Steve Hackett - Hairless Heart


Utwór zespołu Genesis z albumu: "The Lamb Lies Down on Broadway" w wykonaniu gitarzysty zespołu Stevea Hacketta (prawdopodobnie autora utworu) oraz jego brata flecisty Johna Hacketta. Genesis to grupa rockowa, ale pomyślałem, że to wykonanie śmiało może zmieścić się w CM. Mamy tutaj gitarę klasyczną, mamy też ciekawostkę w postaci fletu z wygiętm ustnikiem (tzw. vertical head-joint) - dzięki zagięciu możliwa jest wygodniejsza (zdaniem niektórych) i bardziej naturalna (mniej męcząca) pozycja podczas gry - podobna do klarnetu, oboju, czy fletu prostego.


Więcej nagrań video Więcej w tej kategorii

Powiązane Video

Erik Satie - Gnossienne no.1 - Steve & John Hackett
John Hackett i Marco Lo Muscio - Hands of the Priestess
Kompendium - Lilly
Heart Attack (String Quartet, Piano, & Solo Cellobox)
Wszystkie video
Zespół GIARDINO DI DELIZIE

Zespół GIARDINO DI DELIZIE

W marcu 2020 ukazała się druga płyta zespołu Gems of the Polish Baroque tym razem z polską barokową muzyką instrumentalną. Na płycie znajdują się utwory Szarzyńskiego, Förstera, Mielczewskiego, Jarzębskiego i Zieleńskiego.

TRIO STROIKOWE REED CONNECTION

TRIO STROIKOWE REED CONNECTION

Trio d'anches REED CONNECTION to wspólna inicjatywa solistów Filharmonii Zielonogorskiej im. Tadeusza Bairda. Główną ideą powstania zespołu jest chęć wspólnego muzykowania oraz promocja muzyki polskiej i światowej.

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2020 CameralMusic.pl