Chopin w Willi Lentza. Recital Andrzeja Wiercińskiego

Zapowiedź cyklu koncertowego „Fryderyk Chopin w Willi Lentza. Dzieła wszystkie”

Już w piątek, 15 grudnia 2023 roku o godz. 19:00 w szczecińskiej Willi Lentza odbędzie się recital Andrzeja Wiercińskiego.

Andrzej Wierciński to wybitny polski pianista młodego pokolenia. Ukończył Akademię Muzyczną w Katowicach, studiował również na Uniwersytecie Mozarteum w Salzburgu. Jest członkiem Penderecki Trio, które tworzy wraz z Mateuszem Makuchem (skrzypce) i Claudio Bohórquezem (wiolonczela). Wystartował w XVIII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina (2021). Otrzymał liczne nagrody, m.in.: pierwsze miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie (2015), pierwsze miejsce w Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Saint-Priest (2019), III nagroda na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Hongkongu (2019), Złoty Medal na First International Music Competition w Wiedniu (2019), Grand Prize na Red Maple Music Competition w Toronto (2022).

Recital wybitnego muzyka jest zapowiedzią cyklu koncertowego „Fryderyk Chopin w Willi Lentza. Dzieła wszystkie”. „Fryderyk Chopin w Willi Lentza. Dzieła wszystkie” to cykl koncertowy, którego celem jest przedstawienie wszystkich dzieł wybitnego kompozytora. Wydarzenie organizowane przez szczecińską instytucję kultury Willa Lentza rozpocznie się w styczniu 2024 roku. Uczestnicy koncertów będą mogli zaznajomić się z całym dorobkiem twórczym Fryderyka Chopina i wysłuchać wybitnych artystów z Polski i zza granicy.

Punktami kulminacyjnymi cyklu „ Fryderyk Chopin w Willi Lentza. Dzieła wszystkie” będą dwa wydarzenia – 1 sierpnia 2024 roku odbędzie się koncert upamiętniający 80 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, w październiku 2024 roku w 175 rocznicę śmierci kompozytora będzie miał miejsce koncert nawiązujący do XIX Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

Recital Andrzeja Wiercińskiego odbędzie się w piątek, 15 grudnia 2023 roku o godz. 19:00 w szczecińskiej Willi Lentza. Serdecznie zapraszamy!

Wydarzenie biletowane:
Kup bilet

Powiązane Video Wszystkie video

1. Festiwal Muzyki Crossover (Bielsko-Bia?a 2016)
Blas Emilio Atehortúa – Seis Piezas Colombianas
Blues M. Dro?d?owskiego – Duo Melodico
Wiosna - A. Vivaldi

Instrumenty i sprzęt muzyczny

PWM Chopin Fryderyk - Najpikniejszy Chopin na fortepian
Alesis Recital Pro pianino cyfrowe
Alesis Recital pianino cyfrowe
PWM Chopin Fryderyk - Najatwiejszy Chopin na fortepian

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl