CORINA MARTI

Wirtuozka klawesynu i fletu prostego, rozpoznawana na całym świecie za „wybitne
i ekspresyjne” interpretacje (Toccata) oraz nieomylne wykonania (Diapason). Artystka występuje zarówno jako solistka, a także jako członek zespołów kameralnych, koncertując regularnie w Europie, Ameryce Północnej i Południowej, jak również na Środkowym i Dalekim Wschodzie.

Corina łączy praktykę wykonawczą z pedagogiczną, ucząc kolejną generację wykonawców muzyki dawnej. Wykłada grę na flecie oraz wczesnych instrumentach klawiszowych w Schola Cantorum Basiliensis w Bazylei (Szwajcarii) – to jedyna na świecie uczelnia, umożliwiająca naukę w tym zakresie, a Corina jest jedyną jej wykładowczynią, uczącą gry na dawnych instrumentach klawiszowych. Artystka prowadzi także kursy mistrzowskie na całym świecie.

Jej obszerna dyskografia, obejmująca repertuar od XIV-wiecznych istanpitte i intabulacji po barokową muzyką kameralną i koncerty solowe, odzwierciedla szerokie muzyczne zainteresowania artystki i jej techniczne umiejętności.

Corina Marti występowała z wieloma zespołami muzyki dawnej i orkiestrami, m.in. Hespèrion XXI, Coro della Radiotelevisione Svizzera Italiana czy the Helsinki Baroque Orchestra. Jest też współdyrektorem i członkiem-założycielem zespołu La Morra. Ta wielokrotnie nagradzana grupa, specjalizująca się w wykonawstwie muzyki późnego średniowiecza i wczesnego renesansu, swoimi wykonaniami „skutecznie przykuwa uwagę słuchaczy” (Gramophone).

Corina jest również aktywna na gruncie badawczym, a jej wielowymiarowe badania repertuaru
i rekonstrukcje instrumentów klawiszowych i fletów prostych z okresu późnego średniowiecza i wczesnego renesansu miały istotny wkład w odrodzenie tych instrumentów we współczesnej praktyce wykonawczej.

Powiązane Video Wszystkie video

Ewa Bem - Lulej ?e mi, lulej
Imany – Wonderful Life (Stream Jockey Rework)
„Calling of Memories” na sekstet waltorniowy
Steve Hackett - Hairless Heart

Instrumenty i sprzęt muzyczny

K&M 17782-005-55 stoek do statywu do fletu prostego
K&M 17786-005-55 stoek do statywu do fletu prostego
Mollenhauer 6132 zestaw do czyszczenia i konserwacji fletu prostego
AN KB 493.220 wycior (szczotka) do czyszczenia fletu prostego

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl