Festiwal Języki Muzyki — Polska i świat w muzyce kameralnej

Języki Muzyki — Polska i świat w muzyce kameralnej to cykl koncertów organizowanych przez gdańską Fundację Hanseatica, w których centrum znajduje się muzyka kameralna. Założeniem przedsięwzięcia jest prezentowanie muzyki klasycznej najwyższej próby w różnorodnych, ciekawych odsłonach. Dużym atutem festiwalu będzie jego przystępna i bezpośrednia forma: każdy z koncertów będzie okazją do zaprezentowanie innego wybranego muzycznego zagadnienia, każdemu towarzyszyć będzie także ciekawa prelekcja i swobodna atmosfera. O szczególnej misji Festiwalu mówi jego dyrektorka artystyczna, pianistka Dominika Glapiak:

Chciałabym, aby nasze koncerty przynosiły odrobinę wytchnienia w pędzącej rzeczywistości. By kunszt wykonawców i ich pasja była przyczynkiem do zatopienia się w tej chwili, żywego kontaktu ze sztuką.


Festiwal będzie odbywał się w nietuzinkowych, jeśli chodzi o muzykę klasyczną, miejscach, nieco oddalonych od centrum Gdańska. Repertuar, na który składają się dzieła z polskiej i światowej muzyki kameralnej, będzie stanowił swoistą podróż przez style, gatunki i kraje. Stąd nawiązanie do języków, sposobów porozumienia się, osobistych form wypowiedzi, które stworzyli kompozytorzy, i którymi posługują się także współcześni artyści. Wykonawcami koncertów będą znakomici muzycy z regionu. Usłyszymy:Kwartet fortepianowy w składzie Karolina Piątkowska-Nowicka, Bogna Czerwińska-Szymula, Krzysztofa Komendarek-Tymendorf oraz Maciej Kułakowski, Polish Piano Trio w składzie Robert Kwiatkowski, Błażej Goliński i Dominika Glapiak, Trio operowe "Les Femmes” wraz z Krzysztofem Pawłockim i Moniką Dżułą-Radkiewicz, a także młodych świetnie zapowiadających się muzyków tworzących 4Clouds Piano Quartett a także Orkiestrę Kameralną BalticAlians.

Kameralistyka to wyjątkowa forma muzykowania, pozwalająca z jednej strony na wyraźne zaprezentowanie własnej muzycznej osobowości, z drugiej zaś, nakłaniająca do odkrywania wspólnego muzycznego języka w zespole, niewerbalnego dialogu, emocjonalno-muzycznego porozumienia.

W obliczu ograniczonych w ostatnich latach możliwości interakcji z drugim człowiekiem, to właśnie muzyka kameralna — wspólne odkrywanie dzieła muzycznego jest czymś, co, w moim mniemaniu, przynosi zarówno wykonawcom, jak i odbiorcom niesamowicie wiele przyjemności — mówi Dominika Glapiak. Pozwólcie Państwo, że podczas naszych koncertów staniemy się Waszymi przewodnikami w tej pięknej podróży.

Festiwalowe koncerty odbywać się będą 17, 18 września w Auli Politechniki Gdańskiej, 19 września w sali koncertowej Stacja Orunia GAK oraz 24 września w Bibliotece GAK Wyspa Skarbów w Sobieszewie. Wstęp na każdy z nich jest bezpłatny.

Więcej informacji : www.facebook.com/FundacjaHanseatica

Organizację przedsięwzięcia umożliwiło dofinansowanie ze środków Miasta Gdańska oraz wsparcie sponsora — firmy Vector.

Partnerzy: Politechnika Gdańska, GAK Stacja Orunia, GAK Wyspa Skarbów Sobieszewo.
Patronat honorowy: Związek Rodu Kątskich
Patronat medialny: Radio Gdańsk, portal Trojmiasto.pl, Presto Portal, portal Cameral Music, TVP3 Gdańsk.

Powiązane Video Wszystkie video

Reportaż: Muzyka na Szczytach 2015
Sand Animation do muzyki Henryka Wieniawskiego
O muzyce Gerarda Drozda słów kilka
Justyna Janik i Polska Orkiestra Muzyki Filmowej - Dernière Danse

Instrumenty i sprzęt muzyczny

AN Perfect Promotion ″Mylenie w muzyce″ energetyczne warsztaty z zakresu muzyki
PWM Wesoowski Franciszek - Zasady muzyki
PWM Kreiner-Bogdaska Agnieszka - W krainie muzyki. Podrcznik dla uczniw szk muzycznych I stopnia
PWM Rni - Na polsk nut. Wybr utworw na fortepian

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2020 CameralMusic.pl