POZNAŃ BAROQUE 2015 - zupełnie nieoczekiwana muzyka dawna.

FESTIWAL POZNAŃ BAROQUE 2015
7-15 LISTOPADA 2015 POZNAŃ

Zupełnie nieoczekiwana muzyka dawna, czyli Poznań Baroque 2015

Zbliża się piąta edycja festiwalu Poznań Baroque. Oprócz tradycyjnych odsłon muzyki dawnej publiczność festiwalowa będzie miała okazję usłyszeć barokowy folklor, czyli muzykę dawną w wydaniu szkockim, a także premierowy występ zespołu Kore.

Podczas pierwszego dnia festiwalu, obok siebie, wystąpią znakomici muzycy: François Lazarevitch oraz Nicholas Scott. Pierwszy z nich będzie przewodził jednemu z najpopularniejszych i najoryginalniejszych francuskich zespołów Les Musiciens de Saint Julien. Muzycy pod wodzą flecisty i dudziarza François Lazarevitcha przedstawią nam swoją wizję szkockiej muzyki ludowej. Lazarevitch to muzyk grający również na rozmaitych odmianach francuskich, szkockich i irlandzkich dud. Jego działalność to ciągłe balansowanie pomiędzy muzyką artystyczną i ludową oraz poszukiwanie wzajemnych, często zupełnie nieoczekiwanych, związków i inspiracji. Można powiedzieć, że wypracował on niepowtarzalny styl wykonawczy i dotyczy to zarówno jego projektów w pełni artystycznych, jak i tych gdzie w roli głównej występuje muzyka ludowa. Ten intrygujący koncert „For ever Fortune. Szkocki folklor w barokowym przebraniu” (7.11, g.20.30, CK Zamek, Sala Wielka) zostanie wzbogacony o śpiew Nicholasa Schotta, młodego, angielskiego śpiewaka, którego nazwisko staje się coraz bardziej popularne w kręgach muzyki dawnej.


Poznań Baroque 2015 to nie tylko zaskakujące połączenia muzyczne, ale i premiery. Po raz pierwszy usłyszymy nowy projekt orkiestrowy zainicjowany przez polską klawesynistkę Joannę Boślak-Górniok:  Kore.  W zespole spotykają się muzycy z kilku krajów ze znaczącym udziałem muzyków polskich. Kore jest spotkaniem wykonawców wywodzących się z różnych tradycji wykonawczych i różnych pokoleń. Dla muzyków starszych jest okazją do przedstawienia ich własnej wizji muzyki barokowej, zaś dla młodszych to okazja do zdobywania doświadczenia i wypracowywania własnej estetyki. Na festiwalu Poznań Baroque orkiestra Kore wystąpi podczas trzech koncertów: 7.11, g. 18.00 : „Tylko Bach, ale jaki Bach!” (CK Zamek, Sala Wielka) u boku fantastycznych młodych solistów: skrzypaczki Liny Tur Bonet, flecistki Anne Freitag oraz klawesynisty Jeana Rondeau; 11.11, g. 18:00 (Teatr Polski w Poznaniu) „Niby nie opera, ale już prawie opera”, gdzie zaprezentują arie z oper Vivaldiego i Handla oraz ich muzykę instrumentalną, a oprócz tego dwa oblicza głosu altowego: kobiece oraz kontratenorowe: Maria Sanner oraz Carlo Vistoli. Uświetnią rówmnież ostatni występ Poznań Baroque 2015 podczas koncertu 15.11 o godzinie 20:30 (CK Zamek, Sala Wielka), zatytułowanego „Roztańczone cierpienie. Neapolitańskie „Stabat Mater”. Orkiestra Kore zaprezentuje dwa fascynujące opracowania sekwencji „Stabat Mater”, które powstały w Neapolu, autorstwa kompozytorów należących do dwóch różnych pokoleń: A. Scarlattiego i G.B. Pergolesiego. Wykonawczyniami partii solowych będą szwedzkie śpiewaczki, Maria Keohane i Maria Sanner.

Powiązane Video Wszystkie video

Reporta?: Muzyka na Szczytach 2015
Urszula Jasiecka-Bury - Klawesyn, Organy, Barok - wywiad
1. Festiwal Muzyki Crossover (Bielsko-Bia?a 2016)
Sand Animation do muzyki Henryka Wieniawskiego

Instrumenty i sprzęt muzyczny

AN Drodowski Mirosaw ″Muzyka Dawna″ ksika na gitar solo
Winter JW 2015 4/4 futerał na skrzypce 4/4 ABS
Sennheiser BA-2015 akumulator do SKM 100/300/500, EK 100/1038/1039
Ernie Ball 2015 Paradigm Heavy Bottom Slinky struny do gitary elektrycznej 10-52

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl