Steve Hackett - Hairless Heart


Utwór zespołu Genesis z albumu: "The Lamb Lies Down on Broadway" w wykonaniu gitarzysty zespołu Stevea Hacketta (prawdopodobnie autora utworu) oraz jego brata flecisty Johna Hacketta. Genesis to grupa rockowa, ale pomyślałem, że to wykonanie śmiało może zmieścić się w CM. Mamy tutaj gitarę klasyczną, mamy też ciekawostkę w postaci fletu z wygiętym ustnikiem (tzw. vertical head-joint) - dzięki zagięciu możliwa jest wygodniejsza (zdaniem niektórych) i bardziej naturalna (mniej męcząca) pozycja podczas gry - podobna do klarnetu, oboju, czy fletu prostego.


Więcej nagrań video Więcej w tej kategorii

Komentarz


Powiązane Video

John Hackett i Marco Lo Muscio - Hands of the Priestess
Erik Satie - Gnossienne no.1 - Steve & John Hackett
Kompendium - Lilly
Ian Anderson - Aqualung z orkiestr?
Wszystkie video
Preludium

Preludium

Jest to krótki, zazwyczaj bez określonej wewntrznej struktury utwór, który może służyć jako wstęp do kolejnych części większego oraz bardziej skomplikowanego dzieła.

Sonata

Sonata

Nazwa tej formy muzycznej wywodzi się od włoskiego słowa suonare oznaczającego „brzmieć”. Dawniej (XVII wiek) sonata był to utwór instrumentalnym na wiele głosów i w taki sposób stała się przeciwieństwem wokalnej kantaty.

46. Międzynarodowy Festiwal Wratislavia Cantans - relacja cz.4

46. Międzynarodowy Festiwal Wratislavia Cantans - relacja cz.4

VIII Symfonia „Pieśni przemijania” Krzysztofa Pendereckiego to utwór, który – opowiadając o drzewach – mówi o nieubłaganym upływie czasu i ulotności ludzkiego życia. To wędrówka po obumierających ogrodach, po których oprowadzają niemieccy poeci: Eichendorff, Kraus, Hesse, Goethe, Rilke...

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2023 CameralMusic.pl