Debiut studentek wokalistyki Akademii Sztuki w Schwäbisch Hall

Aleksandra Wojtachnia, Julita Wudarczyk
fot. Ralf Sagara

W poniedziałek 24 lipca 2017 r. na zaproszenie ogólnoświatowej organizacji KIWANIS wspierającej dzieci w Uroczystej Gali na Rzecz Upośledzonych Dzieci w Schwäbisch Hall wzięły udział studentki wokalistyki szczecińskiej Akademii Sztuki: Aleksandra Wojtachnia (mezzosopran; tegoroczna absolwentka licencjatu, obecnie już studentka magisterium), Julita Wudarczyk (sopran; studentka III roku licencjatu), Eliza Nowakowska (sopran; studentka II roku licencjatu) oraz ich pedagog prowadzący prof. Sylwia Burnicka – Kalischewska (sopran), jak również student magisterium na Wydziale Instrumentalnym, pianista Michał Landowski.

Pośród wykonawców znaleźli się również Alexander Kalischewski ze Szkoły Muzycznej w Ueckermünde i Friederike Meinel (sopran) w trzech rolach: solistki, moderatorki oraz honorowego ambasadora Kiwanis Deutschland.

Celem koncertu było poruszenie serc i porfeli sponsorów na budowę nowoczesnego placu zabaw w ośrodku dla dzieci z ciężkimi upośledzeniami, a w szczególności na montaż huśtawki umożliwiającej bujanie chorych pociech na wózkach inwalidzkich.

Gala odbyła się na terenie Ośrodka Sonnenhof w Sali Koncertowej Arche w Schwäbisch Hall. Friederike Meinel zaproponowała publiczności wachlarz możliwości głosu ludzkiego od sopranu chłopięcego (Alexander Kalischewski), poprzez głosy w trakcie kształcenia (studentki wokalistyki), po profesjonalny śpiew (tu prof. Sylwia Burnicka – Kalischewska i Friederike Meinel).

Alexander Kalischewski wzbudził serdeczny uśmiech na licach gości wykonaniami pieśni Telemanna „Szczęście”, idyllicznej pieśni Schuberta „Minnelied” i wzruszającej arii „Caro mio ben” Giordaniego. Eliza Nowakowska, Aleksandra Wojtachnia i Julita Wudarczyk uwodziły kolejno ariami Zerliny z mozartowskiego „Don Giovanniego”, Dalili Saint-Saensa i Lauretty „O mio babbino caro” Pucciniego oraz wiosennym duetem Franza Abta. To także wywołało burzę oklasków.

Friederike Meinel zaproponowała słuchaczom wagnerowski cykl pieśni do słów Matyldy Wesendonk, z Yuki Inagawa przy fortepianie, a Sylwia Burnicka – Kalischewska pieśni Ryszarda Straussa „Noc” i „Dedykacja” z towarzyszeniem fortepianowym Michała Landowskiego, jednakowoż owacyjnie przyjęte przez publiczność.

Michał Landowski, który przed miesiącem uzyskał z wyróżnieniem dyplom licencjacki w klasie fortepianu prof. Bogusława Rottermunda zabłysnął solistycznie interpretacją słynnego Poloneza As-dur Fryderyka Chopina.

Wzruszającym finałem była wspólna scena z opery „Walkiria” Wagnera, podczas której w rolach opiekuńczej Brunhildy i zmęczonej ucieczką przed Wotanem ciężarnej Sieglindy zaprezentowały się Sylwia Burnicka – Kalischewska i Friederike Meinel, a w rolach pomocnych Walkirii studentki Akademii Sztuki w Szczecinie. Tu także przy fortepianie zasiadł Michał Landowski.

Pośród gratulacji i komentarzy pokoncertowych absolutnie zachwyconej publiczności były wpaniałe, ciepłe słowa – balsam i motywacja dla każdego artysty.

Powiązane Video Wszystkie video

Zagan Acoustic film
Requiem for Arctic Ice - Day 1
Ta?ce ?redniowieczne - Barry Hall (Vielle)
A.Dvorak - 7 Symfonia cz.1

Instrumenty i sprzęt muzyczny

PRS Tremonti 2017 Charcoal Jade Burst Special Limited Edition gitara elektryczna
Rebel OSC-2017 zestaw instrumentów perkusyjnych
PRS Tremonti 2017 Burnt Maple Leaf Special Limited Edition gitara elektryczna
AN Stadnik Ryszard ″Szkoa na flet prosty″

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl