Zarezerwuj nocleg w Trójmieście i przyjedź na tegoroczny Sopot Jazz Festival!

Sopot Jazz Festival to jeden z najstarszych i najbardziej rozpoznawalnych festiwali jazzowych w Polsce. W tym roku, artyści wystąpią na dwóch scenach, w Scenie Kameralnej Teatru Wybrzeże i w Grand Pavilion w Radisson Blu Hotel w Sopocie. Trzy dni, sześć koncertów, wyjątkowe osobowości sceniczne, niesamowity artystyczny świat inspiracji. Wydarzenie dostarczy publiczności wysoki poziom muzycznych doznań.

Na początku, Michał Barański Quartet. Artysta zaprezentuje swój autorski projekt pt. "Masovian Mantra", gdzie łączy elementy folkloru polskiego z indyjskim. Wystąpi z uznanymi muzykami, a wśród nich: Shachar Elnatan, Michał Tokaj i Łukasz Żyta. Tego dnia zobaczymy także jednego z najbardziej obiecujących i utalentowanych pianistów jazzowych, czyli Shai Maestro. W ubiegłym roku wydał on swój szósty album, pt. "Human" i to właśnie utwory z tej płyty zaprezentuje na sopockiej scenie.

Drugie dzień to czas na Artura Dutkiewicza, wybitnego pianistę jazzowego i kompozytora. Na specjalne zaproszenie organizatorów Sopot Jazz Festival, wraz ze swoim quartetem, zaprezentuje wyjątkowy projekt muzyczny "Tribute To Tomasz Szukalski". To muzyczny hołd złożony genialnemu saksofoniście, legendzie polskiego jazzu, Tomaszowi Szukalskiemu, w 10. rocznicę jego śmierci.

Tego samego dnia na scenie wystąpi Adam Pierończyk. To saksofonista sopranowy i tenorowy, kompozytor, lider i producent, mający na swoim koncie 25 płyt. Wraz z Anthonym Josephem, zabiorą publiczność w wyjątkowy świat, gdzie połączą poezję z nowoczesnym jazzem. Wszystko o nazwie: "Migratory Poets".

Ostatni dzień upłynie na muzyce pełnej ekspresji. Wystąpi artystka, Aga Derlak, która kreuje swoją muzykę poprzez historię swojego życia, inspiracje jazzem, folklorem latynoamerykańskim, muzyką klasyczną. To projekt będący odzwierciedleniem artystycznych odkryć, osobistego rozwoju wrażliwości na piękno.

​Na sopockiej scenie zagości także Mathias Eick, jeden z najbardziej rozpoznawalnych współcześnie muzyków jazzowych pochodzących z Norwegii. Jego brzmienie trąbki i mocno melodyjne kompozycje są kochane przez słuchaczy na całym świecie.

Przyjeżdżając na Sopot Jazz Festival pamiętajmy o noclegu. Wynajem wysokiej klasy apartamentu będzie zdecydowanie tańszy niż pobyt w luksusowym hotelu. Takie rozwiązanie proponuje BillBerry Apartments: https://billberry-apartments.pl/pl/apartamenty-sopot-wynajem. Mieszkania ulokowane są w najlepszych trójmiejskich lokalizacjach, także w Sopocie. Poczujecie się w nich jak w domu, a luksusowe wyposażenie i wysoki standard zapewnią komfort pobytu. Dodatkową zaletą apartamentu jest to, że może zatrzymać się tam kilka osób, co w przypadku wybrania się na sopocki festiwal z przyjaciółmi zdecydowanie ułatwia sprawę noclegu. BillBerry Apartments to naprawdę wyjątkowo atrakcyjna propozycja. Sopot Jazz Festival już niebawem. Jeśli jesteście miłośnikami wspaniałej dobrej muzyki lub chcecie przeżyć coś niezapomnianego, nie może Was zabraknąć!

Powiązane Video Wszystkie video

P.Tchaikovsky - "Souvenir de Florence" ( II Adagio cantabile e con moto)
Moniuszko & Chopin – Interpretacje cz. 1
J.S.Bach - allemande - fusion jazz
W.A.Mozart - Rondo alla turca na 2 flety i orkiestr?

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Remo Tubano Festival 6 x 15″ TU-FESM-13
Remo Tubano Festival 8 x 17″ TU-FEMD-13
Remo Tubano Festival Morado TU-2510-65
Remo Doumbek Festival Morado DK-2510-65

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2023 CameralMusic.pl