Koncert w ciemności. Kawa w domku nad fosą z ARTurem Moon.

Koncert w ciemności. Kawa w domku nad fosą z ARTurem Moon.

Kiedy zobaczyłam ogłoszenie o koncercie w ciemności ARTura Moon byłam bardzo ciekawa na czym polega, dlatego znalazłam fragmenty koncertu, posłuchałam i postanowiłam: idę.

ARTur Moon, znany ze swojego eksperymentalnego podejścia do muzyki, postanowił podjąć wyzwanie i zorganizować koncert w ciemności. Oznaczało to, że cała sala koncertowa była pozbawiona jakiejkolwiek widocznej iluminacji, a publiczność miała doświadczyć koncertu jedynie poprzez dźwięki i inne zmysły.   

Koncert odbył się we Wrocławiu w sali koncertowej Polskiego Radia.  

Kiedy artysta pojawił się na scenie wzrosła nasza ciekawość, rozpoczął grę w świetle bardzo dobrze dopasowanym do nastroju i rozpoczął dwugodzinny koncert grany bez przerwy. Po czasie, gdy poznaliśmy sposób, w jaki są interpretowane utwory zgasło światło i zapadła ciemność.

Brak światła sprawił, że każdy zmysł został wzmocniony. Słuchacze stali się bardziej skoncentrowani na dźwiękach, zdolni do rozróżnienia każdego subtelnie wplecionego dźwięku. Artur posługiwał się fortepianem, gongami, nagłośnieniem z dodatkowymi efektami w tle,eksperymentując z dźwiękami, które malowały obrazy w umysłach słuchaczy.

Artur Moon nie tylko dostarczył niezapomnianej dźwiękowej podróży, ale także stworzył atmosferę, która zmusiła słuchaczy do zanurzenia się w muzyce na zupełnie innych zasadach. Koncert w ciemności Artura Moon to nie tylko wydarzenie muzyczne, ale prawdziwe doświadczenie sensoryczne, które pozostawiło niezapomniane wrażenia.

Do świata jasności wprowadzały nas iluminacje świetlne, które dodawały przestrzeni w odbiorze wydarzenia.

Po zakończeniu koncertu miałam ogromną przyjemność spędzić czas na rozmowie z artystą w Domku nad fosą we Wrocławiu.  To był czas poznania tego niezwykle wrażliwego człowieka, który   opowiedział mi drogę do swojego sukcesu.   Z przyjemnością będę polecać koncert tego artysty każdemu, kto lubi indywidualne i niestandardowe podejście do kompozycji wielkich artystów, kto chce zrelaksować się i spróbować sprawdzić czy coś  zmieni się w czasie po koncercie.

Mój koncert odbył się we wrześniu, piszę wspomnienia dopiero dziś, ponieważ chciałam sprawdzić na ile ten koncert był ważny w moim życiu. Koncert ten daje inne spojrzenie.
Jeśli znajdziecie ogłoszenie o koncercie – zapraszam na to wydarzenie.

Iwona Karpińska
Wrocławi
Powiązane Video Wszystkie video

49 edycja Wratislavia Cantans
Pink Floyd - Atom heart mother suit cz.2/3
Pink Floyd - Atom heart mother suit cz.3/3
A.Vivaldi - koncert B-dur na fagot

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Jackson RR 24 XT BLK W/KAWA BVL RHOADS gitara elektryczna
GEWA (PS220115) Gig-Bag gitarowy Seria Turtle 103 Koncert 3/4
Ibanez IUKS 4 struny do ukulele black nylon, sopran, koncert
Ibanez NBUKS 4 struny do ukulele black nylon, sopran, koncert

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl