„Polish Music Experience” – online

„Polish Music Experience” jest długofalowym i wieloletnim projektem artystyczno-edukacyjnym Stowarzyszenia Artystycznego „Porta Musicae”. Jego celem jest popularyzacja polskich kompozytorów i artystów w Polsce oraz zagranicą.

„Polish Music Experience” – online to przedsięwzięcie artystyczne, które jest odpowiedzią na otaczające nas warunki. Wiele odwołanych koncertów, w Polsce i zagranicą, spowodowało dla artystów i osób zajmujących się zawodowo sztuką, nie tylko gwałtowny spadek dochodów, ale także brak możliwości realizowania swoich celów artystycznych. „Polish Music Experience” – online to cztery koncerty, odbywające się w trzy niedziele listopada i pierwszą sobotę grudnia 2020 roku (8, 22 i 29.11 oraz 5.12), transmitowane na żywo w sieci, co tydzień o godzinie 18:00.

Do wykonania koncertów zaproszeni zostali krakowscy muzycy: Maciej Zimka i Wiesław Ochwat (8.11), Bartosz Sałdan oraz Cracow Duo: Kalinowski & Szlezer (22.11), Gajusz Kęska i Messages Quartet (29.11), Trio Legend (5.12).

Podczas koncertów zaprezentowane zostaną dwie światowe premiery utworów, które powstały w ramach programu „Zamówienia kompozytorskie” Instytutu Muzyki i Tańca. 22 listopada premierowo wykonany zostanie Hype! na wiolonczelę, fortepian i perkusję Tomasza J. Opałki, a 29 listopada Kwartet smyczkowy Andrzeja Karałowa.

Projekt jest współfinansowany ze środków Miasta Krakowa. Sponsorem koncertów jest również Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego. Transmisje koncertów są możliwe dzięki współpracy z Akademią Muzyczną w Krakowie oraz Filharmonią im. K. Szymanowskiego w Krakowie. Koncerty transmitowane będą z Sali Kameralnej im. Marka Stachowskiego na Akademii Muzycznej w Krakowie.

Więcej informacji: www.facebook.com/PortaMusicae.

Powiązane Video Wszystkie video

DKWTrio - Polish Rhapsody
A.Vivaldi - koncert na fagot e-moll
Samuel Barber - "Summer Music"
The sound of music - do re mi fa

Instrumenty i sprzęt muzyczny

ESI nEar 05 Experience aktywne monitory studyjne (para)
Dunlop 654 Guitar Polish pyn do gitary
Digitech Jimi Hendrix Experience efekt gitarowy
Music Man StingRay 5 gitara basowa

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2020 CameralMusic.pl