Sinfonia Viva – 25 lat niezwykłej podróży muzycznej w Polsce, na świecie i w kosmosie!

Sinfonia Viva, najbardziej wszechstronna muzycznie orkiestra, obchodzi w 2024 roku swoje 25-lecie istnienia. Z tej okazji warto przyjrzeć się bliżej niezwykłej drodze, którą przeszła od momentu swojego powstania w 1998 roku. Orkiestra, założona z inicjatywy wybitnego skrzypka, kameralisty, aranżera, kompozytora i dyrygenta – Tomasza Radziwonowicza, już od pierwszych dni zaskakiwała swoją wszechstronnością, prezentując repertuar obejmujący muzykę klasyczną, jazzową i filmową.

W ciągu ćwierćwiecza swojej działalności Sinfonia Viva zdobyła liczne nagrody i wyróżnienia, w tym aż 10 nominacji do Nagród Muzycznych Fryderyk, a także prestiżowy Złoty Orfeusz przyznawany przez Academie du Disque Lyrique we Francji. Orkiestra osiągnęła międzynarodowy rozgłos dzięki udziałowi w wyjątkowych wydarzeniach, takich jak misja amerykańskiego wahadłowca Endeavour w 2010 roku, podczas której nagranie muzyki Fryderyka Chopina wraz z kopią rękopisu Preludium A-dur kompozytora zostało zabrane w kosmos.

Niezapomniane koncerty, współpraca z renomowanymi artystami oraz wyjątkowe wydarzenia stanowią tylko część bogatej historii Sinfonii Viva. Orkiestra, która nieustannie poszerza horyzonty sztuki dźwiękowej, pozostawiła po sobie niezapomniane ślady w postaci wielu płyt, które inspirują i poruszają serca słuchaczy na całym świecie.

Jednym z głównych wydarzeń z okazji jubileuszu Sinfonii Viva będzie koncert jubileuszowy, który odbędzie się 10 lutego 2024 roku w Warszawie. W ramach obchodów jubileuszu na mediach społecznościowych ukazał się również filmik podsumowujący 25 lat orkiestry.

Oficjalny kanał na YouTube: Patronem obchodów jubileuszowych jest firma Hillwood – czołowy deweloper i inwestor w branży nieruchomości, specjalizujący się w dostarczaniu obiektów logistycznych, magazynowych i przemysłowych. Za kreację i komunikację medialną wydarzenia odpowiada agencja CONNECTION public relations.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem koncertowym objęło Narodowe Centrum Kultury, a partnerem jest STOART. Patronat Medialny objęli Program 2 Polskiego Radia, TVP 3 Warszawa, portale Cameral Music i Polmic.pl. Organizatorem koncertu jubileuszowego są Stowarzyszenie Symphonia i Program 2 Polskiego Radia.

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w tym wyjątkowym jubileuszu, które będzie okazją do wspólnego świętowania i celebrowania bogatej historii Sinfonii Viva oraz do delektowania się niezwykłą muzyką, która stworzyła przez ten czas. Więcej na stronie orkiestry www.sinfoniaviva.com.

Zdjęcia: Fotomagoria i Jarosław Budzyński

Powiązane Video Wszystkie video

Piotr Lachert - XX Sonata
Mariusz Patyra & Krzysztof Herdzin - Humoreske / PAGANINI MILLENIUM TOUR
Mariusz Patyra & Krzysztof Herdzin - Love Song / PAGANINI MILLENIUM TOUR
Justyna Philipp i kwartet z?o?ony z profesorów Akademii Muzycznej w Gda?sku

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Augustin (434450) Viva la Musica Standard eberko do skrzypiec 3/4 - 4/4
Meinl VR-DJB-10 pokrowiec do Djembe 10″ Viva Rhythm
Meinl VR-DJB-9 pokrowiec do Djembe 9″ Viva Rhythm
Meinl VR-DJB-14 pokrowiec do Djembe 14″ Viva Rhythm

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl