„Kolędy, pastorałki, kantyczki - instrumentalnie 2016”

Pod koniec maja w Pałacu Żeleńskich w Grodkowicach pod Krakowem zakończono nagrania do płyty „Kolędy, pastorałki, kantyczki - instrumentalnie 2016”. To już trzecia - i jak zapowiada pomysłodawca projektu Krzysztof Nieborak - ostatnia taka płyta, dodatek do kolorowego miesięcznika lokalnego. Powód? Trudności ze znalezieniem lokalnych sponsorów oraz kolejna już odmowa wsparcia finansowego ze strony wydziału d/s promocji Starostwa Powiatowego.

Album to kompilacja różnych utworów okresu Bożego Narodzenia. Znajdą się na niej zarówno ich wersje historyczne jak i utrzymane w estetyce jazzowej. Jedną z kolęd, którą zarejestrowano na płycie jest Anioł Pasterzom Mówił. "To niebywałe, że przetrwała kolęda w praktyce wykonawczej z XVII wieku, z lekko tylko zmienionym zakończeniem" - mówi znany lutnista Ireneusz Trybulec, który jako ostatni dokonał nagrań na powstającą płytę zatytułowaną „Kolędy, pastorałki, kantyczki - instrumentalnie 2016”. Oprócz niego na krążku, który będzie dodatkiem do "Kroniki Bocheńskiej" w listopadzie lub grudniu br. zagrają: Dariusz Dobroszczyk - pianista jazzowy, Aleksandra Skoczek-Zapała - flet poprzeczny, Agnieszka Guśtak - skrzypce, Anna Huszczo - fortepian oraz pomysłodawca i koordynator całości Krzysztof Nieborak, gitarzysta klasyczny. Płyta bedzie też zawierać niewielki uczniowski bonus na zakończenie (duet gitarowy, ukulele, skrzypce solo).

"Serdecznie dziękuję zawodowym znakomitym muzykom, jacy zupełnie społecznie zechcieli zarejestrować przeróżne znane i mniej popularne melodie grudniowego czasu" - czym niewątpliwie umilą mieszkańcom Bochni i okolic Święta A.D.2016 - mówi pomysłodawca tego muzycznego dodatku płytowego. "Dziękuję również przedsiębiorcom, którzy zechceili - zapewniając sobie na długie lata barwną reklamę na okładce i płycie - wspomóc nasz projekt. Vida breve - ars longa!"Powiązane Video Wszystkie video

„Cicha noc” – Joanna Kulig i Zbigniew Wodecki
1. Festiwal Muzyki Crossover (Bielsko-Bia?a 2016)
David Garrett - Io Ti Penso Amore ft. Nicole Scherzinger
„Pierwsze Kroczki” – Mama Dada

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Leonardo LC-2016 wiolonczela 1/16 z pokrowcem
Ketron Pendrive 2016 SD7 Style Upgrade v3 - pendrive z dodatkowymi stylami
Ketron Pendrive 2016 Audya Style Upgrade - pendrive z dodatkowymi stylami
Ketron Pendrive 2016 MidJPro Style Upgrade v1 - pendrive z dodatkowymi stylami

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl