Po wielu zakątkach świata rozniosła się tak niedawno ta smutna wiadomość: Nasza Kochana Pani Kania nagle odeszła. Każdy z nas (absolwentów flecistów) chciał uczcić, pokłonić się, złożyć hołd naszej mentorce, muzykowi, wspaniałemu człowiekowi. Tak wiele Jej wszyscy zawdzięczamy. Próbowaliśmy dotrzeć do każdego z "dzieci" Magdy, zdążyliśmy znaleźć 21. Niektórzy są z nami duchem gdyż nie mogli uczestniczyć w tym przedsięwzięciu, ale z radością nam kibicowali. Wielu z nas już nie gra aktywnie, jest kilku profesjonalistów, nauczycieli, są studenci, uczniowie. Niektórzy z nas mieszkają w zupełnie innych strefach czasowych. Wszyscy jednak mieliśmy jeden cel, zjednoczyliśmy się wirtualnie i powstała Pavane. Ogromne podziękowania dla wszystkich grających, kibicujących, Kasi Paciorkowskiej Holmes za pomysł i inicjatywę, aby ten projekt powstał, Dagmarze (Bienias) Galas za nutki, koordynowanie projektu i entuzjazm, Aleksandrze (Karcz) Kalla i jej mężowi Pawłowi za wiele godzin spędzonych na cierpliwym złożeniu naszych filmików oraz troskę za całość.
Magdziu - szeroka fraza (z małymi potyczkami, ale z sercem) dla Ciebie w podziękowaniu za uwrażliwienie nas, za troskę, za mądrość i miłość, za gamy i pasaże, a przede wszystkim za Twoje serce i oddanie muzyce. Dziękujemy!!
Few months ago we've learned the sad news that spread to each corner of the world: Our beloved professor Magda Kania suddenly left this Earth. Most of us (flute class alumni) had a desire to honor, commemorate, salute our mentor, musician and a wonderful human being. We are all so very grateful to her. We tried to reach all of Magda's "children" and found 21. Some are with us in spirit and couldn't participate in the making of tribute but cheered us on and supported. Many of us don't actively play the flute anymore, some are professional flutists, teachers, there are pupils and students. Some of us live in a different time zones. However we all had one goal in mind to virtually unite and record an arrangement of Pavane by G. Faure. Many thanks to all participants, a cheer team, Kasia Paciorkowska Holmes for an idea of this project and initiative, Dagmara (Bienias) Galas for all coordinating, researching, reaching out with much enthusiasm, Aleksandra (Karcz) Kalla and her husband Paweł for a tireless efforts, patience, kindness and many, many hours to put the individual recordings together.
Dearest Magda, this one is for you (with some bumps but genuinely from the heart) in gratitude for your love, wisdom, care, scales and arpeggios ;), for instilling in us love for arts and its beauty. But most importantly for your big heart, smile and passion for music. We thank you??
1. Maciej Hankus 1997
Kasia Paciorkowska Holmes 1996
Aleksandra (Karcz) Kalla 2007
Martyna Węgrzynowska 2004
2. Marta Gawlas 2018
Irmina Gocek 2006
Kamila Piątyk 2020
Mariola (Ciepły) Żebrowska 2014
3. Ula (Mokwa) Kensiak 2012
Martyna Romanczyk 2013
Magda Kamińska-Sewera 1998
Marta Szermańska 2018
4. Kamila Ficner 2020
Dagmara (Bienias) Galas 1998
Dominik Grudzień 2012
Więcej nagrań video
Więcej w tej kategorii
Gabriel Fauré był francuskim kompozytorem, który żył w latach 1845-1924. Był jednym z najważniejszych twórców w okresie przejściowym między romantyzmem a impresjonizmem. Jest znany głównie ze swoich utworów chóralnych, kameralnych i fortepianowych, a także ze swoich oper i baletów. Jego "Pavane" to jedno z jego najbardziej znanych dzieł. Wideo zatytułowane "Gabriel Fauré - Pavane - 15 fletów" jest wyjątkowym hołdem dla Magdy Kani, która była ukochaną panią uczącą flecistów. Wideo składa się z nagrania 21 absolwentów klasy flecistów, którzy postanowili upamiętnić i uczcić swoją mentorkę, która nagle odeszła. Projekt ten był możliwy dzięki inicjatywie Kasi Paciorkowskiej Holmes, Dagmary Galas i Aleksandry Kalli, którzy skoordynowali nagrania i połączyli je w jeden film. Warto podkreślić, że wszyscy uczestnicy mieli różne poziomy umiejętności w grze na flecie. Wielu z nich nie gra już aktywnie lub żyje w zupełnie innych strefach czasowych. To jednak nie przeszkodziło im w stworzeniu wspaniałej wersji "Pavane" Fauré. Wszyscy uczestnicy wyrazili również swoją wdzięczność i dopełnienie Magdy Kani za jej mądrość, troskę i oddanie muzyce. To wzruszające video jest dowodem na to, jak wielki wpływ Magda Kania miała na każdego z tych absolwentów. Jej pasja do muzyki i miłość do swoich uczniów były niewątpliwie niezwykłe. Projekt ten jest nie tylko hołdem dla Magdy, ale także świadectwem tego, jak muzyka może jednoczyć ludzi wokół wspólnego celu. Jest to również piękny przykład tego, jak muzyka może pomóc nam wyrazić nasze emocje i uczucia, nawet w najtrudniejszych momentach. Dzięki temu wideo pamięć o Magdzie Kani pozostanie z nami na zawsze.
Our dear Professor Magda Kania has left us, but her influence and impact will forever remain in our hearts. As former flute students, we wanted to pay tribute to her by coming together virtually to record Gabriel Fauré's Pavane. We managed to reach 21 of Magda's "children", some of whom couldn't physically join us but supported us from afar. We have different paths now, some professionals, teachers, students, and non-active players, scattered across different time zones. Nevertheless, we all had the same goal: to unite and create something meaningful. A big thank you to everyone involved, to Kasia Paciorkowska Holmes for the initiative, and to Dagmara Galas for coordinating this project. This is for you, Magda, for your love, wisdom, and passion for music. Thank you!