Platynowa nagroda dla Weroniki Włodarczyk

Weronika Włodarczyk,
fot. SBK

Weronika Włodarczyk, studentka I roku studiów magisterskich w klasie śpiewu solowego dr hab. Sylwii Burnickiej-Kalischewskiej, prof. AS otrzymała platynową nagrodę na międzynarodowym konkursie Global Genius Music Competition. Oznacza to, że otrzymana przez Weronikę punktacja mieściła się w przedziale 96-100/100 punktów. Konkurs jest jednym z wielu organizowanych przez WOMCO World Online Music Competitions Organisation.

Weronika zgłosiła do konkurencji i oceny 15-minutowy program nagrany podczas koncertów w Szczecinie i Stralsundzie składający się z: arii „Bereite dich Zion” z „Weihnachtsoratorium” J.S. Bacha, nagranej przy fortepianowym akompaniamencie mgr. Macieja Skowronka oraz trzech arii nagranych z orkiestrą uniwersytecką Universitätsorchester Gießen pod dyrekcją Stefana Ottersbacha, a dokładnie obu arii Cherubina „Voi che sapete” i „Non so piu” z „Wesela Figara” W.A. Mozarta, jak również arii Orfeusza „Che faro” z opery „Ofreusz i Eurydyka” Ch.W. Glucka.

Weronika wzięła także udział w berlińskim konkursie EUTERPE, w którym przyznano jej brązową nagrodę. Uzupełnieniem ostatnich sukcesów jest II miejsce w konkursie Artist of the Year z cyklu konkursów GREAT COMPOSERS. Wszystkie konkurencje odbywały się online. Warto wspomnieć, że nagranie utworów na konkurs jest nie lada wyzwaniem. Nagrań nie wolno w żaden sposób przetwarzać, a utwór musi być zarejestrowany bez przerw w trakcie jego trwania. To umożliwia jurorom wyłapanie absolutnie wszystkiego, co ma czasem szansę umknąć uwadze w prezentacji konkursowej na żywo.

www.womco.online/post/the-results-of-global-genius-music-competition-2023-winter-season-have-been-published

Powiązane Video Wszystkie video

1. Festiwal Muzyki Crossover (Bielsko-Bia?a 2016)
Blas Emilio Atehortúa – Seis Piezas Colombianas
Blues M. Dro?d?owskiego – Duo Melodico
Wiosna - A. Vivaldi

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Latin Percussion Guiro Cuban Style Cuban Style
PWM Preisner Zbigniew - The piano collection
Denon DJ DND4500 MKII podwjny odtwarzacz CD/MP3
Ketron Pendrive 2016 Audya Style Upgrade - pendrive z dodatkowymi stylami

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl