Ogólnopolska trasa koncertowa Ola Walickiego: „kot (czy też kotka?)”

Olo Walicki, Gaba Kulka, Wacław Zimpel i Kuba Staruszkiewicz ruszają w ogólnopolską trasę koncertową z utworami z płyty, która została nagrana do wierszy poetów nominowanych do Nagrody Europejski Poeta Wolności w 2012r - „kot (czy też kotka?)”. Trasę rozpoczną w Bytowie 24 czerwca i dalej odwiedzą: Gdańsk (25.06), Łódź (26.06), Bydgoszcz (27.06), Częstochowę (28.06) i Warszawę (29.06).

Utwory wykonywane na płycie skomponowane są do wierszy poetów nominowanych do Nagrody Europejski Poeta Wolności w 2012 roku: Tozana Alkana (Turcja), Kirstin Berget (Norwegia), Pabla Garcii Casado (Hiszpania), Dursa Grünbeina (Niemcy, laureat Nagrody w 2012 roku), Petra Halmaya (Czechy), Ryszarda Krynickiego (Polska), Luljety Lleshanaku (Albania), Serhija Żadana (Ukraina). Premierowe wykonanie wierszy z muzyką i aranżacją Ola Walickiego miało miejsce podczas gali wręczenia Nagrody, 24 marca 2012 roku w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku.


- Pracę nad materiałem muzycznym rozpocząłem od przygotowania szkiców kompozycji przestrzennej instrumentów na scenie. Sercem stały się dwa harmonia. Zwarty i symetryczny układ umożliwił nam swobodne przemieszczanie się między instrumentami i wzajemną wymianę przy nich – powstało harmonijne środowisko przestrzenno-dźwiękowe. Taką też przyjąłem formę kompozycji muzycznej – album jest rodzajem suity o określonej dramaturgii. Pełną, 37-minutową formę płyty traktuję jako nierozłączną całość i do takiego jej słuchania – w całości – zachęcam – mówi Olo Walicki.

Olo Walicki: kot (czy też kotka?). Koncert utworów skomponowanych do wierszy poetów nominowanych do Nagrody Europejski Poeta Wolności 2012.

Skład:
Gaba Kulka – głos
Wacław Zimpel – klarnety, harmonium
Kuba Staruszkiewicz – perkusja
Olo Walicki – kontrabas, harmonium, głos

24.06, Bytów, Bytowskie Centrum Kultury, godz. 19.00, cena 10zł
25.06, Gdańsk, Instytut Kultury Miejskiej, godz. 20.00, cena 10zł
26.06, Łódź, Łódź Kaliska - 18 LAT, godz. 21.00, 20zł (przedsprzedaż) / 30zł (w dniu koncertu)
27.06, Bydgoszcz, Mózg, godz. 21.30, 25zł
28.06, Częstochowa, Regionalny Ośrodek Kultury - 11 Noc Kulturalna, godz. 20.00, 9,99zł (karnet na cały festiwal)
29.06, Warszawa, Pardon, To Tu, godz. 20.30, 25zł
---
Nagroda Europejski Poeta wolności, której fundatorem jest Miasto Gdańsk, a organizatorem Instytut Kultury Miejskiej, przyznawana jest co dwa lata podczas Międzynarodowego Festiwalu Literatury Europejski Poeta Wolności. Celem Nagrody jest wyróżnienie i promocja zjawisk poetyckich o wybitnej wartości artystycznej, które podejmują jeden z najistotniejszych dla współczesności tematów – temat wolności. Od 2012r nagrodę otrzymuje również tłumacz poezji.
Olo Walicki
fot. Michał Andrysiak

Powiązane Video Wszystkie video

Adam Walicki - Romans - Sala Samobójców
Rachel Barton Pine zaprasza na swoje koncerty w Polsce
Mieczysław Karłowicz - koncert skrzypcowy A-dur cz.1
Janusz Olejniczak - Etiuda Rewolucyjna

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Rockcase RC 10604R B/SB futera do gitary elektrycznej typu Les Paul
AN Kołek do skrzypiec model złota kulka - palisander 4/4
Wolf (415330) Super Endpin Kulka na nk do wiolonczeli / kontrabasu
AN Koek do skrzypiec model zota kulka - heban 4/4

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Copyright © 2011-2020 CameralMusic.pl