektowne i błyskotliwe.

5 marca 2017 r., Sala koncertowa Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu, godz. 18:00
Bilety: 60 zł (normalny) i 50 zł (ulgowy)
Więcej informacji znajdziecie Państwo na naszej stronie internetowej www.eok.elblag.eu.
Rezerwacja telefoniczna: 55/ 237 47 49 lub elektroniczna: biuro@eok.elblag.eu, www.eok.elblag.eu. Bilety do nabycia w Biurze Koncertowym Elbląskiej Orkiestry Kameralnej (Ratusz Staromiejski – Stary Rynek 25).

Sponsor Główny Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Meble Wójcik
Sponsorzy Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Metal Expert Sp. z o.o. Sp. J., Toyota Knedler Sp. z o.o.

źródło: materiały organizatorakategoria: Wydarzenia muzyczne
© CameralMusic 2011 by programista | design: studiobaklazan.pl