Warsztaty Muzykoteki Szkolnej na Festiwalu Musica Polonica Nova

Zajęcia Muzykoteki Szkolnej
Muzyka jest dla wszystkich, jest uniwersalnym medium kultury, a każda melodia musiała kiedyś zabrzmieć po raz pierwszy. W świecie muzyki popularnej mówi się o premierach, a w muzyce poważnej o prawykonaniach. Czym jest owo prawykonanie? Na to pytanie już 6 i 7 kwietnia znajdą odpowiedź uczestnicy warsztatów Muzykoteki Szkolnej, które będą towarzyszyć jednemu z najstarszych polskich festiwali muzyki współczesnej – Musica Polonica Nova we Wrocławiu. Zgłoszenia przyjmowane są do 4 kwietnia 2014 r.


W programie Festiwalu zaplanowano piętnaście koncertów, podczas których będzie można usłyszeć sześćdziesiąt kompozycji, w tym liczne prawykonania, z których zawsze słynął wrocławski festiwal.

To właśnie prawykonaniom będą poświęcone warsztaty Muzykoteki Szkolnej (www.muzykotekaszkolna.pl) , która zaprasza do udziału w nich uczniów gimnazjów, liceów, ale także wszystkich zafascynowanych muzyką i tych, których ona nudzi i denerwuje. W trakcie warsztatów uczestnicy zajrzą za kulisy, będą mogli podejrzeć artystów podczas próby generalnej i zapytać kompozytorów i wykonawców o to, czym prawykonanie różni się od zwykłego koncertu. Podczas zajęć uczestnicy poszukają odpowiedzi na wiele innych ważnych pytań: czy zapisany utwór jest zawsze możliwy do wykonania? Jaka jest rola kompozytora podczas prób? Kiedy prawykonanie jest udane? W jaki sposób wykonawcy mogą wpłynąć na ostateczny kształt utworu? I czy z kompozytorem można negocjować zmiany w partyturze?

Zgłoszenia są przyjmowane pod adresem: [email protected] (w temacie maila wpisując: Warsztaty) , lub telefonicznie pod numerem 22 380 49 28 do 4 kwietnia 2014 roku. Liczba miejsc ograniczona.

Plan warsztatów:

6 kwietnia – Za kulisami – wprowadzenie do warsztatów, wizyta na próbie generalnej przed koncertem, obserwacja pracy wszystkich przygotowujących prawykonanie – muzyków, kompozytorów i ekipy technicznej.

(miejsce: Centrum Technologii Audiowizualnych, Wystawowa 1, Wrocław)

7 kwietnia – Prawykonanie niejedno ma imię – czym jest dla kompozytora, a czym dla wykonawców? Spotkanie z kompozytorem Karolem Nepelskim i perkusistką Agnieszkę Koprowską-Born. (miejsce: Katedra Muzykologii Uniwersytetu Wrocławskiego, Szewska 36, Wrocław)

Prowadzenie warsztatów: Agata Kwiecińska (Muzykoteka Szkolna, Program Drugi Polskiego Radia)

Tegoroczna edycja Festiwalu Musica Polonica Nova odbędzie się we Wrocławiu w dniach 4-12 kwietnia pod hasłem „Mozaika dźwiękowej teraźniejszości”, bowiem współczesna muzyka polska jest tak różnorodna i bogata jak mozaika - złożona z wielu gatunków, kierunków i stylów. 29. edycja festiwalu jest szczególnie ważna dla organizatorów. Stanowi dla nich wielkie zobowiązanie, podejmą się bowiem kontynuacji dzieła zmarłego dwa lata temu Andrzeja Chłopeckiego, dyrektora Festiwalu, a także członka Rady Narodowego Instytutu Audiowizualnego.

Więcej informacji na: www.muzykotekaszkolna.pl i www.musicapolonicanova.pl


Muzykoteka Szkolna to innowacyjna platforma edukacyjna do nauki muzyki opracowana przez zespół ekspertów: pedagogów i muzykologów. Muzykoteka Szkolna przekazuje wiedzę w postaci multimedialnej, stymulując odbiorców poprzez aktywne narzędzie edukacyjne – filmy i wirtualne zadania, wywiady z artystami, gry edukacyjne i nagrania. To wszechstronne narzędzie, które pomoże odkryć świat dźwięków w niestandardowy sposób – za pomocą zabawy i samodzielnych eksperymentów. Projekt przygotował Narodowy Instytut Audiowizualny (NInA) we współpracy z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Więcej na: www.muzykotekaszkolna.pl

Powiązane Video Wszystkie video

Pink Floyd - Atom heart mother suit cz.1/3
Pink Floyd - Atom heart mother suit cz.2/3
Pink Floyd - Atom heart mother suit cz.3/3
All Improvviso 2011

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Vic Firth Nova 5B paki perkusyjne
Vic Firth Nova 7A paki perkusyjne
Augustin 434465 (Viva la Musica) Diamond eberko do skrzypiec 3/4 - 4/4
Vic Firth Nova 5A paki perkusyjne

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2020 CameralMusic.pl